Grayscale nezveřejní proof-of-reserve, GBTC propadá pod 10 USD

4.7
(3)
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Grayscale, jedna z největších investičních firem na světě, oznámila, že nebude sdílet proof-of-reserve, jako jiné krypto společnosti. Společnost tvrdí, že je to kvůli obavám o bezpečnost. Informaci před několika hodinami oficiálně zveřejnila na Twitteru sama společnost.

Grayscale nezveřejní údaje o svých rezervách

V nedávném příspěvku na blogu společnost Grayscale informovala, že se nechystá zveřejnit údaje nebo informace o svých rezervách. Stalo se tak poté, co velké množství burz sdílelo podrobné informace o peněženkách, v nichž drží prostředky uživatelů. Cílem bylo ukázat, že jsou solventní a že mají dostatek prostředků na výplatu výběrů v poměru 1:1.

Kolaps FTX vedl ke zveřejnění informací

Více burz, včetně Binance, zveřejnilo informace o svých rezervách jako proof-of-reserve. Důvodem je nedávný kolaps FTX, kvůli tomu, že firma jako kolaterál používala svá vlastní digitální aktiva. Obchodní platformy proto pracují na tom, aby se uživatelé ujistili, že jsou jejich prostředky chráněny a že nejsou používány k jiným účelům.

Grayscale tvrdí, že její aktiva jsou v bezpečí

Grayscale rovněž vysvětlila, že její aktiva jsou bezpečná a zabezpečená, včetně zůstatků, které se odrážejí v historických veřejných dokumentech. Kromě toho také uvedla, že tyto zůstatky byly rovněž posouzeny auditory třetích stran.

Aktiva držena Coinbase Custody Trust

Kromě toho společnost Grayscale vysvětlila, že všechna digitální aktiva jsou v současné době držena společností Coinbase Custody Trust Company, LLC jako správcem pro každý z produktů, které nabízejí.

Obavy z krachu

Obavy z krachu Grayscale se poprvé objevily poté, co společnost Genesis Trading oznámila, že pozastavuje poskytování a umořování úvěrů. Vzhledem k tomu, že Digital Currency Group vlastní Grayscale i Genesis, začaly narůstat obavy o její finanční zdraví. Kryptografická komunita spekulovala, jak by to mohlo ovlivnit Grayscale a její hlavní produkt GBTC. [1]

GBTC propadá pod 10 USD

Podle dostupných údajů se GBTC obchoduje “se slevou” 45,08 % vůči čisté hodnotě aktiv.

Joe Consorti, analytik trhu, zdůraznil, že veřejné dokumenty GBTC nebyly auditovány. Uvedl, že účetní společnost firmy Friedman LLP byla pokutována Komisí pro cenné papíry a burzy za to, že neuvedla “nepřesné finanční výkazy”.

Také známý kritik kryptoměn Peter Schiff uvedl, že rekordně nízká NAV naznačuje něco jiného. Podle něj GBTC pravděpodobně půjčila své bitcoiny dlužníkovi, který je nemůže splácet.

Závěr

Co se ve skutečnosti děje v Grayscale, se asi hned tak nedozvíme. Faktem je, že cena GBTC za posledních šest měsíců ztratila přes 50 % a nyní propadla pod psychologickou hranici 10 USD. Věříte oficiální zprávě Grayscale, že je vše v pořádku, nebo máte také určité pochybnosti? Napište nám do komentářů nebo pojďte diskutovat na sociální sítě.

Jsme nyní také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.7 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
an onym

Tipuju, že greyscale půjde ve šlépějích ftx.

Pandrhola & Trautenberk & Krkovička

A nejen oni. Bude zajímavé vidět, kolik “papírových” BTC je vlastně na světě…

Karel

Celý krypto je ráj lehkoživků a podvodníků

spot_img