16.09.21 Technická analýza BTC/USD – prorazíme, nebo získáme nižší vrchol?

4.1
(11)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem vystudovaný ekonom, který se již tři roky věnuje technické analýze kapitálových trhů. Přes tři roky publikuji na několika portálech, a to nejenom technickou analýzu, ale i populárně-naučné články a jednoduché makroekonomické analýzy. Studiu ekonomie se nadále věnuji ve volném čase a našel jsem zálibu ve slavných dílech Adama Smitha, Davida Ricarda a Johna Keynese. Momentálně se však maximálně věnuji měnové politice. Mimo ekonomie je mým koníčkem též politická filozofie a historie.

Vzhledem k tomu, že dnes večer bude další pravidelný stream na kanálu Žraloci sobě, analýzu na Bitcoin (BTC) si zpracujeme jen velmi stručně. Jak jsem říkal ve středečním příspěvku, Bitcoin bude s největší pravděpodobností bojovat o prolomení blízké rezistenční konfluence. Tudíž se zde hraje o to, zda bude nižší vrchol.

Aktuální situace na 1D BTC/USD

My tedy ze včerejška víme, že BTC útočilo na S/R level 47 000 USD. Pokud by se povedl průraz, bylo zřejmé, že trh bude chtít otestovat rezistenční konfluenci, která je tvořena cenovou hladinou 52 500 USD, rezistenční diagonálou, Low Volume Node objemového profilu a Golden Ratio na Fibonacciho posloupnosti. Na řečené hladině bude trh zjišťovat, jestli je schopen pokračovat v cenové expanzi, nebo se vytvoří nižší vrchol.

BTC

Proto je pro nás cenový vývoj z následujících několik dní ohromně důležitý. Kurz aktuálně konsoliduje na S/R levelu 47 000 USD a dovolil bych si tvrdit, že se Bitcoin chystá na odraz k rezistenční konfluenci. Z dalšího Price Action následně zjistíme, zda mají býci reálnou sílu k dotlačení ceny k historickému maximu z dubna letošního roku.

Co se týče objemů, ty jsou pořád velmi slabé. Máme za sebou dva zářiové týdny a v tomto ohledu není bohužel žádná změna. A pokud nevidíme v grafech žádný velký příliv nových prostředků, těžko říct, jak dlouho tyto cenové expanze vydrží. No, uvidíme u té sledované konfluence.

Indikátory

Momentum se na RSI zastavilo, ale zatím nepřeklopilo. Uvidíme, jak daleko se s cenou dostaneme. Na MACD se schyluje k bullish crossu, což znamená, že negativní momentum téměř zmizelo.

Závěrem

Bitcoin zatím bojuje, ale z grafu vyplývá, že ten boj zatím nemá žádnou velkou sílu. Co jsem se ovšem tak díval, tak na sociálních sítích jsou nejrůznější streameři hrozně býčí, což upřímně moc nechápu. Zase se věští nová historická maxima a je jim úplně jedno, že trh je vskutku několik měsíců v kuse dost slabý. Pouze o letních prázdninách měl Bitcoin asi čtyři týdnu větší sílu. Ale jinak to není nic moc. Každopádně uvidíme, co brzy zjistíme.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.1 / 5. Počet hlasujících 11

Buď první kdo článek ohodnotí

5 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
5 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: