23.11.21 Technická analýza BTC/USD – pokles pokračuje, jak hluboko?

5
(9)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem vystudovaný ekonom, který našel zálibu ve slavných dílech autorů jako je Adam Smith, David Ricardo a John Keynes. Téměř čtyři roky se věnuji technické analýze kapitálových trhů, k čemuž jsem později začal komplementárně využívat i fundamentální analýzu. Zaobírám se ovšem i makroekonomii, a především měnovou politikou. Jedná se totiž o zásadní disciplíny, které jsou třeba pro pochopení celého kontextu finančního trhu. Na všechna zmíněná témata už roky pravidelně publikuji. Především se snažím své čtenáře v těchto okruzích vzdělávat a poskytnout jim ucelenou myšlenkovou mapu, jak nad celým finančním světem přemýšlet. Osobně totiž preferuji komplexní znalostní základ, díky kterému může každý účastník trhu minimalizovat případná rizika.

Bitcoin (BTC) se nám stočil u testovaného levelu zase dolů. V podstatě se dalo očekávat, že se jedná jenom o krátký retracement, po kterém bude následovat zase klesání. Nicméně trh zase dobře reaguje na 56 000 USD. Pokud by uvedená úroveň prodejní tlak ustála, možná získáme tržní dno. Leč technicky je pro nás mnohem výhodnější, aby se tržní dno vytvořilo na 52 500 USD.

Powell a Bitcoin

Jinak včera došlo k zajímavé události. Americký prezident Biden totiž ohlásil, že předseda Fedu Jerome Powell zaujme svoji pozici i na další funkční období. Úvodní reakce byla na akciových trzích právě pozitivní, dokonce i Bitcoin zaznamenal menší pumpičku.

Upřímně jsem podobnou reakci nečekal. Zdá se, že očekávání je takové, že když tam sedí Powell, bude Federální rezervní banka celý trh držet nad vodou donekonečna. Ono to ale tak jednoduché není.

Aktuální situace na 1D BTC/USD

Jak bylo řečeno v úvodu, Bitcoin se nakonec odrazil od S/R levelu, který je kolem 61 000 USD. Bitcoin má tudíž nad sebou rezistenci, kterou je nutné prolomit, aby mohl případně pokračovat v cenovém růstu. Samotný propad byl každopádně hodně rychlý. Kurz se vrátil tam, kde byl před několika dny – 56 000 USD. Což je naše úroveň, kde je dle objemového profilu střed toho clusteru – high volume node.

BTC

V těchto chvílích se zdá, že support propad kurzu zbrzďuje. Jestli dojde na nižších časových rámcích k menší konsolidaci, možná ani k těm 52 500 USD nepadneme. Jak jsem ale říkal, byl bych radši za otestování této úrovně. Jde zde totiž silná konfluence,  dokonce i na denním grafu. Kromě cenového supportu, je tu i low volume node objemového profilu. A pak ještě důležité klouzavé průměry na týdenním grafu. Na denním tu máme 100denní klouzavý průměr.

Proto bych odrazu od této úrovně rozhodně mnohem více důvěřoval, než odrazu od aktuálních 56 000 USD. Ta motivace nakupovat na 52 500 USD bude zkrátka hodně silná. Pokud se nestane žádná vylomenina, medvědi by se na uvedené hladině měli rozvít jako voda o skály.

Indikátory

Denní RSI padlo pod 40 bodů. Zároveň jsme asi ztratili i to zakreslené supportní pásmo. Zas na druhou stranu, lze tu identifikovat velmi malou býčí divergenci. To může znamenat, že medvědi nejsou až tolik na koni. I přesto bych ji ale moc váhu nedával, protože je zkrátka malá. Jestli každopádně padne denní RSI pod 30 bodů, nebude to dobrý signál.

Závěrem

Necháme se tedy překvapit, jak velkou sílu medvědi předvedou. Jestli aktuální level padne, další zastávka bude pro Bitcoin určitě těch 52 500 USD. Hladina by však měla prodejní tlak na první dobrou ustát. Čili neočekávám, že kurz projede supportem jako nůž máslem.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací text, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 9

Buď první kdo článek ohodnotí

6 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
6 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: