200 000 USD v Bitcoinech zabaveno za prodej drog

0
penize-dolary

Americké úřady zabavily Bitcoiny v hodnotě více než 200 000 dolarů. Výrobci a distributoři drog prodávali nelegální látky na darknetu. Při směně Bitcoinů za dolary v hotelu Nordwood v Messechusetts je zadržela policie.

Kriminálníci byli součástí velké drogové skupiny, která prodávala nelegální drogy na darknetu pod uživatelským jménem „EastSideHigh.“

Během vyšetřování si federální agent v utajení objednal MDMA od „EastSideHigh“. Na jednoho z aktéru nasadili poté sledování a zjistili, že pachatel Binh Thanh Le (22) vhodil obálku obsahující agentovu objednávku do poštovní schránky poštovních služeb Spojených států ve Stoughtonu v blízkosti Bostonu.

Agenti vymysleli boudu

„tajný agent začal komunikaci s Binh Le a předstíral, že chce nakoupit Bitcoiny za hotovost,“ uvádí se ve zprávě státní policie. „

Le sdělil agentovi, že se pokouší směnit BTC v hodnotě 200 000 dolarů. Agent si domluvil schůzku v hotelu Hampton Inn. Jakmile proběhl převod BTC na účet agenta, tak ho zatkli.

Další spolupachatelé, Steven McCall (23) a Allante Pires (22) byli později zatčeni za obvinění ze spiknutí a výrobu a distribuci nelegálních látek, včetně MDMA, Ketaminu a Xanaxu.

Podle vyšetřovatelů Le, McCall a Pires dostávali většinu zboží v obálkách. Zbytek si vyráběli sami v „kanceláři“, kterou si pronajali ve Stoughtonu. Na základě federálních vyhledávacích příkazů bylo zachyceno mnoho obálek s narkotiky spojenými s tímto případem distribuce drog.

Zatčení bylo provedeno právě v „kanceláři“ gangu. Agenti v ní našli a zatkli McCalla, který měl na sobě zrovna latexové rukavice, respirátor a plnil objednávky pro zákazníky z darknetu.

Během domovní prohlídky agenti našli počítač s otevřenou stránkou uživatele „EastSideHigh“ a mnoho balíčků obsahujících MDMA a Ketamin, různé obalové materiály a lis na pilulky. Celkově úřady zabavily 20 kilogramů MDMA, více než sedm kilogramů Ketaminu, více než 10 000 tablet Xanax a více než 100 000 dolarů v hotovosti.

Všichni tři muži byli včera obžalováni na federálním soudu v Bostonu na základě obvinění ze spiknutí, výroby a distribuce drog.

Závěr

Když prodáváte nelegální věci na darknetu za kryptoměny, tak to neznamená, že vás nemůže dopadnout policie. Proti darknetu (nelegálním obchodům, které se zde nacházejí) se bojuje neustále. Podaří se zcela zamezit šíření těchto sítí? Nebo je to oblast, která tu bude pořád?

Co číst dál?

Drogy, zbraně, obchod s lidmi a anonymní kryptoměny

Zdroj: coindesk.com, darknetlive.com

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na