18.04.22 Analýza BTC/USD – rozhodující okamžik před námi

3.9
(7)
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu v teoretické a investiční ekonomii. Zabývám se i technickou a fundamentální analýzou. Na webu mám na starost hlavně tvorbu analýz, vzdělávacího obsahu, zadávání úkolů a novinek. Téměř vše, co na Kryptomagazinu vyjde, mi projde pod rukama. Především se snažím, abychom čtenáře v klíčových investičních okruzích vzdělávali.

Bitcoin (BTC) ukončil další týden a i tentokrát v červeném hávu. Získali jsme proto 100% potvrzení, že průraz z konce března nad 47 000 USD byl pouhou býčí pastí. V průběhu kurzového vývoje trh generuje nejrůznější signály. A ty signály buď dřívější price action potvrzují, nebo jej rozporují.

A o tom technická analýza je. Prostě jen o signálech a reakcích. Protože kurzový vývoj je pouze odrazem chování davů operujících na trhu. Možná se to zdá jako jednoduchá myšlenka, ale většina lidí, co se setká s technickou analýzou, ji nikdy nepochopí. To jsou pak ti samí, co pořád dokola opakují, že se snažíme věštit budoucnost. I přestože jim člověk mnohokrát vysvětlí, že takhle to nefunguje. Ale i takové potřebujeme, protože jejich omezené vnímání je pro nás vlastně výhodou. To jsme měli takové malé zamyšlení na úvod.

Aktuální situace na 1W BTC/USD

Předminulá týdenní více měla close na S/R levelu 42 000 USD a pod 50týdenním a 20týdenním klouzavým průměrem. Což je samo o sobě signálem, že trh svůj kurz zcela změnil. Čerstvě zavřená týdenní svíce dřívější price action potvrdila, když zavírací cena skončila pod S/R levelem 42 000 USD.

Takže pro shrnutí, býci na týdenním grafu ztratili hned čtyři velmi důležité hladiny. Týdenní close pod 42 000 USD lze proto chápat jako nový signál, který avizuje pokračující pokles. Pokles minimálně k 37 000 USD, kde je současně konfluence. Konfluence v podobě cenového hladiny, spodní hrany rostoucího kanálu a blízkého 100týdenního klouzavého průměru. Určitě se dá brát v potaz i fakt, že jsme ve středu toho clusteru dle objemového profilu.

BTC

Že se případný odraz nahoru blíží, může avizovat i samotná podoba týdenní svíce. Jednoduše řečeno je menší, jak ta předešlá. Tudíž nabídka slábne. Je proto jisté, že kolem 37 000 USD nějaká reakce nastane. Je ovšem velkou otázkou, jestli hladina nápor ustojí. Jestli ano, bitcoin se bude i nadále pohybovat ve stanoveném rozmezí kanálu. Což pro nás znamená, že se v průběhu několika týdnů můžeme vyšplhat až na 50 000 USD.

Závěrem

Já se nijak netajím tím, že bych byl radši za průlom směrem dolů a otestování 30 000 USD. Mně uvedená varianta přijde nejvýhodnější, protože bitcoin v blízkosti 30 000 USD může dostat silný impuls, který do trhu vnese větší dynamiku. Mimo jiné ty objemy jsou hrozivě malé – trvá to dlouho.

Navíc by bylo fajn na vlastní oči vidět, že jsou kolem řečené hladiny pořád poptávající, kteří mají dostatek sil kurz udržet před dalším pádem. Kurz klesl nejhlouběji 24. ledna, ale v podstatě došlo pouze ke škrtnutí pásma.

A ještě úplně na závěr, mějte pěkné Velikonoce =))

POZOR: Žádné údaje ve videu nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací obsah, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3.9 / 5. Počet hlasujících 7

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
12 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Roland Spanik

Jardo díky za TA.
I tobě přeji Požehnané Velikonoce

Libor

TA analytik proste funguje ako televízny športový komentátor. Ten tiež iba komentuje priebeh zápasu, ale nikdy nevie ako to nakoniec dopadne a teda, kto nakoniec vyhrá, či prehrá. Proste iba to toho “kecá” : štatistiky vzájomných zápasov, forma hráčov, taktika trénera, systém hry / ofenzívny, defenzívny / atď…. Ale tipovať stávky a vsadiť peniaze sa podľa tohto neodporúča, iba ak nanajvýš takú sumu, ktorá vám nebude chýbať. Ani samotný komentátor by svoje peniaze na toto nevsadil. Niekomu istý typ komentovania vadí a radšej si ide pozrieť zápas do arény naživo a bez komentovania. Niektorí športoví nadšenci zase svojho komentátora milujú a radi ho počúvajú a užívajú si to kecanie, hoci reálne to na výsledok zápasu nemá žiadny vplyv. Úlohou komentátora je, aby čo najviac divákov pozeralo televízny športový prenos čo najdlhšie pri čo najlepšom možnom pocite.

Paja

Ale no tak brouku, Jarda se snazi. Nerozciluj se tak. Trh si stejne udela, co chce. Dej si vinko a neser. Paja.

jwfa

Pěkné přirovnání, jen s drobným rozdílem, že TA analytik (na rozdíl od sportovního komentátora) výsledek ovlivňuje. Pokud si jeho analýzu přečte alespoň 1 člověk, který na základě toho udělá nějaké obchodní rozhodnutí (nakoupí, prodá atd.), tak ovlivní (i když nepatrně) samotný trh. A čím větší publikum, tím větší vliv na trh.
Trochu mi to připomíná kvantovou fyziku. Částici nejde pozorovat nebo zjistit nějakou její vlastnost bez toho, aniž by ji pozorovatel tímto pozorováním ovlivnil. Takže se “pozorovatel” zahrnuje do samotných rovnic a výpočtů.
Analogicky tedy zveřejnění nějaké technické analýzy znamená, že tato technická analýza sama ovlivní trh, přičemž s tímto ovlivněním tato TA nepočítala. Tak trochu “začarovaný kruh” 🙂

Jan

S tím by se dalo souhlasit jen v případě, že by se všechny TA shodovaly. Vzhledem k tomu, že každá TA predikuje něco jiného (stačí pročíst analýzy na Trading view), tak se dá říct, že vlastně trh v konečném důsledku nijak neovlivní, protože průměr predikce TA je faktická nula.

jwfa

Z čeho vyplývá, že “průměrná predikce” je nula? Spíš bych řekl, že záleží na celkové “náladě na trhu”. A taky dost záleží na sledovanosti. Pokud se objeví důvěryhodně vypadající analýza, která bude předpovídat BTC za milion dolarů do konce roku a kterou si přečte několik milionů lidí, tak to ovlivní trh dost zásadně. Nezávisle na tom, jestli si to autor vycucal z prstu, nebo se opírá o reálná data. Nějaká jiná analýza třeba situaci zase ovlivní trochu víc negativním směrem. Ale že by to celkově vyšlo nula, to si nemyslím. A hlavně analytici sledují zase jiné analytiky, kterými jsou ovlivněni… Navíc je spoustu “ovlivňovačů”, kteří různými taktikami nebo falešnými analýzami chtějí docílit nějakého chování trhu. Například stačí jeden tweet od Muska a všechny analýzy můžem hodit do koše.
Takhle to skoro působí, že nemá smysl analýzy sledovat, protože cokoliv někdo napíše, tak to nějak ovlivní výsledek. TA je pouze snaha nějakým způsobem vizualizovat onen probíhající “chaos” a co nejvíc odhalit aktuální náladu trhu. Nic víc. Myslím si, že něco takového chtěl pan Jarolím říct větou “kurzový vývoj je pouze odrazem chování davů operujících na trhu”.

LHTS

Jak se rika “cert se vzdy vy…e na tu vetsi hromadu”. Nepresne prirovnani, ale lepsi me nenapadlo. Trh samozrejme vice ovlivni ty TA, ktere si precte vice lidi a hlavne se i podle nich nejak zachovaji. P.S. Ja se treba vcera probudil v sest, kouknu v 6.15 na Binance a rikam si “to asi bude velikonocni dno”. JJ racionalni mozek OPET (pokolikate uz? 🙂 ) me presvedcil, ze mam jeste chvili pockat a “vydelat vice” = jeste to klesne… No a nakonec jsem trefil jen dno s 10BNB na Binance. (cash back 3% pri drzeni 10BNB…)

comment image

Poslední editace 2 let před přes LHTS
LHTS

Ano, takto to funguje a velci hraci to umi krasne vyuzivat.

Rob

Libore (a ostatní) musím říci, že pláčete sice moc hezky, ale na úplně špatném hrobě. Všichni si totiž pletete technickou analýzu s predikcí. A teď vás šokuju: Technická analýza není predikce. Pokud je nějaká predikce součástí textu technické analýzy, jedná se o část textu, která není technickou analýzou, ale jakýmsi přesahem. TA jsou pouze supporty, rezistence, tvarz grafů a indikátory. Tato data si nikdo nevymýšlí. Jarda je za vás pouze vyhledá. Je to stejné, jako kdyby vám fotbalový komentátor řekl: “Podívejte, támhle je brána a támhle je brána. S nějakou pravděpodobností bude zasažena ta či ta.” Z toho lze pochopit, že technická analýza je přeci jen složitější, než analýza fotbalu tímto způsobem. Pokud se k technické analýze přidá analýza fundamentální, lze poté vyvodit nějakou predikci. A teď si představte, že to za vás Jarda nedělá. On totiž dělá hádejte co? Ano, technickou analýzu! Bingo!! Technická analýza <> predikce. Už to proboha konečně pochopte. Kvalitní predikce zahrnuje technickou analýzu, ale samotná analýza není predikcí… Ufff… Raději znovu: TA není predikce… Tak znova: TA není predikce. Je potřeba si to neustále opakovat, dokud vám to nedojde.

LHTS

Dneska a zitra pribihaji zkousky na osmi a sestileta gymnazia. Pochopit vyznam textu (napr. terminy, implikace) je zakladni kamen uspechu…

Rob

🙂 Je mi ctí, Jardo. Děkuji.

spot_img