16.11.21 Technická analýza BTC/USD – propad z tvořící se struktury, důvod k obavám? (Update)

0
(0)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem vystudovaný ekonom, který našel zálibu ve slavných dílech autorů jako je Adam Smith, David Ricardo a John Keynes. Téměř čtyři roky se věnuji technické analýze kapitálových trhů, k čemuž jsem později začal komplementárně využívat i fundamentální analýzu. Zaobírám se ovšem i makroekonomii, a především měnovou politikou. Jedná se totiž o zásadní disciplíny, které jsou třeba pro pochopení celého kontextu finančního trhu. Na všechna zmíněná témata už roky pravidelně publikuji. Především se snažím své čtenáře v těchto okruzích vzdělávat a poskytnout jim ucelenou myšlenkovou mapu, jak nad celým finančním světem přemýšlet. Osobně totiž preferuji komplexní znalostní základ, díky kterému může každý účastník trhu minimalizovat případná rizika.

Bitcoin (BTC) se nám v noci krapet vylil. Samo o sobě se nejedná o žádný velký pád. Tedy, záleží na pohledu. V relativních číslech se skutečně nejedná o žádné drama. Problém je ovšem v tom, že kurz vypadl z té tvořící se struktury. Osobně to vnímám spíše negativně, což si za chvíli vysvětlíme. Drop mne každopádně nepřekvapil, protože dolarový index včerejšek zavřel ve velmi silné podobě. Silný dolarový index je pro Bitcoin prostě bad.

Update 12:30

Prodejní tlak nakonec ještě více zesílil, což samozřejmě není dobrý signál. Zatím bych z toho ale nedělal vědu, protože pokud zavře 4H nějak takhle, avizuje to úspěšnou obranu kolem 61 000 USD. Nicméně ty objemy byly během poklesu dost velké. Ta motivace prodávat je tudíž velká. Nenechte se proto chlácholit ze strany různých gurů, že určitě půjdeme na 100 000 USD. On totiž bude úspěch, když se vůbec dostaneme nad 70 000 USD. Nezapomeňte každopádně sledovat denní close, velmi důležité.


Aktuální situace na 1D BTC/USD

Ze včerejška víme, že podoba čerstvě zavřené týdenní svíce byla spíše neutrální. Zas na druhou stranu bylo zřejmé, že Bitcoin má problém s postupem do vyšších cenových úrovní. Celý trh už několik týdnů stagnuje. Tvoří se potenciální vrchol. Technicky je ovšem pravda, že uptrend pořád platí. K žádnému velkému zlomu prozatím nedošlo.

BTC

Blbé ovšem je, že kurz tak brzo prorazil směrem dolů z té sledované struktury. Ale něco takového jsem čekal, protože dolarový index v druhé polovině včerejšího dne začal zase sílit. Trhy si toho čím dál více všímají. Je ale dost těžké odhadnout, kde je ta pomyslná čára, která bude pro všechny neakceptovatelná.

Poptávka po dolaru je sice silná, ale dokud jsou sazby drženy při zemi, nabídka by měla zůstávat silná. Dokud tedy nedojde k nějaké velké panice, žádný crash by se neměl odehrát. Bitcoin každopádně nyní útočí na supportní pásmo kolem 61 000 USD. Bude hodně důležité, jak zavře denní svíce, protože její aktuální podoba samozřejmě kladná není.

Chce to samozřejmě odraz. Pokud se Bitcoin svalí dolů, má dle objemového profilu pod sebou solidní hloubku trhu. Proto kdekoliv v rozmezí 52 500 – 59 000 USD lze očekávat zbrzdění propadu. Jestli k němu dojde. Třeba se rozhodne už dnes, ale počkal bych si minimálně na to denní close. Dle intradenních rámců dochází medvědům jednoznačně síla.

Indikátory

Denní RSI se propadlo na 47 bodů. Důležitá bude reakce kolem 40 bodů. Dle MACD negativní momentum rychle zesílilo.

Závěrem

Mně se price action z posledních několika týdnů vůbec nelíbí, na což upozorňuji už od začátku. Bitcoin neměl žádné silné momentum, víceméně bez dynamiky a nyní jsme se propadli z tvořící se sledované struktury. Faktem ovšem je, že zatím se nic hrozného neděje. Dokud je trh nad 61 000 USD, tak je vsjo charašo.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací text, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

53 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
53 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Libor

no nevím zda medvědům dochází síla

VlastaKop

Zatím ne, ale musí to nechat trošku vycukat. Rychlý výkup by jen na přirozeném supportu, ale asi ho budeme znovu testovat, aby to bylo zajímavější 🙂 Každopádně medvědi se prozatím ujali trhu. Muselo to někdy přijít.

Milan A.

no už to stáhli k 58600 tak docela zabrali

pietro

Pokud neprorazí 50k tak je to docela slabý..

LHTS

Pod 58tis by to uz vyrazne nemelo jit, uz se to zveda. P.S. ty vago, to byl boj jestli ta hodinova svice zavre (Binance) zelene nebo cervene :-), nakonec medvedi lehounce navrch. IMHO tyhle propady jsou pro „intraday“ obchodniky balzam.

Poslední editace 8 měsíců před přes LHTS
VlastaKop

Kdo to umí tak určitě, protože cena dělá pěkné pohyby.

ozz

Tak ono to na těch 100k půjde určitě, akorát to holt nemusí být letos. To je prostě bitcoin, on má svou hlavu a dělá si mnohdy to, co už nikdo nečeká… :-))

Pavel

On má svojí hlavu? To je nějaká žijící bytos? Věřím, že ti, kteří s tím manipulují hlavy mají a přesně vědí co dělají, ale BTC je spíše totální nemehlo než něco inteligentního.

Original Martin

Nebo prostě jen vypláchli longare na páku. Nic víc a nic méně. PS: ten výplach byl obecně taky na altech, takže bych to nevztahoval čistě na BTC.

Poslední editace 8 měsíců před přes Original Martin
LHTS

ano, to by davalo smysl

Vojtech

Podle mě zatím aspoň z části bude reakce na Bidenuv podpis pod Infrastructure/taxation bill. Aby se vyhnuly přílišnému zdanění, budou teď velryby víc odprodávat.

Lukas22

Ten zakon tusim zacne platit 1.1.2023. Preco by hned utekali predavat? To nedava zmysel.

Vojtech

To ano, nicméně s tím začne platit i povinnost řádného vyúčtování daně z profitu z krypta za 2022.

zdeněk1

i já bych to tak podobně viděl…jeden z mnoha výplachů….

VlastaKop

Buď nebo se něco změnilo a dochází love 🙂

VlastaKop

Zajímavější bude jestli se alty vzpamatují, pak by to mělo bejt zase v klidu. Bitcoin bude konsolidovat a alty střílet nahoru!

Roland Spanik

👍

VlastaKop

A co planB? Věřím, že kdyby byl stále přísun kapitálu do trhu, že jedeme podle jeho modelu. Viz web https://planbtc.com/ ale sám podotýká, že nesmí přijít regulace nebo jiné okolnosti, zatím mu to vycházelo.

Pavel

Možná půjde,ale určitě je jen otázka času,než tahle krypto bublina splaskne a půjde do kopru a třeba i na nulu a všechny ostatní krypa hned za ním. Jen nechápu,že tomu tolik lidí věří.

arnostbouzek CZ
Hodnocení článku :
     

Ahoj, sledoval jsem pozorně a byl to sešup jak na lyžích v italských dolomitech. Jardo díky za TA měl si pravdu

bkf1
Hodnocení článku :
     

„Nenechte se proto chlácholit ze strany různých gurů, že určitě půjdeme na 100 000 USD.“
Už dávno zvedli laťku a hustí do svých oveček 200k 💲😎👍 Těch 70k by mohlo být reálných, ale na moc víc to letos nevidím, každopádně se to všichni dozvíme…

VlastaKop

No „nejlepší“ jsou guru na youtube, protože dobře vědí, že tyhle predikce jím přitáhnou nejvíce sledujících 🙂 No a pak si platit „guru“, kteří předvídají podle chování trhu, takže klidně jeden den hovoří tak a druhý onak podle situace, ale to je asi normální.

Vojtech

Už jsem to četl, má podle mě pravdu. Říkám to taky, už dlouho, holt mě se narozdíl od starého pána na názor nikdo neptá 😀

Fantom

Nikdo neví kdy to praskne, ale je to jen otázka času. Bylo by ironií osudu, kdyby to bylo přesně po 100 letech od Velké krize, ale asi to bude dříve.

LHTS

Cekat az do 10/2029?, to bude urcite drive 🙂

Fantom

Taky si myslím, ale ono se to dá protahovat dlouho. Záleží na důvěře. Tisknout bankovky (dodávat likviditu) a pronášet optimistické předpovědi jde tak dlouho, jak dlouho tomu budou lidé věřit nebo chtít věřit. Podle některých ekonomů jsme vlastně jen v odložené/protažené krizi z roku 2008, kdy bylo „řešením“ právě dodání likvidity/zestátnění některých bank. Tedy možná odložení řešení problému o 13+ let?

Michal

Praskne… to už implikuje, že jsme v bublině. Já nevím, podle mě ani ne. Spousta věcí je drahá prostě proto, že rostou mzdy apod. Typicky byty. Zdražují všude po světě, ne jen tam, kde je uvolněná měnová politika.

Akcie asi drahé jsou, ale třeba proklínané technologické tituly reálně ani moc ne. Apple má PE 26, Microsoft 37. V kontextu trhu to jsou levné tituly 😀

Kdo čeká na nízká PE (není to jediný ukazatel, ale často se s ním argumentuje), podle mě se nikdy nedočká. Doba se změnila. Nejsme v roce 1929 a monetární politika funguje jinak. Akcie budou drahé vždy, nakonec se zase vyškrábou nahoru.

Fantom

O bublině na akciovém trhu jsem přesvědčen. Apple a Microsoft jsou specifické firmy s dominancí na trhu – diamanty technologických titulů 🙂 Tesla je totálně přepálená a trh se tváří že nemá konkurenci. Ta přitom dávno už nespí.Problém je v tom, že pro některé investory začaly hrát akcie roli, kterou nemají. Není (neměl by být) to uchovatel hodnoty je to výdělečné/relativně riskantní investiční aktivum. Naopak nemovitosti mohou fungovat jakou uchovatel hodnoty, je ale otázkou zda to tak bude, tedy zda bude vždy zájemce za požadovatnou cenu. Nebezpečí inflace/hyperinflace banky donutí zasáhnout. Je to totiž ještě větší strašák než pád akciových trhů.

VlastaKop

Jak přestane téct to trhů kapitál, tak je možný jedině pokles. To jsou zákonitosti.

VlastaKop

Tak třeba Kiyosaki před krizí varuje už pět let 🙂

Mikael613

A čo kiyosaki píše knižky a prednáša a mentoruje sú kvalifikovanej si ľudia od neho mne to príde ako keď som videl video tiež nejakého aziata a vedel dobre rozprávať ako budovať firmu bohatstvo všetko vymakane a našiel som si CV a ze robil v Apple a potom ešte nvm kde. Takže nezaložil som nič len robím v dobrej firme tak už som odborník ako vytvoriť takú firmu.. Z takýchto pouckarov a recitatorov mi je zle

VlastaKop

No jo měl možná štěstí, nejvíc vydělal na těch svých knihách, nechtěli mu jí nejdříve vydat, tak si jí vydal sám a uspěl. Já jsem jeho první knihu Bohatý a chudá táta taky četl, a má v podstatě pravdu. Pokud neděláte s pákou ve firmě, ale jako zaměstnanec, tak závisí na vašich schopnostech, a jste ještě nejvíce zdaněni. Takže ano mít fungující firmu, ať už na mentoring či cokoliv jiného je stále lepší než makat za pár. Ovšem z některých mi je taky zle, ale jiní je zase baští.

Mikael613

To je pravda ze lepšie mať biznis ako makať len za posledné roky sa ich vyrojilo ako po daždi.Dobre knihy boli a budú len sa mi nepáči ten USA trend že hocijaký dementko si vyberie z tých kníh to najlepšie nerobí nič iné ako ich opakuje a nedokázal nič nemá za sebou úžasnú kariéru ci firmu alebo nejaký smart start up jednoducho ide do toho naučí sa a už je to biznis mentor, mentor na rovnováhu,mentor duševný, mentálny atď atď od výmyslu sveta ale tak tam je vždy ten trend prvý a aj marketing a ľudia to žerú asi vidinou amerického sna prísť a byť úspešný.. Ja len keď mám niekoho sledovať tak ten dotyčný musí mať za sebou aj výsledky a byť dobrý v obore nie len teoretik

Poslední editace 8 měsíců před přes Mikael613
VlastaKop

Co na to říct, čím dál méně lidí chce dělat za almužnu, tak hledají cesty, a je asi po tom poptávka, protože masa hejlů zase něco hledá, a tihle lidé se na tom přiživují, a vyskakuje vám i reklama na facebooku, atd. Můžu k tomu jen dodat, když už něco chcete, tak umět si vybírat. Bohužel máme svobodu a s tím spojených také plno klamstev a podvodů. A všechno to je ve finále způsobené tím, že nechali běžet rotačky na tištění biliónů na plné obrátky, má smysl v tomhle bordelu spořit, asi moc, ne jenže plno lidem navíc hrozí dluhy.

Martin

tohle jsem četl, ale nechápu proč by lidi vybírali prachy z krypta, když se kryptem už platit dá a když vyberou cash, tak z toho zbude polovica

VlastaKop

Zatím to je spíš spekulace, než že by každý platil kryptem, BTC už někde lze, ale co ostatní shitcoiny? To je prostě bublina.

VlastaKop

Před obrovským pádem na burze varuje Američany uznávaný investiční stratég Jeremy Grantham. Kritizuje centrální banku (Fed), že ignoruje inflaci, a nabádá investory, aby byli opatrní. 

Mikael613

Ved to tvrdi každý normálny človek a z uznávaných obchodníkov plno že sme iba krok od krízy že ekonomiky nie su na tom dobre peniaze sa natlačili inflácia a dobeh covid sa ukáže v roku 22 akcie krypto a všetko letelo vkuse hore… Otázka času kedy bublina praskne.. Isto verím týmto obchodníkom viac ako nejakým internetovým guru na krypto ktorí keď je bear tak len čítajú články a keď je Bull tak už vedia všetko sama analýza predikcia 200 500tis za btc to nie je až tak ťažké tvrdiť co bude ak je to 50 na 50 a v raste trhu to trafí väčšina že rastieme…

VlastaKop
Hodnocení článku :
     

Takovou korekci si mnozí přáli, tak koukejte nakupovat, buy the dip!

E15

Radši počkáme až na Buy the crash ;-))

Vojtech

Souhlas. Když se v „Bull trendu“ za týden z trhu vypaří 1/6 jeho celkové kapitalizace, tak takový Bull trend nepůsobí zrovna věrohodně:-D

VlastaKop

To znamená, že je odliv kapitálu napříč krypto-trhem, alty dostaly šeredně na zadek.

Lhts

Mate uz prichystane příkazy ? 😀

VlastaKop

A na kolika? Pokud prdne 58k, tak další zastávka by mohla být na 54k, a dostat se níže by znamenalo, že trh ztrácí momentum a impulsivitu. 54k vidím určitě jako silný support, kam se cena dostat ani nemusí, ale pokud už začíná bearmarket, tak je to v řítí a jdeme zpět na 30k. Ale nechci strašit, ještě nedávno tu byly predikce na 80k a 100k do konce roku, no 80 bych ještě asi věřil, 100 nevím, ale možný je podle PlanB i to 🙂 Nebo to toho hodil Biden právě vidle.

E15

Jakožto Jouda, co nemá tušení, která bije a jestli zítra půjdeme na 25k a nebo 250k mám pořád připravené příkazy. Když jdeme dolů nakupuju, když jdeme nahoru prodávám a tak pořád dokola ;-DDD.

Lhts

😀

VlastaKop

Jen aby jste nelitovali :)! Ale je třeba trhu určitě rozumět, a ne hned do všeho bezhlavě skákat. Je možný že tohle je zrovna vrchol, od něj už je to více jak 10 procent, ale zase tak vysoko to vylézt ani nemělo, leč kvůli nenažranosti se stalo. Tak snad se utlumí i různá NFT apod. Na druhou stranu někteří tradeři tento scénář před prolomením ATH očekávali, trh to musí rozdejchat. Ale kdo měl nakonec pravdu uvidíme, zda šlo jen o zdravou korekci nebo začátek něčeho většího.

zdeněk1

no jak říká p. Jarolím trh je jako pružina, chvilku hodně stažená chvilku roztažená a ona byla už delší dobu spíše přetažená, cyklicky to ale takhle funguje na všech trzích už delší čas jen v této době /světovou měnovou politikou/ je to více „“vidět – slyšet““

E15

Nikdy nelituju ;-DD.

Zdeněk1

Přesně tak….

kubik

Podle měsíčního grafu by jsme měli jet k 102t,stoupáme 3 měsíce a ještě by jsme mohli jít 6 měsíců nahoru,jestli to ale prasktne,tak sjedem podle měsíčního grafu k 28,5 t až potom nahoru-ostatní grafy zatím nic neříkají,týdenní už přelezl 57t,tak se už nikam nehrne,denní a 4h tím poklesem je vymazaný,tak uvidíme jak to dopadne

kubik

Pardon,ten týdenní přelezl 67t

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: