23.11.21 Technická analýza BTC/USD – pokles pokračuje, jak hluboko?

5
(9)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu ve slavných dílech autorů jako jsou Adam Smith, David Ricardo a John Keynes. Více jak čtyři roky se věnuji technické analýze kapitálových trhů, k čemuž jsem později začal komplementárně využívat fundamentální analýzu. Zaobírám se makroekonomii, a především měnovou politikou. Jedná se totiž o zásadní disciplíny, které jsou třeba pro pochopení celého kontextu finančního trhu. Na všechna zmíněná témata už roky pravidelně publikuji. Především se snažím své čtenáře v těchto okruzích vzdělávat a poskytnout jim ucelenou myšlenkovou mapu, jak nad celým finančním světem přemýšlet. Osobně totiž preferuji komplexní znalostní základ, díky kterému může každý účastník trhu minimalizovat případná rizika.

Bitcoin (BTC) se nám stočil u testovaného levelu zase dolů. V podstatě se dalo očekávat, že se jedná jenom o krátký retracement, po kterém bude následovat zase klesání. Nicméně trh zase dobře reaguje na 56 000 USD. Pokud by uvedená úroveň prodejní tlak ustála, možná získáme tržní dno. Leč technicky je pro nás mnohem výhodnější, aby se tržní dno vytvořilo na 52 500 USD.

Powell a Bitcoin

Jinak včera došlo k zajímavé události. Americký prezident Biden totiž ohlásil, že předseda Fedu Jerome Powell zaujme svoji pozici i na další funkční období. Úvodní reakce byla na akciových trzích právě pozitivní, dokonce i Bitcoin zaznamenal menší pumpičku.

Upřímně jsem podobnou reakci nečekal. Zdá se, že očekávání je takové, že když tam sedí Powell, bude Federální rezervní banka celý trh držet nad vodou donekonečna. Ono to ale tak jednoduché není.

Aktuální situace na 1D BTC/USD

Jak bylo řečeno v úvodu, Bitcoin se nakonec odrazil od S/R levelu, který je kolem 61 000 USD. Bitcoin má tudíž nad sebou rezistenci, kterou je nutné prolomit, aby mohl případně pokračovat v cenovém růstu. Samotný propad byl každopádně hodně rychlý. Kurz se vrátil tam, kde byl před několika dny – 56 000 USD. Což je naše úroveň, kde je dle objemového profilu střed toho clusteru – high volume node.

BTC

V těchto chvílích se zdá, že support propad kurzu zbrzďuje. Jestli dojde na nižších časových rámcích k menší konsolidaci, možná ani k těm 52 500 USD nepadneme. Jak jsem ale říkal, byl bych radši za otestování této úrovně. Jde zde totiž silná konfluence,  dokonce i na denním grafu. Kromě cenového supportu, je tu i low volume node objemového profilu. A pak ještě důležité klouzavé průměry na týdenním grafu. Na denním tu máme 100denní klouzavý průměr.

Proto bych odrazu od této úrovně rozhodně mnohem více důvěřoval, než odrazu od aktuálních 56 000 USD. Ta motivace nakupovat na 52 500 USD bude zkrátka hodně silná. Pokud se nestane žádná vylomenina, medvědi by se na uvedené hladině měli rozvít jako voda o skály.

Indikátory

Denní RSI padlo pod 40 bodů. Zároveň jsme asi ztratili i to zakreslené supportní pásmo. Zas na druhou stranu, lze tu identifikovat velmi malou býčí divergenci. To může znamenat, že medvědi nejsou až tolik na koni. I přesto bych ji ale moc váhu nedával, protože je zkrátka malá. Jestli každopádně padne denní RSI pod 30 bodů, nebude to dobrý signál.

Závěrem

Necháme se tedy překvapit, jak velkou sílu medvědi předvedou. Jestli aktuální level padne, další zastávka bude pro Bitcoin určitě těch 52 500 USD. Hladina by však měla prodejní tlak na první dobrou ustát. Čili neočekávám, že kurz projede supportem jako nůž máslem.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací text, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 9

Buď první kdo článek ohodnotí

6 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
6 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Michal

Jen bych chtěl poznamenat k diskutujícím – trh padne o 10% a už čekáte na 30k. Na jakém základu? Proč je pro vás Bitcoin za 60k to the moon a za 57 vyhlížíte 30k? je to bizarní.
Cesta ke 30k bude trvat klidně 2 měsíce, tak přeji příjemné vyčkávání 😀

Jinak TA skvělá, děkuji.

Fantom

Cesta ke 30k může trvat 2 měsíce, 6 měsíců, rok nebo taky týden. Nemám problém si počkat klidně i ten rok. Fór je v tom, že FOMO dokáže z nového ATH na 70k vážně udělat třeba 85k (nebo 98k – PlanB) během několika dnů a naopak strach může způsobit, že BTC za 30k nebude nikdo chtít. 🙂 Chamtivost a strach – hlavní hnací motory trhu. TA není o ničem jiném než o analýze těchto pocitů 🙂 Problém v kryptu je ten, že trh je silně manipulován a velcí hráči TA dobře znají a využívají ji.

AjRep

Vzledem k tomu, jak na potvrzení Powella ve funkci zareagovalo zlato, tak bych si dovolil mírný optimismus. Mohlo by to na chvíli vypadat na návrat risk-on prostředí.
Ostatně četl jsem nedávno názor, že stabilita akciových trhů je teď pro americkou vládu otázka národní bezpečnosti, kdežto inflace je jen takový drobný zádrhel. Nevím, co je na tom pravdy.

Poslední editace 1 rok před přes AjRep
Fantom

Powel se potřeboval zalíbit, aby dostal další funkční období. To má teď jisté a možnost reagovat při příští případné negativní zprávě o stavu inflace. Uvidíme.

Jan

Jaký pády tady pořád máte? Kupujte, za chvíli bude 100k, nevím, na co čekáte. Ztrácíte tady čas zbytečnýma spekulacema.

LHTS

To potvrzuji, 100K nevim, ale 90tis. urcite.

Reklama: