11.11.20 Technická analýza BCH/USD a NEO/USD – Velké očekávání na altcoinech?

5
bitcoin cash bcash bch logo
Zdroj: Wikipedia.org

Po necelých dvou týdnech jsem si pro vás připravil další analýzu na Bitcoin Cash (BCH) a NEO. V dnešní analýze bych ovšem chtěl z velké míry udělat revizi svého biasu, který byl u trhu s Bitcoin Cash dost negativní. Jednoduše řečeno jsem dost změnil názor. Já Bitcoin Cash vůbec nesledoval a až nyní jsem tomu věnoval více času.

Vím, že dost lidí nemá Bitcoin Cash vůbec rádo, ale jsem do jisté míry přesvědčený, že se na tomhle trhu už docela dlouho vytváří pevné dno. Vlastně mi přijde, že kolem cenové úrovně 200 USD je to docela beton a nemyslím si, že půjdeme níž. A pokud ano, tak absolutně nevěřím tomu, že bychom to zůstali na dlouho.

Bitcoin je z 90 % v první čtvrtině býčího cyklu, takže nižší cenové hladiny jsou pouze lepší příležitost a není důvod, proč se bát. Nicméně, jak jistě víte, tak bych si dovolil tvrdit, že ještě není úplně čas na to být greedy. Bitcoin totiž od března nemá za sebou žádnou hlubší korekci a jakmile k ní dojde, tak alty dost vykrvácí – to je ta ideální příležitost být greedy.

Aktuální situace na 1W TF BCH/USD

Začneme tedy s Bitcoin Cash, kde je potenciální dno v podobě rostoucího trianglu. Minule jsem tam měl zaznačený symetrický triangl, ale v kontextu celého trhu s kryptoaktivy se nakonec přikláním k rostoucímu trianglu. Horní stěna patternu je na cca 500 USD a pokud se podaří v budoucnu breakout, tak obrovská výhoda, že na dně tuto strukturu máme.

Proč? Když se na dně downtrendu vytvoří dno v podobě inverzního Head & Shoulders, rostoucího trojúhelníku, kulaté dno, tak to během vývoje býčího cyklu funguje jako základy u stavby mrakodrapu. Trh je mnohem jistější, když se má o něco relevantního opřít. Bitcoin Cash má své ATH na ceně 4 400 USD – pokud se rostoucí triangl potvrdí, tak vězte, že ho v řádu několika měsíců klidně dosáhneme.

Jak jsem říkal v úvodu, tak cena kolem cca 200 USD je hezky zabetonovaná. Dle price action je to bezesporu silný support a blízko je point of control na volume profile. Já bych i řekl, že je snaha akumulovat v celém rozmezí 200 USD – 350 USD. Respektive, distribuce to není určitě. Někomu se každopádně nemusí pozdávat, že je BCH od března dost slabý.

Vlastně je to tenhle rok v kontrastu s jinými coiny docela bída. Jestli jsme ale na dně, tak to přece není problém. Alespoň máme mnohem lepší ceny a nic nám tedy nemusí chybět. Člověk musí přemýšlet úplně jinak, než tupé davy – chtějte nakupovat, když je aktivum levné. Ne, když začíná být drahé. Tahle poučka je z velké míry klišé, ale vaše šance tím bezesporu vzrostou.

Za sebe mohu tedy říct, že cenové úrovně kolem 200 USD je obrovská příležitost a kalkuluji s tím, že tyto úrovně minimálně škrtneme. Leč uznávám, že Bitcoin musí jít do korekce a pročistit se alespoň o 30 %. Jinak alty včetně BCH tak tvrdě dolů nepůjdou.

Indikátory

Co se týče indikátorů, tak na RSI i MACD je viditelný růstový trend. Bull run to určitě není, ale medvědi ten trh jednoznačně neovládají, je to přesně naopak. I když se může teď z cenového grafu zdát, že se plácáme na místě, tak ve skutečnosti si longaři saturují své pozice v cenových relací 200 USD – 350 USD. Vzhledem k tomu, že ta akumulace trvá už dost dlouho, tak se těšte na ten finální odpal.

Aktuální situace na 1W TF NEO/USD

Trh s mincí NEO je od poloviny září v korekci, takže ten pokles tay trvá už docela dlouho, ale konec je asi v dohlednu. Kalkuluji s tím, že NEO asi otestuje tu rezistenční trendovou čáru a to někde v cenové relaci 12 USD – 10,3 USD. Pokud k tomu retestu dojde zde, tak si myslím, že bez problému bude následovat silný odraz.

Jednak je to 65% retracement a navíc dle volume profile zde začíná dost likvidní cenová oblast. Očekávám v řečeném cenovém rozmezí mohutnou poptávku, která tu několikaměsíční korekci definitivně ukončí. Co se týče aktuálního price action, tak S/R level 16 USD funguje jako rezistence a zatím to nasvědčuje tomu, že nakonec ještě jeden „leg“ dolů trh vytvoří.

Musím ale upozornit na to, že objemy jsou od března letošního roku opravdu směšné a vážně se docela divím, že NEO se dokázalo vymanit z té bearish struktury. Skutečně je to pro mne dost záhadné, neboť jsou tenhle rok objemy naprosto marginální v kontrastu s lety 2017-2019.

Jinak, abych nejel jen ten svůj jeden bias, tak pokud NEO prorazí těch 16 USD, tak je zase dost pravděpodobné, že k žádnému retestu té trendovky nedojde. Avšak pro trh je z technického pohledu mnohem lepší, když k tomu dojde.

Indikátory

Hodnoty RSI byly ke konci srpna až 80 bodů, což je na týdenním grafu dost a určitě to má v dlouhodobém měřítku váhu na další směřování trhu. Hodnoty nicméně vyklesaly na nějakých 50 bodů, čímž se trh takříkajíc dostatečně vyčistil.

Závěr

Všichni nyní řeší strašně Bitcoin a přiznám se, že já aktuálně víc sleduji altcoiny na vyšších časových rámcích. Nalijme si čistého víno, neboť budeme vůbec rádi, když BTC udělá přes 50 000 USD. Zatímco altcoiny jako je Litecoin, Bitcoin Cash, jsou aktuální cenou skoro na dně a růst alespoň k ATH znamená zhodnocení ve stovkách procent.

Na Bitcoin Cash dokonce cca 1 700 %. Na altech ani nemusíme nějak výrazně překročit dosavadní maxima. Ten potenciál na mnoha top altcoinech je tudíž dlouhodobě mnohem lákavější, než na Bitcoinu. Bitcoin je samozřejmě jistota, ale toho prostoru na nějaký vejvar je zde mnohem menší. Proto je potřeba ty altcoiny mnohem více sledovat a hledat dlouhodobé příležitosti.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
5 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře