20.10.2022 Tržní přehled pro Bitcoin a S&P500 – Výsledková sezóna přináší naději pro akciový trh, co to znamená pro kryptoměny?

5
(3)
Ing. Adam Nemčík
Ing. Adam Nemčík
Nadšenec pro Trading, technickou analýzu a Futurologii. Zároveň predikování blízké a daleké budoucnosti. Velkou část volného času trávím studiem a čtením. K Tradingu a technické analýze jsem přičichl během studia na Vysoké škole psaním DP na téma: Možnosti predikce cen elektřiny na burze. To mě zaujalo do takové míry, že následující roky jsem prostudoval desítky knih a kurzů na téma tradingu a technické analýzy.

Vítáme Vás u čtvrtečního přehledu trhu. Podíváme se na nejvíce volatilní altcoiny a aktuální situaci na akciovém a kryptoměnovém trhu. Zamyslíme se nad otázkou, zda probíhající výsledková sezóna může přinést pro akciové trhy a investory pozitivní změnu nálady?

Nejvíce volatilní kryptoměny za posledních 24 hodin:

Začneme přehledem kryptoměn, které měly za posledních 24 hodin nejvýraznější pozitivní // negativní cenový vývoj. Neustále stabilní cena Bitcoinu přenechává jednotlivé altcoiny napospas investorům a traderům. Oni si rozhodnou, jakým směrem by se měl daný projekt krátkodobě vydat. Dlouhodobě však altcoiny následují trend, který stanoví Bitcoin (respektive akciový trh).
Můžeme tak vidět krátkodobé korekce několika měsíčních poklesů. Poslední dny převažuje stále pozitivní trend, avšak postupně ztrácí na intenzitě a tradeři si berou zisky v desítkách procent.

Dolarový index nechává trhy nadechnout

Dolarový index nadále přetrvává v rezistenční zóně 112-114 bodů. Dnes téměř stabilně na hodnotě 112,8 bodu. Potenciálně je možné zformování trojúhelníku, který statisticky naznačuje pokračování trendu. V tomto případě směrem nahoru k další rezistenční zóně kolem 120 bodů.

Další růst v následujících týdnech by znamenal pokračující výprodeje na akciových a kryptoměnových trzích. Silnější dolar je problém i pro investory spekulující na růst drahých kovů jako ochrany před inflací. (Zlato a stříbro mají stále trend směrem dolů. Technická analýza bude součástí zítřejšího přehledu trhu).
Vývoj dolarového indexu do strany (v rámci trojúhelníku), nebo dolů znamená prostor pro korekci poklesů jednotlivých trhů.

Technická analýza Dolarového indexu.

Index S&P500 využívá zatím pozitivní výsledkovou sezónu pro mírný růst

Od začátku tohoto týdne nám index S&P500 podle očekávání posiluje. Aktuálně již na úroveň 3695 bodů (+5,9 % od minulého týdenního lokálního dna). Využívá k tomu zatím neutrální až mírně pozitivní výsledky bank, které reportovaly kvartální výsledky minulý týden. Máme tak za sebou přibližně 10 % všech výsledků. Tento a příští týden reportují důležité technologické společnosti.

Například včera společnost Tesla, která za třetí kvartál nedosáhla očekávání pro obrat (ovšem překonala očekávaný zisk na akcii “EPS“). Po oznámení výsledků se propadla o -5 %.

Index S&P500 se nachází na úrovni EMA 200 (týdenní graf). Po případném překonání nahoru se může nejbližší období reportování výsledků pohybovat mezi EMA 200 a EMA 55 na týdenním grafu. (EMA = Exponenciální klouzavý průměr denních / týdenních cen). Potenciálně tedy v zóně 3700 až 3900 bodů.

Bitcoin je aktuálně jedno z nejstabilnějších aktiv

Kdo by si pomyslel, že právě Bitcoin může být takhle nudný?

Bitcoin jako by zcela ignoroval cenové výkyvy akciových indexů v těchto dnech a nadále vyčkává na silné makroekonomické fundamenty. Ty zřejmě rozhodnou o jeho dalším vývoji. Pohybuje se v úzkém pásmu a drží hladinu kolem 19 200 USD. Do možného proražení trojúhelníku nás může natahovat ještě dalších 15 dní.

Co by mohla být dostatečně silná zpráva, která ho přinutí se rozhodnout, jakým směrem půjde celý kryptoměnový trh?
Do té doby, než se objeví dostatečně silný impulz, lze jen předpokládat nejpravděpodobnější vývoj. Drobné stopy nám nechává v grafu “price action“. Technická analýza je v případě správné interpretace dokáže rozklíčovat.
Každopádně, aktuální situace Bitcoinu je na rozmezí a vhodná hlavně pro tradery, kteří umí rychle reagovat na jeho pohyby.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Filipi

Před měsícem, když cena kryptoměn byla ještě níže jsem je nakoupil na MyCoineru a teď už se těším z malého růstu.

spot_img