16.11.21 Technická analýza BTC/USD – propad z tvořící se struktury, důvod k obavám? (Update)

0
(0)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem vystudovaný ekonom, který našel zálibu ve slavných dílech autorů jako je Adam Smith, David Ricardo a John Keynes. Téměř čtyři roky se věnuji technické analýze kapitálových trhů, k čemuž jsem později začal komplementárně využívat i fundamentální analýzu. Zaobírám se ovšem i makroekonomii, a především měnovou politikou. Jedná se totiž o zásadní disciplíny, které jsou třeba pro pochopení celého kontextu finančního trhu. Na všechna zmíněná témata už roky pravidelně publikuji. Především se snažím své čtenáře v těchto okruzích vzdělávat a poskytnout jim ucelenou myšlenkovou mapu, jak nad celým finančním světem přemýšlet. Osobně totiž preferuji komplexní znalostní základ, díky kterému může každý účastník trhu minimalizovat případná rizika.

Bitcoin (BTC) se nám v noci krapet vylil. Samo o sobě se nejedná o žádný velký pád. Tedy, záleží na pohledu. V relativních číslech se skutečně nejedná o žádné drama. Problém je ovšem v tom, že kurz vypadl z té tvořící se struktury. Osobně to vnímám spíše negativně, což si za chvíli vysvětlíme. Drop mne každopádně nepřekvapil, protože dolarový index včerejšek zavřel ve velmi silné podobě. Silný dolarový index je pro Bitcoin prostě bad.

Update 12:30

Prodejní tlak nakonec ještě více zesílil, což samozřejmě není dobrý signál. Zatím bych z toho ale nedělal vědu, protože pokud zavře 4H nějak takhle, avizuje to úspěšnou obranu kolem 61 000 USD. Nicméně ty objemy byly během poklesu dost velké. Ta motivace prodávat je tudíž velká. Nenechte se proto chlácholit ze strany různých gurů, že určitě půjdeme na 100 000 USD. On totiž bude úspěch, když se vůbec dostaneme nad 70 000 USD. Nezapomeňte každopádně sledovat denní close, velmi důležité.


Aktuální situace na 1D BTC/USD

Ze včerejška víme, že podoba čerstvě zavřené týdenní svíce byla spíše neutrální. Zas na druhou stranu bylo zřejmé, že Bitcoin má problém s postupem do vyšších cenových úrovní. Celý trh už několik týdnů stagnuje. Tvoří se potenciální vrchol. Technicky je ovšem pravda, že uptrend pořád platí. K žádnému velkému zlomu prozatím nedošlo.

BTC

Blbé ovšem je, že kurz tak brzo prorazil směrem dolů z té sledované struktury. Ale něco takového jsem čekal, protože dolarový index v druhé polovině včerejšího dne začal zase sílit. Trhy si toho čím dál více všímají. Je ale dost těžké odhadnout, kde je ta pomyslná čára, která bude pro všechny neakceptovatelná.

Poptávka po dolaru je sice silná, ale dokud jsou sazby drženy při zemi, nabídka by měla zůstávat silná. Dokud tedy nedojde k nějaké velké panice, žádný crash by se neměl odehrát. Bitcoin každopádně nyní útočí na supportní pásmo kolem 61 000 USD. Bude hodně důležité, jak zavře denní svíce, protože její aktuální podoba samozřejmě kladná není.

Chce to samozřejmě odraz. Pokud se Bitcoin svalí dolů, má dle objemového profilu pod sebou solidní hloubku trhu. Proto kdekoliv v rozmezí 52 500 – 59 000 USD lze očekávat zbrzdění propadu. Jestli k němu dojde. Třeba se rozhodne už dnes, ale počkal bych si minimálně na to denní close. Dle intradenních rámců dochází medvědům jednoznačně síla.

Indikátory

Denní RSI se propadlo na 47 bodů. Důležitá bude reakce kolem 40 bodů. Dle MACD negativní momentum rychle zesílilo.

Závěrem

Mně se price action z posledních několika týdnů vůbec nelíbí, na což upozorňuji už od začátku. Bitcoin neměl žádné silné momentum, víceméně bez dynamiky a nyní jsme se propadli z tvořící se sledované struktury. Faktem ovšem je, že zatím se nic hrozného neděje. Dokud je trh nad 61 000 USD, tak je vsjo charašo.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací text, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

53 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
53 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: