14.11.20 Technická analýza BTC/USD – Dosáhne Bitcoin ještě na 17 000 USD?

21
btc cena bitcoin graf obchodovani
Zdroj: pxhere.com

V rámci dnešní analýzy se po 48 hodinách opětovně podíváme na Bitcoin (BTC), kde jednoznačně dochází k zaváhání. Jestli z toho ovšem vznikne větší pád, tak na to si musíme počkat. I přesto, že Bitcoin má za sebou dost slušnou jízdu, tak i tak má snahu držet se nahoře bez korekce.

V tom osobně spatřuji nemalé nebezpečí, protože podstatná část retailu nabyde dojmu, že žádná korekce nepřijde a do trhu vstoupí. To jest právě faktor, který může tu samotnou korekci prohloubit a urychlit. Ti, co nakupovali na vrcholu, tak mají samozřejmě tendenci vše prodat, když se těch červených svící v grafu objeví více.

V podstatě psychologie tohohle retailu funguje jako palivo pro strmé pohybu kurzu. Proto je dobré jako retail nepřemýšlet, ale chápu, že to není vždy jednoduché a někteří to zkrátka nesvedou vůbec. Pokud tedy člověk té psychologii davu opakovaně propadá, tak je lepší se investování raději vyhnout a věnovat svoji energii něčemu produktivnějšímu.

Průběh předešlého bull runu na 1W TF BTC/USD

Pozitivní sentiment je zase až ve stropu a jde to poznat jednak ze sociálních sítí, webu, ale i z komentářů pod mými analýzami. Čím častěji čtete proklamace, že hlubší korekce už nepřijde a půjdeme s cenou pouze nahoru, tak to lze s nadsázkou označit jako strong sell. Každopádně přikládám týdenní graf, kde je cenový průběh předcházejícího býčího cyklu.

Sami vidíte, že ke korekcím na trhu pravidelně docházelo a cena během nich spadla o nějakých 30 – 42 %. Většinou to bylo dost dynamické a netrvalo to tedy nějak extrémně dlouho – většinou trh po několika týdnech zase na růst navázal. Trhy se prostě potřebují čas od času pročistit. Je to podmínka pro pokračování v dalším růstu – nic jako perpetuum mobile neexistuje a cenový vývoj na trhu nikdy nemá lineární průběh.

Aktuální situace na 1W TF BTC/USD

Nyní přejděme do současnosti, kde má aktuální týdenní svíce zatím podobu spinning top (točící káča) – je to neutrální svíce, ale naznačuje váhání. Musíme ale však vzít v potaz, že k týdennímu close je ještě docela daleko a ve finále může mít zcela jinou podobu. Cenově jsme každopádně na půli cesty k S/R levelu 17 163 USD, což je asi poslední podstatná cenová rezistence před ATH úrovní.

Většinově panuje shoda, že krátkodobě je těch cca 17 000 USD asi vážně strop. Asi by všechny dost překvapilo, když by cena zaútočila až na 20 000 USD, ale nic se nedá ze 100 % vyloučit. Nicméně, když by cena začala tenhle víkend padat, tak reálný odraz je až na 12 000 USD, kde je i 38% retracement dle fibo. Zároveň je tu samozřejmě support na základě volume profile.

Jednoduše řečeno je v této úrovni soubor vícero faktorů, který zvyšuje pravděpodobnost pro odraz. Co se týče S/R levelu na 14 500 USD, tak v případě korekce moc nevěřím, že tahle úroveň bude mít dostatečnou oporu v poptávce. K nějaké reakce zde možná dojde, ale spíš bych si dovolil tvrdit, že tím cena projede jako máslem. Propad k 12 000 USD je vážně potřebné minimum.

Navíc by poklesem sem určitě došlo i k otestování 20týdenního klouzavého průměru. Během minulého bull runu tahle křivka díky dotyku s kurzem ukončovala korekce. Co se týče objemů, tak ty jsou za ty předcházející čtyři týdny vysoké, ale i tak tu zůstává ta „pachuť“ v podobě toho klesajícího trendu, který přetrvává od března.

Indikátory

Dovolím si akorát okomentovat RSI, kde jsou aktuální hodnoty asi 80 bodů. Na týdenní graf je to hodně vysoké číslo a to riziko korekce nezanedbatelné. Zas na druhou stranu po těch 90 bodů teoreticky možnost růstu je.

Aktuální situace na 1D TF BTC/USD

Co se týká denního grafu, tak zde se rýsuje svíčková formace evening doji star. Pokud dnešní svíce zavře v této podobě, tak bych řekl, že ta formace právě splňuje podmínky pro to, abychom ji za evening doji star považovali. Je to medvědí obratový pattern, takže bychom získali od trhu i relevantní signál k obratu.

Jinak zároveň lze z grafu zpozorovat, že hranice 15 826 USD funguje jako support. Jakási reakce kurzu na dotyk tu nepochybně je, ale to nezaručuje odraz. Klidně tím nakonec cena může snadno projít.

Indikátory

Každopádně na RSI a MACD histogramu jsou medvědí divergence a jsou docela velké. Hlavně na RSI je ta divergence v překoupené oblasti a navíc jsou ty hodnoty nad 70 body už dost dlouho. Jestli se tedy zavře dnešní svíce v této podobě, tak na denním grafu je hned několik sell signálů.

Aktuální situace na 4H TF BTC/USD

Na 4H grafu si můžeme ukázat, že ten průraz z rostoucího trianglu byl nakonec úspěšný, ale aktuální podoba struktury trhu bullish ovšem již není. Máme před sebou rising wedge (bearish pattern) a vzhledem k tomu dostupnému prostoru uvnitř grafického útvaru bychom se do konce víkendu měli dočkat průrazu, ať je to na jakoukoliv stranu.

Závěr

Při pohledu na jednotlivé časové rámce je jasné, že trh už momentum ztrácí. To pročištění je proto na spadnutí. Nicméně se nedá úplně vyloučit, že se Bitcoin na těch 17 000 USD ještě nedoplazí. Teoreticky stačí do toho trhu hodit větší nákupní objemy a díky té blbé likviditě jsme tam hned. Leč na týdenním grafu je parabola, což bije neskutečně do očí – nelze takhle pokračovat dál.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
21 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře