23.09.22 Analýza BTC/USD – Akciové trhy klesají, Bitcoin se drží

5
(6)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu ve slavných dílech autorů jako jsou Adam Smith, David Ricardo a John Keynes. Více jak čtyři roky se věnuji technické analýze kapitálových trhů, k čemuž jsem později začal komplementárně využívat fundamentální analýzu. Zaobírám se makroekonomii, a především měnovou politikou. Jedná se totiž o zásadní disciplíny, které jsou třeba pro pochopení celého kontextu finančního trhu. Na všechna zmíněná témata už roky pravidelně publikuji. Především se snažím své čtenáře v těchto okruzích vzdělávat a poskytnout jim ucelenou myšlenkovou mapu, jak nad celým finančním světem přemýšlet. Osobně totiž preferuji komplexní znalostní základ, díky kterému může každý účastník trhu minimalizovat případná rizika.

Bitcoin (BTC) je pořád stabilní, ale není příliš prostoru, kam dále uhnout. U akciových indexů je to zase mnohem jednodušší, protože jejich kurzy postupně klesají. Zdá se, že trhy poselství předsedy Fed Jeroma Powella pochopily. Alespoň v těchto chvílích.

Určitá část trhu si pořád myslí, že Federální rezervní systém blafuje. V podstatě to znamená, že se opakovaně snaží chytat každé potenciální dno. Ale pak přijde Powell a jejich hračky jim okamžitě vezme. Oni potřebují, aby šly trhy dolů. Jelikož je to pro ně důkaz, že je celá ekonomika bere vážně. Polopaticky řečeno, rostoucí trhy implikují velkou inflaci. Klesající trhy na oplátku implikují pokles inflace.

S&P 500 a VIX

Na indexu S&P 500 kurz padl pod S/R level 3 800 bodů. Ještě pár takových klesajících dnů a jsme u červnového low, kde se opětovně bude lámat ten pomyslný chleba. Jestli řečené low pokoříme, máme před sebou naprosto ukázkový medvědí trh.

Dle indikátoru RSI začíná být index přeprodaný. Nicméně prostoru pro pokles je pořád dost. Když přijde ta očekávaná kapitulace, klidně denní RSi může klesnout až pod 20 bodů. Během každého medvědího trhu kapitulace nastala. Proto jí taky všichni očekávají i nyní.

S&P 500
Denní graf indexu S&P 500

Na VIX je snadno viditelné, že od března 2020 k žádné panice nedošlo. Kdyby ano, na VIXu uvidíme markantní vzrůst ve volatilitě. Možná to bude znít absurdně, ale akciový trh je svým způsobem poměrně stabilní. Soustavně klesá, ale ten proces není nijak extrémně rychlý. Naopak jsou poklesy relativně střídmé.

VIX
Index VIX

Aktuální situace 1D BTC/USD

Kurz BTC pořád konsoliduje v likvidním pásmu, které se nachází kolem 19 000 USD. Zvýšená aktivita nakupujících je zde samozřejmě viditelná. Ale jsou aktivní pouze iniciativní nakupující. Zatímco reakční nakupující zůstávají zatím chladní. Zkrátka pokusy o odraz dále nepodporují.

BTC

Přestože akciové trhy klesají a dolarový index pořád posiluje, kurz BTC zůstává na svých místech. Jak vyplývá ale z grafu, kurz nemá vážně moc kam uhnout. Proto bychom nejpozději do dvou týdnů měli vidět v grafu průraz.

Závěrem

Bitcoin předtím padl o velká čísla a několik panických výprodejů už nastalo. Proto je nyní taky náš krypto trh mnohem stabilnější než akciové indexy. Ovšem dynamika může přijít, a jestli těch 19 000 USD padne, skluzavka na 16 000 USD je velmi pravděpodobná.

Určitě se proto vyplatí sledovat hlavně price action na akciových indexech. Dokud neprorazí svá červnová low, kurz BTC možná dolů sám o sobě nepůjde.

Jsem nově i na Linkedinu, kde sdílím některé své postřehy a nejlepší články. Směle mě tam můžete sledovat.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ. Máme taky Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací obsah, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 6

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
64 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Hujer

Drží se?
Čeho?
Koho?
Jedině lejna

Bart

On uz ma svuj 70% pokles za sebou tak asi proto drzi. Nicmene neudrzi 🙁

an onym

Nebojte se, nedrží se vás.
p.s. že vám tady do toho vstupuju. zjevně si v diskusi vystačíte sám.

Poslední editace 8 měsíců před přes an onym
Hujer

FJnMTfwWUAIBNp6.jpg
Bart

Ale ono je bohuzel ted lip krypto nemit, resp mit prodano. 🙂

Hujer

trestat omezování svobody projevu na veřejných sociálních sítích. Za mazání příspěvků uživatelů by provozovatelům nebo správcům těchto platforem hrozilo podle novely zákona č. 40/2009 Sb., trestní zákoník, ve znění pozdějších předpisů, a zákona č….

Hujer

Trest za mazání příspěvků ve znění zákona č. 178/2018 Sb., až tříleté vězení, zákaz činnosti nebo peněžitý trest.

Bart

Jako ochrana proti inflaci to nefunguje, snad uz to vsichni vidi…

Stephanos

Naopak se ukazuje, že stále funguje. Akorát se musí nakupovat, když je inflace co možná nejníže. Jakmile se rozjede, už je pozdě a nepomůže ani svěcená voda. Kdo např. koupil BTC v dubnu 2020, je pořád v pohodě, neřku-li někdy v roce 2015, kdy byla inflace rekordně nízká. Někdo takový je pořád tisíce procent v plusu. 🙂

Hujer

Ty jsi opravdu naivka

Fantom

Sám jste si odpověděl ve 2. větě. Zatím BTC není uchovatel hodnoty. Pokud by byl, nezáleželo by na dni nákupu. Hodnota by nikdy výrazně neklesla. Dříve to bylo zlato, teď je jeho pověst ohrožena.

Stephanos

U zlata je to ale prakticky totéž. Také záleží na dni nákupu. I zlato se musí nakupovat, když je inflace nízko. Pak to funguje (doposud fungovalo). Když inflace vrcholí, tak už ani zlato nepomůže.

Fantom

Právě že ne. Zlato vždy bylo bezpečný přístav. Drželo hodnotu za všech okolností. Za německé meziválečné hyperinflace stál bochník chleba miliardu marek, ale kdo předtím vložil svůj majetek do zlata o nic nepřišel. Píšu že zlato bylo vždy bezpečný přístav, protože zatím to nepotvrzuje a na hodnotě klesá. Jenže zatím jsme na počátku krize a situace se může rychle změnit a zlato začít zase růst. Moje spekulace je, že sama existence krypta snižuje hodnotu zlata. Kdyby tu krypto nebylo, byla by velká část jeho současné kapitalizace ve zlatě.

Vojtech

Na inflaci platí jediné – být rozumně zainvestován🙂 neexistuje žádné aktivum, které by za současných okolností spolehlivě plnilo roli safe haven a současně jednoznačně poráželo inflaci. Kdyby bylo, dávno bychom v něm byli všichni navezeni až po uši. Ale ano, potvrzuje se zcela jasně, že (alespoň zatím🙂) btc nelze považovat za digizlato.

Poslední editace 8 měsíců před přes Vojtech
Miloš

Tak buďto už se oddělujem od akcií nebo se za chvíli svezeme dolů a pak to bude fičák, řekl bych to druhé..

Bart

Neni duvod se oddelit. Nebo alespon zadny mevidim. Jen se propady oddehravaji v ruznem case, jak se ta prodejni nalada mezi trhy preliva.

A souhlas, jeste nas nejaky propad nejspis nemine.

Pucci

Prosím zkušenější kolegy o radu… Když si pošlu na binance eura, tak mohu držet hotovost v eurech a obchodovat měnové páry crypto/eur, no ale vzhledem k vývoji v Evropě se mi zdá být čím dál míň výhodné držet hotovost v eurech a ráda bych přešla na usd. Teď otázka. Když pošlu na binance usd, oni je hned převedou na busd? Nebo ne? A jak je to když si chci poslat cash v usd zpět na účet? Nikde jsem nenašla trh usd/busd. Raději bych totiž držela hotovost přímo v usd a ne v jakémkoliv stablecoinu … Po tom co se stalo s lunou, podle mě nikdo nemůže vyloučit, že nezkolabuje i jiný stablecoin…nebo ne? Je bezpečné držet hotovost v busd? Děkuji moc za rady

an onym

ano, usd vám automaticky smění na busd. ale to je jedno i eur si tam můžete směnit na cokoliv např na busd

Paja

Jenomze Luna nebyla stablecoin.

Hujer

Ty jsi ale blb, viď?

Lhts

Eura na Binance dostanete zdarma. USD za 1% max cca 1500 Kč. A hned vám je přemění na BUSD. Můžete koupit BTC a vzápětí směnit na BUSD. Pokud nechcete držet ve stablecoinu nechte v Eurech, musíte ale podepsat ze souhlasíte s předáváním informaci třetí straně… p.s. Konverze Busd / usd je možná za poplatek

Poslední editace 8 měsíců před přes Lhts
Kenny

Mel bych dotaz k stable coinum, je jich konecny pocet? Tedy kdyz by prisel nejaky super bohac a chtěl si ulejt napr. 1000 mld dolarů do BUSD nebo USDT je to vubec mozne? Je nejak osetreno aby obrovsky nakup stable coinu nezpusobilo masivni rust jeho ceny?

an onym

Protože množství fiatu, které si banky můžou vytisknout je skoro nekonečné, je i množství stablecoinů skoro nekonečné, aktuální počet v oběhu roste a padá s tím, jak lidi stably kupují a prodávají za fiat.

an onym

u vkladu usd neplatíte binance žádný poplatek. Jestli investujete 1000usd tak vám to může být jedno 😉

Lhts

Binance ne ale vlastní bance za mezinárodní platbu 😉

Kenny

Osobne bych se BUSD nebal, dokud bude zit Binance tak tu bude BUSD. A pokud by mely padnout vsechny burzy tak Binance bude az poslední 🙂

Fantom

Burza Kraken nabízí obchodní páry přímo v USD. Opět je to ale o důvěře v burzu.

Jan

Zatím se drží, ale řekl bych že ne dlouho… nejspíš nás čeká ten propad k 15-16k, ne-li ještě níž…

Bart

Nenakoupim za vic nez 9.900. A to budu jeste vahat 🙂

Jan

To by byl pokles cca 86% od ATH. Ještě větší pokles by už byl téměř nemožný.

Fantom

“téměř” 😀 Možné je všechno. Otázkou je zda se raději nezaměřit na jiné coiny.

Kenny

Trosku z jineho soudku. Ohledně Dual Investment. Jak to je kdyz davam napr. Sell High tedy ze budu prodavat BTC na 20000 k 30.9. Co to tedy presne znamena? Pokud cena kdykoli do 30.9. prekona 20k tak se to za 20k proda nebo to konktroluje aktualni cenu az v poslednich 30min 30.9. pred 8:00?

Fantom

Rozhoduje se až v onen přesný čas. Do té doby se kontrakt úročí. Podle mě je dual investment super produkt.

Kenny

Jeste pro jistotu, takze pokud behem tech dni pokud BTC vylitne treba na 40k a pak se vrati zpet pod 20k rekneme 29.9., tak se nic neproda a dostanes ten urok?
Jojo ted to zkousim. Rekl bych ze to vypada tak ze trefit se aby se ti to prodalo uz moc nejde 🙂 No uvidime..

Fantom

Podle toho co píšou rozhoduje přesný čas ve sjednaný den. Třeba ještě přijde nějaký menší nárůst někam na 22k. 😁

Kenny

Na jednu stranu bych to bral, tak abych prodal vse co mam na BUSD a vyckal na nejake ty lepsi nakupni ceny. Jinak kamarad mi rikal ze ceka na cenu LTC nekde okolo 20 (pokud prijde ten propad). No premyslim kam investici pak prerozdelit, pokud ten propad nastane…

Fantom

Asi nejlepší je mít na Dual investment nákupy za nízké ceny s menším úrokem za více peněz a nechat je úročit a jen za menší částky nákupy za více peněz na kratší dobu. Prodeje na krátké termíny za cca 100% APY. Ideální pro překlenuti této nudné doby před dalším prudkým pohybem. Ten já očekávám dolů aneb Rudý Říjen 😀🐻

an onym

v krypu není pokles o >86% nic nemožného. Nedivil bych se, kdyby se během příštích 2 let btc podívalo na 5-6k.

Poslední editace 8 měsíců před přes an onym
Jan

U některých coinů určitě ne, ale zrovna u BTC, jelikož je to největší a nejznámější kryptoměna, je to velice nepravděpodobné.

Bart

To uz jsem cetl pred nekolika mesici, ze pokles nejdriv pod 30 pak pod 20 je vylouceny. A jsme na 18 a krize pred nami. Pod 10 pujde s vysokou pravdepodobnosti, uz mu zas tak moc nechybi.

Jan

Taky jsem všude četl že pokles max 35k, pak 30k, 25 atd… Já jsem ale říkal že si myslím že uvidíme i 20k

Stephanos

Možné jsou všechny hodnoty mezi nulou a plus nekonečnem. Lepší je se ptát, co je nebo není pravděpodobné.

Bart

Presne. A pravdepodobne to pujde na 8tis. Mene pravdepodobne na 3tis. Ale pokud by to slo na 3, pak uz je mozna jakakoli hodnota, ta panika by byla obrovska.

Ale co my vime, krize bude dlouha, lidi nepripraveny uspory dochazi. Prodavat se proste bude.

Stephanos

Souhlasím. Tipuji dno mezi 6 a 9 tis. Nějaký knot týdenní svíce může třeba otestovat i ty 3 tis, ale předpokládám, že takový pokles bude velmi rychle vykoupen. Kdyby ale ty 3 000 nevydržely, byl by pak už možný pád jakkoliv hluboko, to už by nastal skutečný krach btc. Do výše zmíněného supportního pásma je to pořád jen v rámci kurzových výkyvů, které jsou pro btc historicky běžné.

Petr 2
Hodnocení článku :
     

Vidím že tady negativních lidí co projeli gaťata přibývá no řekl bych že nastal čas konečně na lepší časy. Ti co se smáli 20k uz asi visí a když ne asi to brzy přijde nastal čas otestovat 10k . A pomalu začít nakupovat ETH sice ještě hodně vysoko čekám na 300 , xrp už lizlo 0,3 ale tam bych čekal na 0,2 0,1 .

Takže pojďme na to .

Fantom

Nejlepší doba na nákup bude až příští rok.

Petr 2

Ano to jsem psal minule, únor, březen.

Kenny

Mas prosím te nějaky nick na Messangeru?

Fantom

Ne nemám. Nepoužívám ho.

Kenny

A neco jineho :)?

Fantom

Leda tak email 😁, ale klidně si rád pokecám tady na serveru. Rád si přečtu názory ostatních a různé tipy na coiny nebo obchodní příležitosti.

Kenny

Muzes napsat zde svuj email, pokud to neni nejak tajne :)? Nebo mi napis zpravu na [email protected]

Kenny

Pokud by BTC testoval 10k, je nejaky odhad kam by cca spadl ETH? To same pro BTC na hodnote 5k?

Fantom

Pamatuji si když jsem obchodoval ETH za 200 USD. Klidně se to může zase vrátit.

Kenny

Pokud to fakt rupne a nakupoval by se ETH mezi 200-500 a pak v bullrunu by vyletel ETH rekneme k 10k, tak to by nebyla spatna investice 🙂

Fantom

Mně přijde i 1k na ETH moc, tak na těch 10k nevěřím. Vzhledem k tomu, kolik existuje ETH mincí. Navíc bude mít konkurenci v DOT, ADA a dalších. Třeba DOT je přímá konkurence, při vstupu na trh došlo k denominaci 100:1. Myslím že původní cena měla být srovnatelná k ETH. Nyní je DOT za cca 6 USD X 100 je 600. Je tedy nyní na polovině ETH. Od vstupu na trh byla cena DOT jen krátkodobě pod 4 USD. Níže asi už nepůjde, když tak jen krátkodobě. Pro mě nyní cenově nejatraktivnější coin. Nyní na Dual investment obchoduji jen BTC a DOT.

Kenny

Ja zaznamenal nejake povidani o tom, ze az se ETH rozjede v PoS, tj. implementuje ruzne upgrady tak udajne svym vyvojem zaslape do zeme celou PoS konkurenci. Samozrejme jak to bude probihat realne, je otazkou. Docela by me zajimalo, jak to prave je s moznostmi vyvoje a vzajemnou silou lidi okolo ETH, DOT, SOL, pripadne ADA. Zda z toho lze opravdu vycist ze ETH ma o mnoho vetsi potencial (rychlosti) rozvoje nez jeho prima konkurence?

Bart

Hezky napsany, vidim to stejne. Nejvic se smeju, ze krypto chrani proti inflaci. Nebo ze na zbohatnuti staci holdovat. Marketing proste zafungoval a lidi verili a snad i furt veri nesmyslum.

Lhts

Tak místo vzdavani holdu, zkuste s části kapitálu pravý HODL. Uvidíte ze neprodelate.

Fantom

Hodlovat radite až teď od 20k nebo už od 30k? To už by tak výhodné nebylo. Kdo neprodá tak nic nevydělá. Kdo na 50k+ vše prodal udělal nejlépe.

Stephanos

HODL není zárukou zbohatnutí, je ale statisticky téměř jisté, že na něm z dlouhodobého hlediska aspoň neproděláte. Samozřejmě za podmínky, že BTC úplně nezkrachuje a neskončí na nule.

Fantom

Tedy krach BTC považujete za statisticky téměř nemožný. Já ho bohužel v hodně vzdáleném čase považuji za pravděpodobný. Nakonec vyhrají modernější coiny.

Stephanos

Já pokládám za možné, asi i za velmi pravděpodobné, že jiné coiny dosáhnou větší adaptace a asi i vyšších valuací. Ale ani to nemusí znamenat krach a konec BTC. Vezměte si zlato. Jako platidlo je už též beznadějně zastaralé a jiné vzácné kovy jsou už i výrazně dražší než zlato. Přesto to neznamená krach zlata a jeho konec jako investičního aktiva. BTC nemusí a asi ani nebude na trůnu pořád, ale navždy už zůstane tím prvním králem kryptoměn. A i to něco znamená a vždy bude znamenat. Už jen díky tomu o něj podle mě vždy bude nějaký zájem. Nějakou hodnotu, a v budoucnu snad i mnohem stabilnější, si podle mě zachová vždy.

Fantom

Doporučuji Vám si vyhledat moje starší příspěvky k budoucí krizi BTC. Nebude-li adopce, masové transakce a poplatky, s dalšími halvingy opadne zájem těžaru, trvalý pokles hashrate a rozpad blockchainu. Kruh smrti. BTC není zlato, které uschovate a navěky tam nepoškozené zůstane. Když si svoje BTC uložíte do trezoru jako investici a udělají to tak všichni a nikdo s ním nebude platit, tak se blockchain rozpadne a hodnota půjde k 0. XMR má tohle elegantně vyřešeno a PoS to nehrozí.

Reklama: