20.11.21 Technická analýza LTC/USD – po silném propadu nyní testujeme rezistenci

5
(1)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem vystudovaný ekonom, který našel zálibu ve slavných dílech autorů jako je Adam Smith, David Ricardo a John Keynes. Téměř čtyři roky se věnuji technické analýze kapitálových trhů, k čemuž jsem později začal komplementárně využívat i fundamentální analýzu. Zaobírám se ovšem i makroekonomii, a především měnovou politikou. Jedná se totiž o zásadní disciplíny, které jsou třeba pro pochopení celého kontextu finančního trhu. Na všechna zmíněná témata už roky pravidelně publikuji. Především se snažím své čtenáře v těchto okruzích vzdělávat a poskytnout jim ucelenou myšlenkovou mapu, jak nad celým finančním světem přemýšlet. Osobně totiž preferuji komplexní znalostní základ, díky kterému může každý účastník trhu minimalizovat případná rizika.

Litecoin (LTC) se stejně jako zbytek altcoinů docela dost propadl, což bylo akcelerování tím, že Bitcoin neudržel jednu ze svých důležitých úrovní. Litecoin tak během několika dní padl o více jak 30 %. V relativních číslech se jedná o dost velkou hodnotu, která někoho může dovést k panice, jiné k rychlým nákupům. Propad byl každopádně dosti strmý a trochu i nečekaně hluboký.

Aktuální situace na 1D LTC/USD

Jak bylo již řečeno, Litecoin se propadl o více jak 30 %, což je dost velký cenový pokles. S velkým překvapením padl hned první support, který se nachází kolem 235 USD. Došlo zde jenom ke zbrzdění cenového poklesu, ale pak nastal další propad. V blízkosti S/R levelu 195 USD je silná supportní konfluence, protože se zde nachází klouzavé průměry MA 100, 200 a začíná tu dle objemového profilu velká hloubka trhu. Hned pod úrovní je vlastně point of control.

LTC

Osobně jsem čekal, že kurz pronikne hlouběji do supportní konfluence, ale místo toho nastal odraz již na horním okraji. Bylo to vcelku rychlé, dynamické. Cena nám tudíž asi 36 hodin roste a Litecoin je již v blízkosti S/R hladiny 235 USD. Samotná reakce kurzu bude hrozně důležitá, protože se v podstatě hraje o to, zda je aktuální růst jenom retracement. Čili korekce směrem nahoru.

Jestli Litecoin úroveň prorazí, růstový trend může pokračovat. Bude se jednat o býčí vývoj. Pokud ale půjdeme dolů, něco nehraje a dost možná se vydáme k úrovním z léta letošního roku. Tedy k S/R levelu 107 USD. Tím by se však minimalizovala šance na pokračování k novému historickému maximu.

Indikátory

Konfluenci nahrává i indikátor RSI, kde křivka indikátoru pozitivně reagovala v blízkosti zakreslené trendovky. Odraz nastal na 44 bodech, což můžeme brát kladně. Na MACD však došlo k bearish crossu. Uvidíme, jak dlouho negativní momentum bude ještě převládat.

Závěrem

Litecoin se odrazil od příznivé úrovně, což ale nijak nezaručuje, že odraz bude úspěšný. Vše zkrátka záleží na Bitcoinu, kde si nejsem úplně jistý tím, že je pokles u konce. Je rozhodně nemalá pravděpodobnost, že Bitcoin těch 52 500 USD otestuje. Litecoin by se tudíž minimálně vrátil k S/R levelu 195 USD. Support bychom tím retestovali. Naopak bychom to mohli vnímat v pozitivním smyslu.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací text, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

2 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: