21.11.2022 Tržní přehled pro BTC a index S&P500 – Další problémy kryptotrhu na obzoru!

4.8
(5)

Zprávy a souhrny

Ing. Adam Nemčík
Ing. Adam Nemčík
Nadšenec pro Trading, technickou analýzu a Futurologii. Zároveň predikování blízké a daleké budoucnosti. Velkou část volného času trávím studiem a čtením. K Tradingu a technické analýze jsem přičichl během studia na Vysoké škole psaním DP na téma: Možnosti predikce cen elektřiny na burze. To mě zaujalo do takové míry, že následující roky jsem prostudoval desítky knih a kurzů na téma tradingu a technické analýzy.

Vítáme Vás u pravidelného pondělního přehledu trhu pro Bitcoin, další kryptoměny a akciový index S&P500. Přes víkend byl kryptoměnový trh relativně stabilní. Dnes ráno začal Bitcoin klesat, prorazil trojúhelník a supportní hladinu směrem dolů. Všechny kryptoměny na to reagují negativně výrazným poklesem. Akciový indexS&P500 minulý týden uzavřel mírně negativně. Předpokládá se, že většina investorů nezapočítává všechna rizika a akcie jsou nadhodnocená.

Nejvolatilnější kryptoměny za posledních 24 hodin

Jak můžete na nižším přehledu vidět, většina trhu negativně klesá v reakci na ranní pokles Bitcoinu. Lehce pozitivní jsou jenom kryptoměny, které zrovna korigují velké propady. Bitcoin se ráno propadnul lehce pod 15 900 USD (- 4,3% propad). Propadem pod stranový konsolidační trojúhelník se očekává další pokles. Zároveň se přes víkend začaly na Twitteru objevovat varovné zprávy, které naznačují zhoršení nálady na kryptotrhu.

Dolarový index roste a další krypto projekty v problémech

Tento týden začíná výprodejem a zhoršující se náladou na kryptotrhu. Pravděpodobně nejzávažnější příčinou je rostoucí dolarový index a objevující se varovné zprávy na Twittru ohledně problémů několika kryptoprojektů. Po FTX jsou v ohrožení další projekty jako BlockFi a SALT, které údajně zastavily výběry prostředků.

Grayscale Bitcoin trust GBTC odmítnul zveřejnit důkaz o množství aktuálně držených prostředků. Tento Bitcoinový trust má oficiále v držení až 633 tisíc BTC (mimo jiné kryptoměny). Nákup akcie GBTC je se slevou – 40 % oproti tržní ceně Bitcoinu v přepočtu na údajné držené množství BTC (nakupuje se akcie GBTC reprezentující Bitcoin, reálně ten Bitcoin nevlastníte a nemůžete přesunout na svoji kryptoměnovou peněženku). Pokud se ukáže velký problém kteréhokoliv z těchto projektů, očekávám extrémní výplach kryptoměn.

Vzhledem na provázanost ekosystému, nejhorší by bylo potvrzení případného podvodu (manipulace balance sheetu) ze strany Grayscale.

Dolarový index od minulého týdne začíná projevovat sílu (tzn. posilující obavy o americkou ekonomiku). Dnes od rána stoupá a zatím se pohybuje kolem 107,8 bodů. Předpokládaný support ve formě exponenciálního klouzavého průměru EMA 200 zaúčinkoval výborně. Teď se nabízí vícero variant dalšího vývoje. Pravděpodobnější jsou 2 růstové varianty, neutrálnější předpokládá dvojité otestování EMA 200 a vytvoření konvergence u indikátorů RSI a MACD na denní grafu.

Bitcoin se znovu odtrhl od akcií a žije vlastním životem

V kryptoměnovém světě se aktuálně objevuje mnohem víc negativních fundamentů než na akciových trzích. Proto si znovu začal žít vlastním životem (bohužel pro HODLery v negativním smyslu). Dnes ráno oficiálně propadnul pro trojúhelník, v kterém se držel poslední týden. Tento pohyb jsem Vám naznačoval v minulotýdenních analýzach s ohledem na charakter trojúhelníkové struktury. Indikátory MACD a RSI na denním grafu v případě dalšího poklesu začínají formovat potenciální konvergenci. Otazná je reakce trhu v případě poklesu na nižší úrovně. Obzvlášť pokud se potvrdí reálné problémy některého kryptoprojektu zmíněného výše. V případě, že se potvrdí nějaký podvod / manipulace ze strany Grayscale trustu, očekával bych u Bitcoinu variantu “Armagedon” a pokles až lehce pod 10 000 USD. Konzervativnější odhad je otestování zóny 11-13 000 USD, kde se bude rozhodovat.

Tento týden možná bude rozhodující z pohledu pokusu uživatelů vytáhnout co nejvíce prostředků z různých burz jako preventivní opatření před problémem s likviditou. Napište nám, jakým způsobem se chráníte a nebo jestli držíte prostředky pro případné nákupy na burze?

Akciový trh zřejmě nesprávně naceňuje možná rizika

Akciový index S&P500 minulý týden uzavřel lehce negtaivně. Samotná price action reflektuje váhání části investorů, tím pádem se index zaseknul pod rezistencí v podobě klouzavého průměru EMA 200. Opožděné indikátory RSI a MACD se otáčejí na lehce negativní a ztrácí momentum. Dnes a zítra můžeme očekávat projev několika členů amerického Fedu. Včetně Bullarda, který svým projevem minulý týden naznačil možný růst úrokových sazeb až do zóny 5-7 %. Tím pádem by akcie a indexy mohly padat většinu příštího roku. Nejvíce výsledků a prohlášení bude zveřejněno ve středu (viz kalendář níže). V pátek začíná v US “Black Friday”, zajímavé bude následné zveřejnění zájmu amerických spotřebitelů utrácet ve srovnání s minulými lety.

Dle technické analýzy a rostoucího dolarového indexu mi pravděpodobnější přijde klesající “bearish” varianta vývoje. Nechám se ale překvapit jaké výsledky tento týden přinese. Dlouhodobě s výhledem na dalších 6-12 měsíců jsou fundamentální aspekty pro trh negativní. Jednotlivé akciové tituly se dostávají na zajímavé cenové úrovně a můžou nabízet velkou příležitost. Jakékoliv nákupy akcií i tak pečlivě zvažte, zejména s ohledem na nepříznivý stav světové ekonomiky.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ. Máme taky Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream...

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací obsah, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.8 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
24 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Gaspaccho
Hodnocení článku :
     

Dekuji

Ivan

Jako hodler začínám pomalu ztrácet půdu pod nohama. Krypta se mi zbavovat ale nechce… Nebylo by ted lepší hned prodat a až to spadne (což teď říká každá analyza) zase hned nakoupit. Pak by ta ztráta nebyla tak velká, ne? Nebo mam zuby nehty hodlovat? Poraďte…

Ing. Jaroslav Jarolím

Musíš mít strategii, které se budeš držet. Prvně si to srovnej v hlavě, než začneš dělat něco, čeho bys pak třeba litoval.

Rob

Přesně tak. Ivane, Jarda to myslí zatraceně dobře. Oni všechny možné strategie víceméně fungují, ale je potřeba se jich držet obzvlášť tehdy, když jde do tuhého. Neříkám, že je to všelék, ale myslím, že spíše to funguje, než ne. Hodl je jedna z nejnudnějších, ale také psychicky nejnáročnějších, strategií. Je potřeba s tím počítat. Pokud jsou investovány peníze, které měly status “postradatelné”, nechť jej stále mají. Neříkám, že je to správná rada pro vás, ale já to tak vidím. Ona každá rada může být špatná. Člověk musí mít jasno sám. Je to pouze můj pohled na věc.

Každopádně naopak právě teď si může člověk užívat to, že i když hodnota kryptoměn k dolaru klesá, čísla v blockchainových záznamech jsou stále stejná. Takový komfort vám žádný broker nenabídne a teoreticky lze přežít úplně cokoliv. Nebo se na grafy prostě úplně vykašlat. Krypto neuteče. Můžete se jej zbavit pouze vy sám. A udělat to ve ztrátě je prostě škoda. Osobně, být hodlerem, bych to raději nechal chcípnout úplně. Ať se pravda ukáže. 😉

NightSeva

HODL !

Péiks

V teto situaci uz nema smysl riskovat a prodavat. Osobne jsem jeste shortoval mezi 25-20k. Ted mi to prijde uz velmi riskantni pac prave vsichni si mysli ze to spadne ale trh si pak muze udelat svoje a pujde nahoru. Ted mi osobne prijde nejlogictejsi long DCA a pak mnoho a mnoho mesicu si sedet na rukach. Urcite bych spise se poohlizel po bezpecnosti portfolia a nedrzel vsechno na burze.

Bart

Záleží jakou máte ztrátu. Prodávat hodně pod cenou už asi nemá cenu. Pokud jste v zisku, prodával bych treba cast a tim si snizil riziko. Pro variantu A je mozna řešením trefovat dno a redit.

Nad tím vsum je pak otázka, jakou má vůbec kryptotrh budoucnost, ale to si teď můžete leda tak hodit korunou. Třeba se to ještě někdy otočí a přijde nová ATH :).

Osobně si myslím, že holdovani je blbost v principu, na kterém se teoreticky dalo vydělat dřív, ale nakonec to pravé hodleri všem co odelsi z trhu dřív zaplati. Ale to asi slyset nechcete

Martin

Poprvy jsem si čuchnul ke kryptu přesně před covid dumpem nakoupil jsem za větší částku za cenu kolem 10k. Když jsem měl ztrátu asi 50% tak jsem jako pravý newbie prodal, místo abych prikoupil. Rikal jsem si seru na krypto..zpátky jsem nakupoval za 16,5k..Pokud v bitcoin veříš a ty peníze nutně nepotrebujes tak neprodavej. Naopak to chce ředit. Já už podruhý stejnou chybu neudělám..ještě asi poteče krev, přeju pevný nervy

Bart

Chyba je i v prodeji. Nakoupit dobře je vetsiinou o dost snazší, než dobře prodat. Proto vzniknout fenomén holdovani, protože problém dobře prodat přesouvá na teoretické nekonečno :).

Fantom

Přesně tak. Týká se to obecně obchodování na trzích. Je nutné nejen dobře nakoupit, ale i dobře prodat. Člověk by neměl moc váhat při realizaci zisku.

Pandrhola & Trautenberk & Krkovička

Tak každý nemá ambici obchodovat, někomu stačí spořit. A fenomén “hodlování” je pak dobrá ochrana pro weak hands, aby v panice neprodávali se ztrátou…

Jožo Koumes

Jenže lidský život / věk nemá ani teoretické nekonečno. Naopak letí to rychle. Já jsem v té druhé půlce života. Děti nemám. Takže ty 4 roky třeba do dalšího ATH je voprc.

Bart

Pokud přijde. Je třeba počítat i s tim že se trh vycerpa a už nikdy minule ATH neprekona. A jednou to přijde a nebo už to přišlo, jen to nevíme. Nikdy se na světě nic neopakuje úplně stejně do nekonečná :).

Bart

A hlavně správy hodler čeká na další ATH aby pak zas a zas neprodal. S hloupou výmluvou, že čeká na později :).

Pandrhola & Trautenberk & Krkovička

Celá tato situace může v principu způsobit masivní nedostatek BTC na trhu pro ty instituciolnální podvodníky, co to nepoloží a budou si chtít zachránit reputaci… A to může být naopak bullish.

Bart

Kdo je institucionální podvodník? Prosím o vysvětlení.

Pandrhola & Trautenberk & Krkovička

Principiálně ten kdo falšuje výkazy, věší holotě bulíky na nos, že u něj má zaparkované krypto a přitom tam má velké prd.

Poslední editace 6 měsíců před přes Pandrhola & Trautenberk & Krkovička
Bart

V tom případě výše uvedené nedává smysl v této době. Problém není nedostatek kryptopenez, ale nedostatek fiat pro prodávající, kteří se naopak propadajiciho krypta chtějí zbavit výměnou za fiat.

Pandrhola & Trautenberk & Krkovička

Pokud se konečně rozmůže “proof of reserve” pak to právě vypadá na značný nedostatek krypta (nepočítaje samozřejmě burzovní shotcoiny a jim podobná centralizovaná schémata (zdravíme Solanu)).

Bart

Zatím je problém, že za vracející se krypto nemají burzy fiat. Teď skutečně žádný nedostatek nehrozí. 🙂

Deny
Hodnocení článku :
     

Vše jsem vybral z Binance a čekám na pokles ceny, vzhledem k tomu, ze kupuji nemovitost a prodavam dvě kvůli prodeji, navíc výdaje s autem, tak jsem nyní mimo krypto. Sleduji a jestli a “až” půjde na 12k nebo níže, koupím za nižší částku, důvěra u mě velice klesla, avšak investice se muže velice dobre násobit. Nyní 100% věřím cihle. Mohu si na ni sáhnout a dava mi pocit bezpečí a klidu. Relativního. Řešil jsem to na discordu, kde pro toto mám jisté pochopení od komunity, což mě překvapilo. Každopádně BTC budoucnost má jako investice u jako prostředek. Ale chce to čas a ten já nemám.

Bart

Na nakup nemovitosti je brzy. Dobre ceny přijdou až s nucenými prodeji v příštím roce. Trh se teprve začal ochlazovat a setrvačnost je velká. Ve 2008 to trvalo 3-4 roky, než bylo dno.

Paradoxně je teď lepší mít peníze na účtu s nejakyn úrokem než koupit nemovitost se záporným zhodnocením pro nejbližší min 2 roky.

Mikael613

Zalezi na konecnej cene ak kupuje v hotovosti ano nehnurelnost da sa cas kupy planovat alebco ak padne nehnutelnost a naopak uroky a bonita su problem mozno aj viac ako bola cena predtym… Co z toho ze ceny spadnu ak pred vojnou z 10 ludi uspelo 9 teraz je to 4 z 10 neskor to budu mozno max 2 3 uvery na 10 ludi a to nechcem vidiet to preplatenie… Ako som pisal tato situacia ideal pre kupu v kesi obratom inak nie

Poslední editace 6 měsíců před přes Mikael613
Pandrhola & Trautenberk & Krkovička

Tak zrovna ty “cihly” zatím moc neklesly. Trh nemovitostí má obrovskou setrvačnost a i když tato krize je jiná než minulá (kvanta peněz pro všechny, vysoce záporné reálné úrokové míry, uprchlíci (potenciální nájemníci)), tak to dolů ještě půjde… (drahé energie, drahé rekonstrukce, nesmyslně nízká výnosnost nájemného).

Reklama: