15.11.21 Technická analýza BTC/USD – na CME shooting star, na spotu neutrální podoba

5
(6)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem vystudovaný ekonom, který našel zálibu ve slavných dílech autorů jako je Adam Smith, David Ricardo a John Keynes. Téměř čtyři roky se věnuji technické analýze kapitálových trhů, k čemuž jsem později začal komplementárně využívat i fundamentální analýzu. Zaobírám se ovšem i makroekonomii, a především měnovou politikou. Jedná se totiž o zásadní disciplíny, které jsou třeba pro pochopení celého kontextu finančního trhu. Na všechna zmíněná témata už roky pravidelně publikuji. Především se snažím své čtenáře v těchto okruzích vzdělávat a poskytnout jim ucelenou myšlenkovou mapu, jak nad celým finančním světem přemýšlet. Osobně totiž preferuji komplexní znalostní základ, díky kterému může každý účastník trhu minimalizovat případná rizika.

Bitcoin (BTC) má za sebou další týdenní close. Včerejší pozdní večer byl dosti zajímavý v tom, že se na poslední chvíli cena začala zvedat. Díky tomu máme nakonec odlišné podoby týdenních svící na regulovaném trhu (CME) s futures a zbytku spotového trhu. Otázkou je, zda to něco mění. Pravda je taková, že i přesto bychom měli CME brát vážně. Zas na druhou stranu, podoba close na spotu dává býkům naději na další pokračování v růstu.

Aktuální situace na 1W BTC/USD

Jak jsem ukazoval v nedělní video analýze, Bitcoin zavřel na CME s futures kontrakty jako Shooting star. Jedná se samozřejmě o dost negativní podobu týdenní svíce, což lze brát jako signál k obratu cenového vývoje. Navíc se tato svíce objevila krátce po Doji z druhé poloviny října. Obě svíce nám zkrátka říkají, že nabídka vcelku úspěšně absorbuje poptávku.

BTC

Jedná se ale skutečně jenom o signál. Nakonec se může ukázat, že nakupujících je dostatek, aby cenu dále tlačili do vyšších úrovní. Ale zatím bylo rozumné zůstávat opatrný. Celá ta struktura trhu z posledních týdnů totiž přestává vypadat pro Bitcoin dobře. Sice pořád držíme býčí trend, ale je to jaksi bez síly.

Čím dál více se ukazuje, že trh si žádá alespoň korektivní pohyb. A nedojde k němu pouze tehdy, když se na scéně objeví další býci, kteří se nebudou brát riskovat. Už je to ovšem měsíc, co na trh noví nakupující příliš nepřichází. Proto také celý trh stagnuje. Bitcoin měl mít snadný postup nad 70 000 USD, ale nebylo toho využito.

BTC

Jistá naděje může právě spočívat v tom, že spotový trh nezavřel jako Shooting star. Jako ta týdenní svíce nemá sice býčí podobu, ale není to ani medvědí. Horní knot tvoří mírně nad 50 % celé délky svíce. Proto ji spíše vnímám jako neutrální. Tudíž jsou tu nakupující, co jsou ochotni propady alespoň částečně vykupovat. A dokud jich je na trhu dostatek, sice se nikam moc nedostaneme, ale cena nepůjde snadno dolů.

Leč i tak musíme počítat s tím, že v blízkosti 70 000 USD je dost silná nabídka. Zdá se, že je kolem hladiny 127 % na Fibonacciho posloupnosti nemalá motivace prodávat.

A vůbec největším vytouženým cílem letošního roku je až 100 000 USD. Z aktuálních cen by to znamenalo zhodnocení o více jak 50 %. Byla by třeba skutečně mohutná poptávka, abychom se Bitcoin tak vysoko dostal. Kde se ty prostředky vezmou?

Indikátory

Týdenní RSI pomalu atakuje hraničních 70 bodů. I dle vývoje křivky indikátoru můžeme sledovat, že ta pozitivní setrvačnost slábne. Pro indikátor MACD platí to samé.

Závěrem

Bitcoin není schopen už měsíc dynamicky postupovat. Nelze na základě toho tvrdit, že jednoznačně půjdeme dolů. Do budoucnosti zkrátka nevidíme. Jedná se ale o nezanedbatelný signál, že trh už tolik sil nemá. A možná je proto na čase zchlazení. Pokud pozitivní momentum vydrží, budeme mít brzy vyšší vrchol. A potom se uvidí, jestli trh zvládne pokračovat, nebo zase dojde k rotaci kurzu.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací text, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 6

Buď první kdo článek ohodnotí

6 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
6 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
arnostbouzek CZ
Hodnocení článku :
     

Ahoj, díky za TA

Tereza

No to jsem zvědavá, kdo bude mít nakonec pravdu :). Mohli bychom udělat anketu i na peak. Můj osobní tip je peak okolo 130k a pak pád na 30/40k.

AjRep

Konečně ty analýzy začínají věrněji odrážet realitu.

VlastaKop
Hodnocení článku :
     

Trh sílu moc nemá, ale to mi přišlo, že nemá už od korekce, od června, přesto to pomalu tlačili nahoru, pak se to v září oživilo, říjen klídek, No uvidíme.

M_M

Tak jsem už rok opatrnej…a teda zatím to vypadá že je dobře že stále pomalu a opatrně přikupuji.

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: