19.05.22 Analýza XMR/USD – Dlouhodobě zajímavé cenové hladiny

5
(2)
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu v teoretické a investiční ekonomii. Zabývám se i technickou a fundamentální analýzou. Na webu mám na starost hlavně tvorbu analýz, vzdělávacího obsahu, zadávání úkolů a novinek. Téměř vše, co na Kryptomagazinu vyjde, mi projde pod rukama. Především se snažím, abychom čtenáře v klíčových investičních okruzích vzdělávali.

Monero (XMR) bude naším dalším coinem pro analýzu. Bitcoin se zkrátka stále příliš nehýbe, takže není důvod se mu v textové formě příliš věnovat. Jinak dnes máme další čtvrtek, což znamená stream v 19:00, kde si uděláme zevrubný tržní přehled.

Podstatnou část streamu bych chtěl právě věnovat několika těm velkým altcoinům, kde bychom si řekli cenové úrovně, které jsou z dlouhodobého hlediska zajímavé.

Vzdělávací články Kryptomagazinu, které byste si měli přečíst (2. část)

Aktuální situace na 1W XMR/USD

Takže monero má své ATH na cca 520 USD, které se datuje do května roku 2021. Zakončení toho růstu bylo velmi podobné tomu, co jsme mohli sledovat na přelomu roku 2017/2018. Trh se od té doby celkově propadl o více jak 77 %. A čerstvě se nám vytvořilo nové roční low, které překonalo low z minulého roku. Respektive se monero propadlo až na S/R level 118 USD.

Čili z logiky toho, že máme po slušném propadu, se mohou aktuální cenové úrovně jevit jako příhodné. Nicméně medvědí trh je teprve na začátku a nějakou dobu potrvá. Proto je třeba hledět trochu více dopředu.

XMR

Asi nemusím nějak moc rozebírat, že monero ztratilo mnoho technických hladin. Z těch statických je to zřejmé. Co se týká dynamických, 20týdenní, 50týdenní a 100týdenní klouzavý průměr je pasé. Poslední 200týdenní kurz projel pouze na krátký čas. Cena se odrazila od S/R levelu 118 USD a nakonec kurz zavřel v blízkosti 170 USD.

Co se už týče těch zajímavých úrovní, technicky je samozřejmě příhodný level již těch 118 USD. Dle objemového profilu můžeme sledovat, že v rozmezí 138 – 30 USD byla historicky největší likvidita. Což pro nás zároveň znamená, že jakmile se sem kurz dostane, volatilita se určitě uklidní.

Pro mne osobně jsou logicky nejzajímavější hladiny kolem point of control objemového profilu. V tomto případě se jedná o úrovně, které jsou kolem 50 USD. Od ATH ztráta kolem 90 %.

Než se sem trh dostane, bude samozřejmě jistou dobu trvat. Ale do konce roku to může být realita. Monero může přirozeně klesnout i mnohem níže. Záleží na tom, jak dlouho potrvá medvědí trh. A medvědí trh potrvá nejspíš tak dlouho, dokud zůstane inflace zvýšená nad těmi 2 %. Do té chvíle Fed ty kohouty nepřestane utahovat. Tak to zkrátka je a je nutné s tím kalkulovat.

Závěrem

Monero může klesnout velmi hluboko. Má určitě kam padat a je zcela reálné, že se trh vrátí i na cenové úrovně z počátku roku 2017. Tím by se vlastně totálně umazaly dva bull runy.

Monero ale zrovna patří mezi projekty, které jsou tu téměř deset let. Proto se úplně nebojím, že by je medvědí trh úplně pohřbil. Proto je určitě dobré mít tento coin v hledáčku a být trpělivý.

POZOR: Žádné údaje ve videu nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací obsah, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img