16.02.20 Technická analýza ETH/USD – Vykoupí zase býci aktuální propad?

0
(0)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem čerstvě vystudovaný ekonom, který se již tři roky věnuje technické analýze kapitálových trhů. Přes dva roky publikuji na několika portálech, a to nejenom technickou analýzu, ale i populárně-naučné články a jednoduché makroekonomické analýzy. Studiu ekonomie se nadále věnuji ve volném čase a našel jsem zálibu ve slavných dílech Adama Smitha, Davida Ricarda a Johna Keynese. Mimo ekonomie je mým koníčkem též politická filozofie a historie.

Tak včera k večeru nám kryptotrh výrazně dumpl a s tím i cena Etherea (ETH), což je přesně to před čím jsem ve svých analýzách varoval. Zatím se ale nejedná o nic velkého a spíš tedy zůstává otázkou, zda to bude pokračovat. Osobně si myslím, že za současného stavu budeme pokračovat v korektivním pohybu, protože trh svůj potenciál z krátkodobého hlediska již vyčerpal. Prostě se to musí zase nadechnout. Navíc, čím déle budou nakupující váhat, tak tím pravděpodobněji cena půjde dolů.

Během propadu sice nějaký nákupní tlak byl, ale už to nebylo tak silné, jak jsme v posledních týdnech zvyklí. Z toho důvodu očekávám, že pokles bude spíše pokračovat a v grafu jsem i zaznačil červeně úrovně, kam až by se cena Etherea mohla propadnout. Což by znamenalo pokles v rozmezí 15 – 23 %. V rámci analýzy jsem se svými vynikajícími malířskými schopnostmi i nakreslil můj vysněný dokonalý průběh ceny Etherea.

Aktuální situace na 4H TF ETH/USD

ETH

No, jak mám ve zvyku, tak i tentokrát v rychlosti naváži na svůj poslední příspěvek z 8. února, kdy mělo Ethereum (ETH) před tím krátkým zaváháním. Kolem úrovně 223,91 USD se začal tvořit konkávní tvar (obrácené U), takže jsem si už začal říkat, že máme vymalováno. Nicméně, support 215 USD situaci zvrátil a následně pozitivní setrvačnost nabrala ohromnou sílu a cena se díky tomu vyšponovala až po rezistenci v cenovém levelu 289,54 USD. Už dříve ale došlo k náznaku, že trh slábne. U S/R levelu se totiž vytvořila reverzní DOJI svíce a opravdu se pak zvýšil prodejní tlak.

I přesto býci pokles ihned vykupovali, což jsem dost nechápal. Respektive jsem nechápal, proč někdo v takové situaci dále nakupuje. Mně samotnému to prostě nedávalo smysl. Kurz se tedy začal šponovat dál a povedl se průraz rezistence 278,89 USD. U dalšího odporu začalo další zaváhání a nakonec včerejší pokles má za následek, že Ethereum oslabilo až po úroveň 263,88 USD.

Vytoužený budoucí vývoj

Jak jsem se v úvodu zmínil, tak jsem do grafu zaznačil další možný vývoj, jenž jsem sám označil za vytoužený. Vytoužený proto, že by se tím trh jednak dostatečně pročistil a zároveň se jedná o silné cenové pásmo, které by mohlo být spolehlivou šancí pro vstup do trhu. Nicméně, zaznačil jsem již červeně S/R úrovně 247 USD a 233 USD, protože nemůžeme ignorovat předchozí hype.

Nicméně, největší smysl by mi dávala otočka nejdříve u supportu 223,91 USD. Dřívější úrovně jsou dosti riskantní. Úplně nejčernější bullish scénář by byl odraz až někde v cenovém rozmezí pod 180 USD. Já si ovšem v těchto chvílích nejsem úplně jistý a bude dost záležet na dalším price action. Mám v plánu vzít i v potaz názor dalších analytiků, takže v dalších příspěvcích budu určitě vědět daleko více.

Indikátory

Na RSI indikátoru je dvojnásobná medvědí divergence, která se tím posledním propadem uplatnila. Byl to právě jeden ze signálů, že se trh začne brzy čistit a otázkou je, jak dlouho to bude. Co určitě nechceme je to, aby se křivka indikátoru propadla pod 30 bodů, kde je už přeprodaná část indikátoru. Tohle je třeba sledovat, protože jestli se opakovaně propadnou hodnoty RSI pod 30 bodů, tak je něco špatně. A jestli se tak stane, tak je potřeba vyhledávat býčí divergence.

Vzhledem k tomu, že jsme na nižším časovém rámci, tak ta šance na propad do oversold části je velmi reálná. V závěru to může u obou případů dopadnout v souladu s pozitivním budoucím vývojem, ale už to bude s větším rizikem. No, z MACD je znát, že negativní momentum sílí. Stoch RSI říká to samé, neboť se moc křivkám indikátoru nedaří růst.

Závěr

Uvidíme, jak se situace následující týden vyvrbí. Hlavně bude dost důležité close týdenní svíce. Jestli ještě do konce dnešního dne dojde k propadu, tak bude na weekly svíci vidět značné zaváhání. Na což bude muset trh zítra nějak zareagovat. Jestli zareaguje růstem, konsolidací, či propadem bychom se měli brzy dozvědět. Jak ale vyplývá ze samotné analýzy, tak to až tak brzo na růst nevidím.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: