21.07.22 Analýza BTC/USD – První zamítnutí, ale jsme na supportu

5
(8)
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu v teoretické a investiční ekonomii. Zabývám se i technickou a fundamentální analýzou. Na webu mám na starost hlavně tvorbu analýz, vzdělávacího obsahu, zadávání úkolů a novinek. Téměř vše, co na Kryptomagazinu vyjde, mi projde pod rukama. Především se snažím, abychom čtenáře v klíčových investičních okruzích vzdělávali.

Bitcoin (BTC) zaznamenal za předešlých deset dní první ráznější zamítnutí. Respektive trh reagoval na první divergence, které začaly vznikat na intradenních grafech. Což není problém, protože se s tím dalo počítat a jakési pročištění bylo očekávané. Nyní je proto zásadní, jak se s tím trh vypořádá. Bitcoin má každopádně na své straně support, který je kolem 23 000 USD. Dokud pásmo drží, počítáme s pokračováním v růstu.

Peněžní zásoba – Jak je stimulována k růstu?

Aktuální situace na 1D BTC/USD

Jak je vidno z grafu, bitcoin pořád drží růstový trend, který je je vcelku skromný. Máme pár impulsů nahoru, ale žádná extrémní dynamika to není. Však taky trvalo zhruba deset dní se dostat nad 24 000 USD, kde kurz setrval malou chvíli.

V každém případě nyní klesáme a klesáme vcelku rychle a soustavně. To právě trh musí změnit v blízké době. Jednak jsme na supportu, a když byste se na strukturu podívali třeba na hodinovém grafu, pokles prozatím působí korekčně. Hlavně zaregistrujte, že dle objemového profilu má kurz pod sebou jeden velký cluster. A tenhle cluster funguje sám o sobě jako support.

BTC

Jak jsem mnohokrát zdůrazňoval, konstrukce dna následně funguje jako nosný pilíř pro budoucí růst. Čili se má trh nyní o co opřít a čím blíže budeme ke zmíněnému clusteru, tím agresivnější poptávka přijde. Je ale velice pravděpodobné, že můžeme otestovat ještě hladiny okolo 22 000 USD. Níž už by BTC jít nemělo. Pak už je to zase problém a nejspíš jdeme otestovat červnové low.

Jinak trh měl odezvu na medvědí divergenci, která je na indikátoru RSI. Jak sami můžete vidět, ta divergence je prťavá. Osobně jsem doufal, že dojde k jejímu zneplatnění. Trh k tomu měl blízko, ale na poslední chvíli se stal opak.

Závěrem

Týden rychle utekl, takže máme opětovně v 19:00 stream na kanálu Žraloci sobě. Tam si celý trh rozebereme mnohem komplexněji a hlavně se podíváme na akciový trh, kde právě sílí risk on. Už jenom proto jsem názoru, že růst na BTC není úplně u konce a potrvá ještě pár týdnů.

Jsem nově i na Linkedinu, kde sdílím některé své postřehy a nejlepší články. Směle mě tam můžete sledovat.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ. Máme taky Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací obsah, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 8

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img