24.03.21 Technická analýza BTC/USD – Zelená středa?

5
(15)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem vystudovaný ekonom, který našel zálibu ve slavných dílech autorů jako je Adam Smith, David Ricardo a John Keynes. Téměř čtyři roky se věnuji technické analýze kapitálových trhů, k čemuž jsem později začal komplementárně využívat i fundamentální analýzu. Zaobírám se ovšem i makroekonomii, a především měnovou politikou. Jedná se totiž o zásadní disciplíny, které jsou třeba pro pochopení celého kontextu finančního trhu. Na všechna zmíněná témata už roky pravidelně publikuji. Především se snažím své čtenáře v těchto okruzích vzdělávat a poskytnout jim ucelenou myšlenkovou mapu, jak nad celým finančním světem přemýšlet. Osobně totiž preferuji komplexní znalostní základ, díky kterému může každý účastník trhu minimalizovat případná rizika.

Od včerejší analýzy na Bitcoin (BTC) jsme se dočkali vcelku pěkného růstu, na což zareagovaly i altcoiny. Je evidentní, že nakupující jsou stále na trhu aktivní a hlavně jsou ochotni bránit jednotlivé supporty. Avšak bych byl ještě krapet opatrný, protože jsme technicky vzato stále v sideways trendu. Tudíž se toho může ještě mnoho zvrtnout a změnit. Proto není radno po několika zelených svíčkách propadat FOMO.

Krátká myšlenka k datům z Glassnode a BTC

Poslední dobou je hrozně oblíbené sledovat data z Glassnode. Respektive považovat odchozí coiny z burz za jakýsi bullish signál znamenající, že velcí hráči nemají v plánu v dohledné době prodávat a nechají to tedy někde ležet (jestli tomu rozumím správně). Jistou logiku popsané samozřejmě má, ale jako protiargument mne hned napadá, že poslat mince zpátky, netrvá zrovna dlouho.

Ale zas na druhou stranu, je pravda, že když kumulativně Bitcoin (BTC) a jiné mince jdou z burz pryč, značí to trend. Leč mne napadá ještě jedna věc a to jest, že když chtějí velcí hráči cokoliv shortnout, ať sami nebo jejich klienti, tak musí mít i podkladové aktivum. Takhle to vlastně funguje na dluhopisech, kdy velké finanční instituce dluhopisy nakoupí a pak je mohou na margin shortovat.

Tím chci říct, že flow coinů z burz může celkem i znamenat, že si někdo připravuje mohutné short pozice. A abyste je nabrali, tak napřed musíte mít coiny někde uschované. Přemýšlím však, zda skutečně existuje mechanismus, přes který by bylo takhle možné trh s kryptoaktivy shortovat. Vše podléhá jistým regulacím a není mi známo, že by se něco takového dělo. Řečená myšlenka mne však napadla a chtěl jsem se o ni se svými čtenáři podělit, protože data z Glassnode jsou velmi trendy a berou se za jakýsi svatý grál.

Aktuální situace na 4H TF DXY

Co se týče dolarového indexu, tak včerejšek byl velmi bullish a dnešek je zas naopak dost špatný. Vlastně bych si dovolil říct, že brzy dojde k rotaci kurzu a vrátíme se k 92 bodům. Aby mohlo DXY i nadále expandovat, je nutné cenu zavřít nad 93 body. Jak jsem ukazoval v nedělní video analýze, kurz je uprostřed masivního nabídkového pásma, které je potřeba prorazit.

Jinak, jestli křivka RSI zarotuje pod 70 body, není to zrovna bullish znamení. Leč díky poslednímu fiskálnímu stimulu věřím, že má americký dolar šanci mohutně posílit, protože se v příštích měsících očekává, že makroekonomické ukazatele budou lepší a lepší. Různí krypto guruové slyší fiskální stimul a hned si představují money printer, ale ony ty peníze jdou přitom z rozpočtu. Žádný money printer se tedy nekoná.

Aktuální situace na 1D TF BTC

BTC

Dle denního grafu máme pozitivní reakci na dotyk kurzu se zakreslenou trendovkou. Dotyková svíce není sice žádná hitparáda, ale pokud se dnešní svíce zavře v aktuální podobě, jednalo by se o bullish signál. Samozřejmě potřebujeme i slušné objemy. Zas na druhou stranu, do konce dne se teoreticky může leccos pokazit, takže nutné vyčkat na close.

Indikátory

Křivka RSI se odrazila od spodní stěny trianglu – další bullish signál. Avšak MACD je samozřejmě pořád bearish, protože pozitivní momentum zas tak silné není.

Aktuální situace na 4H TF BTC

Na 4H grafu se rýsuje potenciální falling wedge, alespoň já tam vidím řečený pattern. Bohužel je struktura dost subjektivní, protože někdo by se klidně mohl spíše přiklánět ke klesajícími trianglu, což má naopak bearish pozadí. Tudíž potřebujeme více price action, abych si byli v tomto ohledu mnohem více jistí.

Jinak, zpočátku došlo k negativní reakci kurzu na křivkách EMA a dokonce i podoba dotykové svíce měla dost škaredou podobu. Po krátké rotaci ale rychle následovala další rotace směrem nahoru, díky čemuž testujeme EMA 55 a spodní stěnu původního symetrického trianglu. BTC tedy testuje dvě rezistence zaráz, takže případný průraz je pro býčí vývoj nesmírně důležitý.

Posléze ovšem zbývá ještě jedna překážka v podobě S/R levelu 58 189 USD. Pro trh je hrozně důležité, aby se povedl průraz. Jestli budou býci úspěšní, otestování ATH je v podstatě jistotou. Pokud tedy kurz prorazí zmíněné rezistence a ještě k tomu se vymaníme z mnou zakreslené struktury, expanze BTC může zase začít akcelerovat.

Indikátory

Na RSI se dno vytvořilo na 30 bodech a i když následný vývoj nebyl zrovna jistý, nakonec atakujeme zaznačenou hranici. Co se týče MACD, indikátor má právě po bullish crossu. Uvidíme tedy, jak trh zareaguje.

Závěrem

Když bych měl vycházet ze zakresleného falling wedge, skutečně by mohla existovat nemalá šance na pokračování up. Jak jsem ale popsal, je nezbytné prorazit všechny rezistence a pak má Bitcoin cestu k all time high otevřenou. Kromě toho je samozřejmě potřeba brát v potaz objemy a dynamiku kurzového vývoje.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 15

Buď první kdo článek ohodnotí

14 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
14 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Michal

Podle mě to jde nahoru, protože Tesla nyní přijímá Bitcoin za nákup aut.

Na tom je taky podle mě založená odlišnost nynějšího bull runu – prostě Bitcoin je něco jiného, než byl v roce 2017. Už to není penízek geeků a paniců z matfyzu. Takže to prostě může mít jiný vývoj.

Lukas

Za dnesnym rastom krypta je len jeden jediny dovod. Tesla. Moznost platby bitcoinom za ich auta a tiez prislub Muska ze btc nebudu menit na fiat.

Libor

by me zajimalo kolik tech aut za btc prodali 🙂 podle me nula nula prd

Daxti

To neni podstatné. Podstatné je, že celý svět udělá Tesle zdarma reklamu. Na každém blbém webu, který se ani nevěnuje kryptu, se o tom napíše článek.

Lukas

Ten nakup aut za BTC je mozny oddnes. Spytaj sa o mesiac.

Libor

i za mesic to bude nula nula prd

abcd

vsak btc prijimaji uz tak mesic, ne-li dele…

Jarda

Kdyby nebylo Tesly, zadny odraz by nebyl a pokracovali bychom down..asi tak

Tomáš

Kdyby nebyla 2. světová válka, zádní komunisti by u nás nebyli…asi tak

Michal

To je pravda, ale nic to neznamená. Prostě jdeme up, co by mohlo být, být pouze mohlo, ale není.

pietro

No EM je dost chytrý na to aby nečekal až podobný krok udělá jako první někdo jiný.. 🙂

pisták

myslite že to pokazilo aj špekulantom na expiráciu short/long pozicii expirujucich v piatok alebo tuto správu využili práve na toto? a pozicie uzavreli aby mohli otvoriť nové?

E15

Jen malý komentář k tomu: “ Různí krypto guruové slyší fiskální stimul a hned si představují money printer, ale ony ty peníze jdou přitom z rozpočtu. Žádný money printer se tedy nekoná.” Připadá mi, že fiskální i monetární politika jsou dnes už tak utržené ze řetězu, že už to skoro není rozdíl ;-))).

Bask
Hodnocení článku :
     

Takže máme zase výhled typu:

Situace se buď zlepší, nebo zůstane stejná, nebo se zhorší…

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: