23.02.22 Technická analýza BTC/USD – trhy začínají panikařit, ustojí to bitcoin?

4.9
(9)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu ve slavných dílech autorů jako jsou Adam Smith, David Ricardo a John Keynes. Více jak čtyři roky se věnuji technické analýze kapitálových trhů, k čemuž jsem později začal komplementárně využívat fundamentální analýzu. Zaobírám se makroekonomii, a především měnovou politikou. Jedná se totiž o zásadní disciplíny, které jsou třeba pro pochopení celého kontextu finančního trhu. Na všechna zmíněná témata už roky pravidelně publikuji. Především se snažím své čtenáře v těchto okruzích vzdělávat a poskytnout jim ucelenou myšlenkovou mapu, jak nad celým finančním světem přemýšlet. Osobně totiž preferuji komplexní znalostní základ, díky kterému může každý účastník trhu minimalizovat případná rizika.

Bitcoin (BTC) se tedy přece jenom v blízkosti 37 000 USD zastavil. Je zde viditelná snaha o obranu a mírně se kurz i odrazil. Z pohledu těch nižších časových rámců se proto dá říct, že se trh snaží o vyšší tržní dno vzhledem k tržnímu dnu z 24. ledna.

Nicméně zdůrazňuji, že vyšší časové rámce, hlavně ten měsíční, vážně nevypadají dobře. Bylo by proto pro mne dost překvapivé, když by bitcoin kolem 37 000 USD vytvořil vyšší tržní minimum. Leč nelze to samozřejmě úplně vyloučit – nemáme křišťálovou kouli.

Hospodářský cyklus – jak ovlivňuje tržní průběh?

Aktuální situace na 4H BTC/USD

Na 4H grafu si pouze ukážeme samotnou konsolidaci kolem 37 000 USD. Chvíli byla možnost, že bitcoin o úroveň přijde, což by nás asi rychle dovedlo do těsné blízkosti 30 000 USD. Ten prostor pro pád tu je, takže jsme se mohli dynamicky dostat až k low z ledna. Jedná se tedy pouze o krátké přerušení?

BTC

Skutečně bych se především držel toho, co vidíme na denním a především týdenním grafu. Tím neříkám, že máme kurzový vývoj na intradenních časových rámcích ignorovat, ale je třeba správně přiřazovat váhu.

Výnos na 2letých federálních dluhopisech

Pro zajímavost přikládám graf výnosu 2letých federálních dluhopisů. Dnes se ten trh úplně utrhl ze řetězu a úroky na těchto cenných papírech vzrostly o více jak 40 %. Pak se to zase víceméně vrátilo na denní open. Z toho je znát, že se něco velmi špatného za oponou odehrává a proto je rozumné být v této době trpělivý a dosti opatrný.

Mne osobně dnes ráno tento graf dost vyděsil, protože to znamená naprosté výprodeje federálních dluhopisů s krátkodobými splatnostmi. A pokud se investoři snaží urychleně těchto papírů zbavovat, je to známka paniky. Prvně jdou dluhopisy, pak to začíná na akciovém trhu – to samé platí pro bitcoin.

Závěrem

Nechci jakkoliv strašit, ale mne osobně přijde, že trhy balancují nad propastí. Mám obavu především z toho, že nás bitcoin hodně nepříjemně překvapí a prorazí i tu masivní supportní konfluenci kolem 30 000 USD. Čili by došlo k něčemu, co vůbec nikdo prakticky nečekal. Psychologie trhu se ovšem hodně špatně odhaduje, takže se budeme zatím držet techniky trhu.

POZOR: Žádné údaje ve videu nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací obsah, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.9 / 5. Počet hlasujících 9

Buď první kdo článek ohodnotí

13 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
13 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Jarin
Hodnocení článku :
     

A příjemné překvapení by bylo, kdyby se to přelilo do BTC….zbožné to přání. Díky za analýzu

LHTS

to se klidne muze stat, zalezi na tom, jak bude SEC rychla.

kubik

Pro zajímavost přikládám graf výnosu 2letých federálních dluhopisů. Dnes se ten trh úplně utrhl ze řetězu a úroky na těchto cenných papírech vzrostly o více jak 40 %. Pak se to zase víceméně vrátilo na denní open. Z toho je znát, že se něco velmi špatného za oponou odehrává a proto je rozumné být v této době trpělivý a dosti opatrný.
Mne osobně dnes ráno tento graf dost vyděsil, protože to znamená naprosté výprodeje federálních dluhopisů s krátkodobými splatnostmi. A pokud se investoři snaží urychleně těchto papírů zbavovat, je to známka paniky. Prvně jdou dluhopisy, pak to začíná na akciovém trhu – to samé platí pro bitcoin.
Ta panika s velkou pravděpodobností vznikla vyjádřením prezidenta Putina,že Doněck uznává v hranicích z r 2014,tj uzemí 2x větší než je dnes,takže si každý může domyslet co se stane.

Fantom

Je pravděpodobnější, že si jen dělá lepší vyjednávací pozici. Klasika – dá vysoké požadavky a pak z nich bude slevovat. Problém je v tom, že s ním nikdo jednat nebude. Alespoň ne v dohledné době. Pro Evropu to bude znamenat veliké ekonomické problémy, zejména drahé suroviny. Pro USA je to výhoda – mohou dodávat plyn za enormní ceny a možná se dočkáme i nabídky na ropu. Zajímavé je že Putin osobně dosud v sankcích nefiguruje (nebo alespoň donedávna nefiguroval – pokud někdo víte přesně, dík za info) a to tu máme sankce od roku 2014. Podobné jako s Lukašenkem na začátku občanských protestů v Bělorusku. Můžeme vůbec věřit Západu/USA že to se sankcemi myslí opravdu vážně nebo jen sleduje svoje ekonomické zájmy? Já se docela obávám, že se v Rusku, v nejvyšší politice děje něco velkého a o to zpravodajské služby hrají. Konkrétně, že Putinova pozice je v ohrožení a proto nutně potřebuje ukázat sílu. Zaregistroval jsem titulek o „veřejném ponížení“ šéfa zpravodajské služby, ale blíže jsem článek už nečetl. Možná Putinovi už tečou nervy a skutečného nepřítele má doma. Obávám se abychom se časem nedočkali zprávy, že někdo z generálů štábu/štáb jako celek přebírá vedení země neboť „prezident je nucen odstoupit ze zdravotních důvodů“. Modelová situace SSSR 1991. USA často s podobných scénářem pracují – Libye, Irák, zatím neúspěšně Sýrie. Obrovský problém je v tom, že nadšení z pádu diktátora vystřídá vystřízlivění – nová situace je často mnohem horší než původní stav. Pokoušet se o to v zemi která disponuje arzenálem jaderných zbraní je ale hazard.

kubik

Rusové řekli „A“ a řeknou a udělají „B“ tj jak shromáždí dostatek sil,dají nějaký čas na vyklizení zbytku Donbasu Ukrajině a a dotáhnou to do konce.Možná to bude hodně silný propad trhů,ale mělo by se to zase vrátit zpět,tak uvidíme možná to bude dobrá příležitost na nákupy ve slevě.

kubik

Ted koukám že Rusko vyklízí velvyslanectví v Ukrajině,to je poslední akce před „B“

AjRep

Do melounu a do Putinovy hlavy nikdo nevidí. Na sankční seznam ho zatím nedali, protože to je ten „těžší kalibr“, tohle, a potom ještě zamezení přístupu Ruska k bankovnímu systému SWIFT. Musejí si něco schovat na potom.

Poslední editace 11 měsíců před přes AjRep
Miko2012

A ještě zapomněli přidat do sankcí dovoz amerických žvýkaček do Ruska. Aby je fakt odrovnali.

Vojtech

Já si nemůžu pomoci, ale na grafu US02Y žádný takový knot nevidím…

Kycok

Pravda, od kud je ten graf pane Jarolíme?

LHTS

Uz to zacalo, zkontrolujte si prosim prikazy.

Gaspaccho

Před hodinou už bylo dost pozdě, ale pořád tam je prostor. Myslím, že nejvíc panikařit bude Europa, která se právě probouzí.

Petr 2
Hodnocení článku :
     

Přesně jdem na 20k doufam že se konečně dočkám 🤣, ale tady brzy přijde pozitivum a tak jak to letí dolu to poleti nahoru , valka nebude teda ne takova jak by si usa přálo.

Reklama: