19.02.20 Technická analýza XRP/USD – Je na XRP velký růstový potenciál?

9

Tak máme snad už definitivně po korekci a XRP se z toho začíná vzpamatovávat. Jak jistě víte ze spousty mých minulých analýz na tento coin, tak Ripple je od cca poloviny minulého roku strašná slabota a konec tohoto trápení je stále v nedohlednu. Na druhou stranu byl propad od historického maxima tak značný, že domnělý potenciál růstu je dosti lákavý.

Upřímně, trh s XRP je velmi rizikový a pohyby zde hodně neočekávatelné a v podstatě emotivní. Když chce někdo skočit do tohoto trhu, tak musí počítat s tím, že po nástupu mu to hned sežere i třetinu investice. A ne každý má tak pevné nervy a vydrží to. Spíše po velkém propadu hned prodá a následně mu to zase nedá a nakoupí á v tu nejméně vhodnou chvíli. Třeba zase těsně před dalším propadem. Ale to je holt riziko toho, když někdo leze do trhu, který je na tom po technické stránce dosti bídně.

Aktuální situace na 4H TF XRP/USD

No, růst ceny se završil pod úrovní 0,35 USD, čímž XRP od nového roku posílilo o cca 85 %. Což je velmi slušné číslo, ale i tak je to jako plivnutí do oceánu v kontrastu s tou nakládačkou, kterou má tento trh za sebou. Poslední korekce byla rychlá, ale ne nějak extrémně mohutná. Při korekci došlo ke ztrátě 20 % a nad úrovní 0,264 USD prodejní tlak ustal.

Díky tomu tu je jakási snaha o to posunout to výše. Když to srovnáme s Ethereem, tak je tato snaha docela slabá. Navíc struktura toho krátkého růstu dost připomíná malou medvědí vlajku, což nevěští nic moc dobrého. Nicméně pokud BTC bude stabilní a nedojde k většímu výkyvu, tak by se kurz z vlajky vylít neměl.

Co by mohlo být dál?

Mně osobně se dost nelíbí, že se cena XRP během korekce zase propadla pod vyznačené cenové pásmo. Mně zkrátka přijde, že při poklesu kurz málokdy respektuje zaznačené S/R levely do takové míry, aby se daly využít ku prospěchu. V minulosti se jednalo o silné pásmo, ale teď si to jen tak přes něj přelítne. Myslím si, že na tom právě dost longařů muselo zahučet. A teď se vraťme k tomu, jaký má XRP vlastně potenciál pro další období. Když se podíváme na ten růst z první poloviny minulého roku, tak XRP té situace využilo opravdu minimálně a pak to šlo o to rychleji dolů.

Až to nakonec prorazilo i významný support, čímž se další osud zpečetil. Vůbec nechápu proč, ale dost lidí si myslí, že hodnota tohoto trhu půjde snad do nebes, ale přitom (po technické stránce) je lepší se tomu vyhnout. XRP bylo navíc v minulosti dost pump & dump coin a s tím je taktéž nutné počítat. I když se vám zde zhodnotí prostředky o více jak 60 %, tak nemáte jistotu, že při dalším držení nebudete za pár dní zase ve ztrátě.

Indikátory

Indikátor RSI je v současnosti dost bullish a to hraje ku prospěchu trhu. Momentum je pozitivní a navíc se křivka ani nedotkla hranice 30 bodů. Na MACD je čerstvě po bullish crossu, ale momentum up není kdovíjak silné. U Stoch RSI je riziko, že aktuální setrvačnost brzy ještě více zeslábne, či se úplně překlopí.

Závěr

Pro trh je důležité otestovat úroveň lokálního maxima u rezistence 0,35 USD. Když se povede průraz, tak by se cena mohla za pár týdnů vyšplhat k 0,4 USD. Ovšem pokud jste fanoušci Ripple, či na tomto trhu gamblujete, tak si dávejte velký pozor a nezapomeňte na stop lossy. Při poslední korekci byl propad sice stejný jako u jiných top altcoinů, ale nemusí to tak být i při následujících příležitostech. V minulosti bylo pro XRP docela normální se vylít během pár dní i o více jak 40 %. 

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
9 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře