18.01.20 Technická analýza XMR/USD – Roste nám to jako houby po dešti

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Ripple vytváří blockchain pro centrální banky • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Odpolední zprávy] • Bitcoin opět silně koreluje s tradičními trhy • Známé dílo od Banksyho spáleno a ztokenizováno • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě. TRHY Navzdory tomu, že se Bitcoin...
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem čerstvě vystudovaný ekonom, který se již tři roky věnuje technické analýze kapitálových trhů. Přes dva roky publikuji na několika portálech, a to nejenom technickou analýzu, ale i populárně-naučné články a jednoduché makroekonomické analýzy. Studiu ekonomie se nadále věnuji ve volném čase a našel jsem zálibu ve slavných dílech Adama Smitha, Davida Ricarda a Johna Keynese. Mimo ekonomie je mým koníčkem též politická filozofie a historie.

Dnes jsem si pro vás připravil analýzu na Monero (XMR), na které jsme měli analýzu posledně 1. ledna. Můj celkový pohled na trh s Monerem se dost změnil, protože postup kurzu není vůbec stabilní a občas je ten graf nepříjemně rozbitý. Ještě začátkem listopadu jsem XMR sledoval jako ostře sledované vlaky, protože jsem tu viděl velkou příležitost. Nicméně, ze strany trhu tato příležitost zůstala nevyužita a pak se to akorát tak plácalo.

Zatím udělalo Monero ode dna ze začátku roku nějakých 60 %, což je neoddiskutovatelně vysoké číslo. Nicméně, i tak se mi graf s touto mincí vůbec nelíbí. Pohyby kurzu mi totiž připomínají, jak kdyby to řídila nějaká hysterka po rozchodu. Možná příměr trochu přitažený za vlasy, ale při pohledu na graf to snad pochopíte. Tím chci říci, že máme náhodné knoty na tu, či onu stranu. A jsou to knoty dost dlouhé. Sice vesměs rosteme, ale určitě bych nechtěl vstupovat do trhu, který skáče v intervalu několika minut sem a tam v rozmezí i 10 %.

Aktuální situace na 4H TF XMR/USD

XMR

Když přišel další rok, tak byl kurz vlastně v závěru zakresleného klesajícího trianglu. Což byl samo o sobě předpoklad, že budeme brzy pokračovat v neodvratném poklesu. Nicméně, sitauce se začala postupně zlepšovat a nepravděpodobný průraz skrze horní hranu klesajícího trianglu se stal skutečností. Dynamika trhu rostla a podařilo se i prorazit rezistenční trendovku, která byla zároveň horní hranou velkého falling wedge. Došlo ke krátkému zaváhání v úrovni 51 USD, ale pak můžeme vidět pokračování v postupu nahoru.

Konsolidace v býčím útvaru

Kolem hladiny 58.394 USD kurz konsolidoval do podoby býčího útvaru, ale úplně si nejsem jistý ohledně jeho pojmenování. Opravdu bych řekl, že je to něco mezi pokračovacím (symetrickým) trianglem a býčím praporkem. Pro jistotu bych se musel podívat do literatury, ale to je asi zbytečné. Víme, co v tomto konkrétním případě útvar znamená. No, po konsolidaci došlo k pumpě, která dovedla kurz k cenové hranici 65.999 USD. Vzhledem k dlouhému knotu a následné červené svíci můžeme s jistotou říci, že došlo k zamítnutí. A tohle je právě to, co se mi na tomto trhu nelíbí.

Máme vcelku pěkný price action – a pak z ničeho nic se to sesype. Chvilinku zkonsoliduje a pak zase pumpa. A to z ničeho nic. Pak se to zase opakuje, což lze poznat z těch šíleně dlouhých knotů s malými těly svíček. Si představte, že vlezete do dlouhé pozice se SL (Stop loss) 5 %. To už je dost velký SL, ale stejně vám to během krátké chvíle sepne. A ve chvíli, kdy vám to SL sepne, tak to začne pumpovat. Když tohle nějaký trh dělá, tak je lepší se mu vyvarovat a počkat si, až taková pakárna ustane. Ve finále nám kurz monera posiluje, ale takovým zpsůobem, který je po technické stránce dost nevýhodný pro nás.

Indikátory

Pojďme se nyní podívat, co nám ukazují indikátory technické analýzy. Tak zrovna z RSI je patrné, jak býci doslova převzali iniciativu. Nicméně, i přes velký růst je vidět, že před dvěma dny ztratili trochu páry (medvědí divergence), což vyústilo v krátký, ale rychlý proplach. Načež se z toho trh stejně hned vzpamatoval. Momentálně to ale vidím tak, že trh je na dobré cestě k tomu, aby se totálně přepálil. Na vrcholech křivek MACD byla taky medvědí divergence, takže ta rudá svíce z 16. ledna dává docela smysl. Aktuálně je momentum pozitivní. Stochastic RSI vypadá z poslední doby dost zvláštně a asi bych se tímto indikátorem teď moc neřídil.

Závěr

Roste nám to sice jako houby po dešti, ale jak jsem vysvětlil v jádru analýzy, tak se mi trh po technické stránce moc nezamlouvá. Jako pokud někdo nakoupil na dně, tak má vyhráno a může mu být ta nestabilita ukradená. Hlavně, že to roste. Nicméně, pro ty, co čekají třeba na potvrzení a nechtěji chytat padající nože, to moc není.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře