15.11.20 Technická analýza ARK/USD a ZRX/USD – Další zajímavé altcoiny v hledáčku?

0
(0)
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu v teoretické a investiční ekonomii. Zabývám se i technickou a fundamentální analýzou. Na webu mám na starost hlavně tvorbu analýz, vzdělávacího obsahu, zadávání úkolů a novinek. Téměř vše, co na Kryptomagazinu vyjde, mi projde pod rukama. Především se snažím, abychom čtenáře v klíčových investičních okruzích vzdělávali.

Řekl jsem si, že si dnes dáme trochu oddych jednak od Bitcoinu a také od těch mnohem více známých top altcoinů. Chtěl bych se dnes zaměřit mince, jako je ZRX (0x) a Ark, které jsou na “pidi zlomku” své ATH ceny z počátku roku 2018. Jak jsem říkal, tak je nyní potřeba více sondovat altcoinový trh, protože jestli je Bitcoin skutečně v počátku bull runu, tak tyhle low cap mince udělají časem ten největší “vejvar”.

Tím ovšem nikoho k ničemu nemotivuji – pouze chci ukázat, že neexistuje jen trh s Bitcoinem a na názorných příkladech předvést, že je možné hledat příležitosti i jinde. Máte svoji hlavu a konečná rozhodnutí tedy musíte dělat pouze vy. Pokud však tohle nezvládnete a chcete návody, jak zbohatnout, tak se na to vykašlete a věnujte se raději něčemu jinému.

Co se každopádně týče konkrétně těchto dvou coinů, tak mají za sebou dost tvrdý bear market, který trval skoro tři roky. Na ZRX už proběhla snaha o silný odraz, což lze určitě brát tak, že se na trhu něco mění k lepšímu. Na ARKu sice taky něco proběhlo, ale hlavně tu je rozeznatelný inverzní Head & Shoulders. Pokud se na dně bear trendu vytvoří reverzní útvar jako je H&S, tak je to výborný základ pro nový býčí cyklus.

Tip: Ceny kryptoměn můžete sledovat i na našem webu. Kromě cen tam najdete i jiné užitečné nástroje pro obchodování a těžbu. 

Aktuální situace na 1W TF ARK/USD

Začneme tedy napřed s trhem mince ARK, kde se více jak dva roky tvoří dno v podobě inverzního Head & Shoulders. Ta rezistenční trendovka je tedy zároveň neckline IH&S a pokud dojde k průrazu, tak se tím pattern samozřejmě potvrdí. Co je ovšem velkou přítěží tohoto trhu, je ta chaotická volatilita na obě strany. Určitě jste si všimli, že mnoho týdenních svíček má dlouhé knoty.

To nám zkrátka značí, že je tento trh strašně riskantní, protože docela rychle po vstupu do trhu může člověk přijít o značnou část hodnoty pozice. Proto reálně uvažovat o vstupu do ARK chce dost silný žaludek a případně kalkulovat s tím, že o vynaložené prostředky přijdete. Zas na druhou stranu při potvrzení zakresleného patternu je ten potenciál zhodnocení obrovský.

Co se týče Volume profile, tak bych si dovolil tvrdit, že v cenové realci 0,25 USD – 0,15 USD někdo dost dlouho akumuloval. Vlastně by řečená cenová relace měla být jako beton. Nejvýznamnější cenový S/R level je cca 0,272 USD, kde mají prozatím low obě ramena patternu. Z historického price action v této úrovni docházelo často k odrazům, ale i tak to není žádná jistota.

Osobně mám strach z toho, jak by ARK mohl zareagovat při pádu BTC z aktuální ceny. Když Bitcoin padne o 40 %, tak lze předpokládat, že i ARK minimálně o těch 40 % klesne též. Vzhledem k tomu, že je v současnosti cena dost blízko u supportu, tak reálně hrozí jeho prolomení. Zas na druhou je podle Volume profile hned pod tím mohutná poptávka, která by pokles mohla velice rychle zastavit.

Indikátory

Během té korekce padly hodnoty RSI indikátoru na cca 45 bodů, což stále splňuje podmínku pro řekněme začínající bull run. Určitě by se hodnoty indikátoru neměly přiblížit blízko k 30 bodům, což už moc bullish není. Jinak po velmi dlouhé době se v létě povedlo dostat do překoupené oblasti a relativně dlouhou dobu zde i setrvat – to je nesmírně bullish signál.

Aktuální situace na 1W TF ZRX/USD

Na ZRX tak pěkné dno není, ale poměrně dlouhou dobu se kurz vyvíjel v rámci klesajícího broadening wedge. Pozadí patternu je v podstatě stejné jako u falling wedge, ale s tím rozdílem, že zde volatilita postupem času akorát roste. V květnu se podařil breakout a za několik týdnů kurz v růstu pokračoval. Chybělo velmi málo a skoro byl jeden ZRX za dolar.

Na téhle ceně se trh nenacházel hrozně dlouho. Ode dna až po to roční high kurz vzrostl o téměř 800 %. Jsou to solidní čísla, ale nechtěl bych být v kůži těch, kteří nakupovali v blízkosti toho jednoho dolaru. Na tomhle trhu platí to samé, co u ARKu a to jest, že je to strašně riskantní pro zobchodování.

Zas na stranu druhou tu jsou vcelku jasné a fungující S/R hranice, jako je support na 0,3339 USD. Zde je i point of control na Volume profile, takže v řečené cenové úrovni máme soubor vícero faktorů, že se jedná o silnou podporu.

Když bych měl okomentovat čerstvý price action, tak pokles již není tak strmý, ale zcela jistě převládá. Potvrzuje to i ten klesající kanál, ve kterém cena nyní je. Paradoxem je, že se může zdát, že má kanál malé rozpětí. Faktem ale je, že ty svíce mají v relativních číslech 10 – 30 %.

Indikátory

Lze říct, že na RSI platí stejná slova jako u předešlého trhu. Jenom s tím rozdílem, že křivka indikátoru má v překoupené oblasti značnou špičatost. Růst byl zkrátka v závěru mnohem více agresivní, a proto i pád ceny o to strmější.

Závěr

Z technického hlediska jsou pro mne ZRX a ARK dost zajímavé trhy, které se určitě vyplatí sledovat. Na ARK je obrovská výhoda, že je na dně reverzní pattern, na jehož základě se dá vytvořit obchodní plán. U ZRX je akorát broadening wedge, ze kterého již dávno průraz proběhl. Proto člověk už musí vycházet z jiných faktorů.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img