15.2.2023 Tržní přehled pro BTC a SPX – Americká inflace znovu roste!

5
(8)
Ing. Adam Nemčík
Ing. Adam Nemčík
Nadšenec pro Trading, technickou analýzu a Futurologii. Zároveň predikování blízké a daleké budoucnosti. Velkou část volného času trávím studiem a čtením. K Tradingu a technické analýze jsem přičichl během studia na Vysoké škole psaním DP na téma: Možnosti predikce cen elektřiny na burze. To mě zaujalo do takové míry, že následující roky jsem prostudoval desítky knih a kurzů na téma tradingu a technické analýzy.

Vítáme Vás u dalšího přehledu trhu pro akciový index S&P 500, Bitcoin a další kryptoměny. Včera byla zveřejněna americká inflace za leden, která znovu začíná růst. Bitcoin a akciové trhy navzdory tomu rostou. Bude Fed nucen znovu agresivně zvedat úrokové sazby, než se něco rozbije?

Nejvolatilnější kryptoměny za posledních 24 hodin:

Bitcoin dnes slušně roste a dosahuje cenové hladiny 22 700 USD (+4,5 %). Velká část altcoinů ho následuje a připisuje si desítky procent růstu. Po několika posledních dnech vybírání zisků to může znovu dotáhnout velkou část retailu zpátky do trhu. Jedná se o past na důvěryhodné investory, nebo bude Bitcoin pokračovat v růstu?

Makrodata ze světa:

Včera byla zveřejněna (mimo jiné) i americká meziměsíční inflace za leden, která začíná znovu růst o 0,5 % na 6,4 %. Jádrová inflace roste o 0,4 % na 5,6 %. Je možné, aby americká centrální banka Fed v reakci na růst přistoupila k ještě razantnějším krokům a dorovnala v nejbližších měsících úrokovou sazbu na úroveň jádrové inflace?

Pro detailnější přehled přidávám přímo report od amerického úřadu pro statistiku práce, kde můžeme vidět meziměsíční nárůst téměř všech složek inflačního koše (mimo pohonné hmoty, použitá vozidla a zdravotní péči). Aktuálně bude zajímavé sledovat, jestli přijde druhá vlna inflace a možná nový vrchol?

V rámci makro kalendáře byla zveřejněna i nové data z Evropy, konkrétně zpomalující růst HDP a dnes i klesající průmyslová produkce na meziměsíční a meziroční bázi.

V rámci Británie inflace lehce klesá z 10,5 % na 10,1 %. Jádrová inflace klesá z 6,3 % na 5,8 %. Index Core PPI (jádrové producentské ceny) lehce roste meziměsíčně o 0,6 % a naznačuje další růst cen výrobců na výstupu.

Makro kalendář za první polovinu týdne

Dolarový index v reakci na inflaci dále roste:

Dolarový index se včera po zveřejnění americké inflace nejdříve propadl a následně začal znovu růst. Dnes se dostáváme téměř na 103,9 bodů. Zápasíme o překonání nejbližší rezistence a klouzavého průměru EMA 55 1D. V případě dalšího růstu bychom mohli otestovat nejdříve rezistenci 105-106 bodů.

1) Růstová varianta posledních týdnů: V případě dosažení zóny 105-106 bodů a potvrzení klouzavého průměru EMA 55 a EMA 200 1D jako supportů, bych viděl pokračování nad 107 bodů. To by znamenalo úplné otočení střednědobého trendu dolarového indexu. Mohla by se vyplnit otočka na akciových indexech a jejich pokles k nedávnému nebo novému dnu.

2) Poklesová varianta: V případě zamítnutí u rezistence (EMA 55 a EMA 200 1D) bych viděl dolar k dalšímu poklesu. To by znamenalo potvrzení Bull marketu pro akcie a kryptoměny.

Akciový index S&P 500 – Klesající indikátory!

Akciový index S&P 500 včera na hodinovém grafu předvedl úplný zmatek investorů, a překvapení z ohlášené inflace. Index propadnul na 4086 bodů a následně vystoupal na hladinu 4136 bodů. Malé “timeframy”, jsou aktuálně vhodné maximálně pro intra denní trading. Pro určení středně / dlouhodobého směru je nutné sledovat minimálně denní až týdenní graf.

Podle denního grafu S&P 500 (přes ETF SPDR S&P 500, ticker SPY) níže, můžeme vidět uzavření trhu na 4126 bodech. Dnes v pre-marketu se obchoduje na 4107 bodech a pravděpodobně bude dále klesat. Další pokles nám naznačují opožděné indikátory RSI a MACD, které už signalizují slábnutí růstového momenta a postupný pokles zájmu investorů. Převážně spekulativní zájem byl z velké části hnaný opční krátkodobou strategií z trhu vyždímat co nejvíce zisků z krátkých pozic spekulujících na pokles.

Myslíte, že se zopakuje historie a celý růst indexů z přibližně 3490 bodů byla jenom Bear market rallye? Nebo bude celý trh pokračovat v růstu?

Na grafu jsou znázorněné 2 varianty vývoje, které jsou inverzní pro varianty popsané u dolarového indexu. V případě, že Fed naznačí další zvedání úrokových sazeb aktuálně uvažovaných cca 5-5,25 procentních bodů, je možný propad indexu i na nové low (pod 3490 bodů).

Bitcoin roste a koriguje nedávný pokles!

Bitcoin dnes roste až ke hladině 22 900 USD, kde narazil na prodejní tlak a postupné klesá ke 22 650 USD. Intra denní růst posledních dvou dní o cca + 7 % může být jenom korekce posledního poklesu od hladiny 24 300 USD.

Na denním grafu jsou aktuálně indikátory RSI a MACD lehce pozitivní a otáčí se k růstu. Na denním grafu nás zároveň podrželi klouzavé průměry EMA 55 a EMA 200 1D.
V případě poklesu dolarového indexu nás může čekat pokračování růstu Bitcoinu až k hladině 28 -31 000 USD.

S ohledem na rostoucí dolarový index a makro data však větší pravděpodobnost dávám poklesové variantě Bitcoinu. Tuto variantu podporuje i technická analýza intra denního grafu (hodinový až čtyřhodinový graf). Aktuální mini růst bych z tradingového hlediska označil spíše za korekci poklesu od 24 300 USD – tzn. první impulsní vlna dolů.

Do konce týdne nás čekají další podstatná data, která můžou zamávat trhem, je nutno je sledovat a zvážit před každým zásahem do portfolia. Je vhodné svoje investiční rozhodnutí kvalitně zvážit a uvažovat v dlouhodobějším období, kdy nás v roce 2023 může překvapit recese. Zvolte proto vhodnou investiční strategii ;).

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ. Máme taky Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream...

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací obsah, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 8

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img