22.04.22 Analýza BTC/USD – zase náhlý obrat?

4
(6)
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu v teoretické a investiční ekonomii. Zabývám se i technickou a fundamentální analýzou. Na webu mám na starost hlavně tvorbu analýz, vzdělávacího obsahu, zadávání úkolů a novinek. Téměř vše, co na Kryptomagazinu vyjde, mi projde pod rukama. Především se snažím, abychom čtenáře v klíčových investičních okruzích vzdělávali.

Bitcoin (BTC) si s nadsázkou řečeno zase pohrál s býky. Už jak jsme měli včera večer živý stream, trh zrovna dostával slušný výprask. Upozorňoval jsem ovšem, že se minimálně vyplatí si počkat na denní close. Jeden z mnoha příkladů, jak se podmínky na trhu dokážou velmi rychle změnit.

Bitcoin se chová dost schizofrenně a upřímně jsem z těch předešlých několika dní nebyl zrovna moudrý. Ale nyní se zdá, že ten nápor na S/R level 42 000 USD byl akorát komplexnější pullback – vím, zvláštní slovní spojení, ale nic lepšího mě nenapadá. Co to každopádně pro trh znamená? Zase je v „kurzu“ pokles k 37 000 USD, kde je zároveň spodní hrana rostoucího kanálu?

Aktuální situace na 1D BTC/USD

Úvod už máme, takže si pouze zhodnotíme to čerstvé price action. My tedy víme, že bitcoin využil úroveň, kde je dle objemového profilu na trhu point of control, což je 39 000 USD. Kurz se následně snažil protlačit skrze 42 000 USD, kde došlo zároveň ke kolizi s 20denním, 50denním a 100denním klouzavým průměrem. Mimo jiné je zde high volume node dle objemového profilu. Zkrátka solidní rezistenční konfluence.

BTC

Proto jsem byl tolik skeptický, že se přes těch 42 000 USD dostaneme. Musím ale uznat, že na nižších časových rámcích to vypadalo docela nadějně. Leč včera odpoledne přišlo zamítnutí, které nás zavedlo zpátky pod zmíněnou hladinu.

Denní close je samozřejmě vskutku negativní a byl nyní nesmysl předpokládat, že se kurz hned obrátí zpátky. Trh zkrátka inklinuje k otestování spodní hranice toho rostoucího kanálu. Když je kurz v podobných strukturách, kurz je těmi hranami přitahován jako magnet. Čili se zase nejedná o nic světoborného.

Závěrem

Pokud jste kalkulovali s tím, že těch 37 000 USD otestujeme, možná se brzy dočkáte zadostiučinění. Ti, kteří počítají s otestováním 30 000 USD, se zvedla šance, že se opravdu dočkají.

Jinak víkend je za dveřmi, takže během soboty a neděle se budeme asi ploužit v blízkosti 39 000 USD.

POZOR: Žádné údaje ve videu nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací obsah, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hlasujících 6

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
7 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
JirkaB
Hodnocení článku :
     

Na grafu je vidět, že byčí odrazy na spodní hranici jsou masivnější než medvědí zamítání na horní hranici a tedy býci s větším kapitálem jednoznačně čekají vždy na spodní hraně s kumulačními nákupy, nemají potřebu hnát cenu rovnou směr ATH, situace vyhovuje tak jak je, vždy to tak bylo a hraje se na nervy a nuda nutí prodávat nerozhodné. Až přijde správný čas, nechají býci jakože prostor na fake pohyb dolů a naberou finální nákup a pohřbí hodně medvědů. Dlouhodobě pravidelně akumulující retail, který nakupuje spíš v konkrétní čas, než na konkrétní hladině, tyto přetahovačky nechávají v klidu, max využívají výrazný propad k bonusovým dokupům. Tento retail už akumuluje pravidelně bez ohledu na cenu za 1.2 miliardy USD každý měsíc, prostě spoření do budoucna. Pak tu budou ještě krátkodobý spekulanti na burze a instituce, ale ty do té částky nepočítám. Ale zatím je vidět, že dle objemu mají převahu ti co akumulují dole…

Poslední editace 1 rok před přes JirkaB
FC Slaboj Višněhrad

Sice tomu nerozumím, ale stejně si dovolím myslet, že se to dá vyložit i úplně naopak.

JirkaB

Nevím čemu. Ale pokud jde o první věc tedy možný scénář kde popisuji co mohou býci udělat, tedy po akumulaci nechat před větším růstem cenu spadnout, tak to samozřejmě tak být nemusí, to byla jen myšlenka odvozená od toho jak se to historicky odehrálo, což není zaruka toho že to tak má být zas, ale v podstatě mě jakožto longterm obchodníkovi je to i jedno. Pro mě je podstatná druhá část a to jsou data, které potřebuji mít pro obchody v co nejlepším stavu. A třeba sběru dat o tom za kolik měsíčně akumuluje retail se věnuji od 2017 na denní bázi. Pro zajímavost, když vemu poslední kvartály jednotlivých let od 2017, tak měsíční částka která šla jen do akumulace ze strany retailu je následující:
2017 = $170 miliónů měsíčně,
2018 = $250 miliónů měsíčně,
2019 = $420 miliónů měsíčně,
2020 = $650 milionů měsíčně,
2021 = $1 miliarda měsíčně.
A za první kvartál 2022 už se tato částka zvedla na $1.2 miliardy měsíčně. Prostě počet nějakým způsobem pravidelně akumulujicích lidí/retailu co akumuluje/drží mezi 0.0001 BTC až 10 BTC neustále roste a dokud o tak bude i dál je utopie si myslet že se přejde do nějakého dlouhého bear marketu. Proto i na měsíčním TF je od vzniku BTC zachován uptrend, který je posilován většími či menšími korekcemi, ale rozhodně adopce roste a ještě zdaleka nedosáhla maximálního potenciálu 😉

FC Slaboj Višněhrad
  1. že jsou dole větší objemy nákupů než jsou objemy prodejů nahoře přece znamená, že jsou dole i větší objemy prodejů než nákupů nahoře.
  2. to měření “kdo je retail”. To je podle podle to klasické podle objemu v peněženkách? Spousta retailu se neobtěžuje si nějakou peneženku vůbec pořídit.
  3. I když vezmeme v úvahu to kriterium neustále rostoucí akumulace retailem, tak i přes tento neustálý růst dokázal BTC v tebou uvedeném období odepsat klidně 80%.

Netvrdím, že nemáš pravdu, ale kategoricky prohlásit, že teď už se jde jen nahoru (s nějakým fejkovým propadem pro Joudy) se imho taky nedá…

JirkaB

Ad 1) ano samozřejmě že musí být i větší objem/množství prodávajících, ale podle svice to vždy suverénně vyhrají právě nakupující. Často tam došlo právě k potřebnému strachu u spekulantů kteří pak prodávali = zvedl se prodejní tlak, ale smart money a spousta dalších investorů vše pobrala, tedy měli převahu.

Ad 2) ne to je hlavně podle toho jak adresy na kterých je od 0.0001 až po 10 BTC (Před 2021 i adresy do 100 BTC) akumulují tedy za jaké období o kolik zvyšují svůj objem(některé akumulují třeba o tisicinu BTC týdně, jiné měsíčně, další to sbírají po desetině měsíčně, navíc roste počet nových adres s tímto postupem. Pořád taky může být z větší části brán jako běžný retail u adres do 100BTC, ale spíš ten co jí má z dřívějších let ne moc už ty nové. Čím víc pak člověk má BTC tím víc si je může rozdělit na více adres, takže i toto je třeba kalkulovat a hlavně dělit na ty co akumulují a neposílají sem tam. Z toho vychází že už je takových cca 11 milionů lidí a každý v průměru tak investuje $110 měsíčně do této akumulace. Pokud si nějaký člověk neobtěžuje pořídit walletku, pak to je většinou jen spekulant co v panice prodává a není v této skupině ani započítán. Ano další skupiny tu jsou co do trhu cpou dalších x mld usd, ale mě zajímá ta adopce a růst pravidelně spořících. Protože to vidí i ti velcí hráči a přizpůsobují tomu i cenu.

Ad 3) No a, to přece nic neznamená z long term pohledu, pokud tomu předcházel extrémní nárůst hodnoty což 2017 proběhlo cca krát 16 ATH 2013, tak bylo jasné že bude potřeba delší a hlubší korekce aby bylo aktivum uzdraveno. Ale jakmile dojde k halvingu tak enormně stoupá tlak na počet BTC, který akumulující retail odebírá z trhu, tedy těsně před halvingem 2020 pravidelně akumulujicí retail odebíral třeba na ceně 10k za BTC 50k bitcoinů měsíčně což odpovídalo cca celé měsíční produkci. No a po halvingu už tento retail tak odebíral celou dvou měsíční produkci a navíc s tím že tohoto retailu pribývá tak ještě víc. Proto ti co chtějí akumulovat větší množství(instituce, whales atd) si museli posunout cenu výš, protože krátkodobý spekulanti a běžní tradeři už nedokázali svými chybnými obchody pokrýt potřeby velkých hráčů. Ale tentokrát nebyl růst parabolický, šlo se nahoru jen 3.5 krát od ATH předešlého halvingu, takže k ozdravení postačí bohatě korekce do 60%. Jako víte co by znamenalo jít v současnosti na cenu třeba 10k(neříkám že to tam nemůže spadnout, ale jak dlouho to tam bude mít někdo zájem držet?), v současnosti by na takové ceně mizela z trhu 5 měsíční produkce BTC jen od těch co pravidelně akumulují bez ohledu na cenu + plus speciální nákupy když by taková cena přišla, instituce a whales. Prostě ti co by tam chtěli cenu dostat a udržet by museli měsíčně trh zasobovat tak 300 až 500 tisíci BTC měsíčně. Dostat to na cenu 20k to znamená poloviční měsíční náklady v BTC…. Závěr ať si každý posoudí sam. Prostě napřed musí polevit adopce a rostoucí základna pravidelně investujicích a pak můžeme zvažovat obrat…

Bart

Njn, je a bude to dal nuda. Těžko čekat, že někdo v dnešní době vydá tolik prostředků, aby btc vytlačil přes hladiny někam výš. Stalo by to obrovské peníze a stejne by to hned zas bylo zmareno vyprodejem. Nove lidi uz btc nelaka a ti co v tom jedou dobre vi, jak se situace ma.
Na druhe strane obrovska zarputilost holderu taky zamytne kazdy vetsi propad. Takže si ještě budeme dlouho psát o tom, že jednou býci, podruhé medvědi ale realne se nejspíš nikam nehne eště hodně dlouho. Dokud nebudou nějaké vnější vlivy, typu krize, regulace, propady akciového trhu, krach Ruské federace apod. Ale nic z toho nebude dobře pro BTC, bohužel.

Petr

:DDDDDD

spot_img