15.10.20 Technická analýza ETH/USD a LTC/USD – Jenom krátkodobá nejistota?

5
(2)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem vystudovaný ekonom, který našel zálibu ve slavných dílech autorů jako je Adam Smith, David Ricardo a John Keynes. Téměř čtyři roky se věnuji technické analýze kapitálových trhů, k čemuž jsem později začal komplementárně využívat i fundamentální analýzu. Zaobírám se ovšem i makroekonomii, a především měnovou politikou. Jedná se totiž o zásadní disciplíny, které jsou třeba pro pochopení celého kontextu finančního trhu. Na všechna zmíněná témata už roky pravidelně publikuji. Především se snažím své čtenáře v těchto okruzích vzdělávat a poskytnout jim ucelenou myšlenkovou mapu, jak nad celým finančním světem přemýšlet. Osobně totiž preferuji komplexní znalostní základ, díky kterému může každý účastník trhu minimalizovat případná rizika.

Vítejte u další pravidelné analýzy, kdy dnes si rozebere trochu více makro pohled na Litecoin (LTC) a Ethereum (ETH). Poslední analýza byla v neděli a světe div se, tak i za tak krátkou dobu se toho docela dost změnilo. Jak jsem říkal ve včerejší analýze na XRP a NEO, tak jsem očekával brzký pohyb up.

Bohužel se trh zachoval docela pitomě a vůbec nerozumím tomu, proč se tak děje. Snaha o expanzi byla během dne několikrát docela rázně zamítnuta a tak jsem z toho vyvodil, že bloumat nad trhem u nižších časových rámců asi nemá momentálně moc smysl. Proto v dnešní analýze na Litecoin a Ehereum budeme mít denní časový rámec. Abych byl zcela upřímný, tak z price action z předešlých 48 hodin nejsem zrovna moudrý.

Podobně divně se chová i zlato se stříbrem, takže trh asi dostává nějaký externí šok. Možná jsou to obavy z toho, že se v USA nedohodnou na stimulačním balíčku nebo jsou to již ty přicházející prezidentské volby. Vážně těžko říci, kde by mohl být problém, protože po technické stránce mi to přijde na odpal.

Aktuální situace na 1D TF LTC/USD

Začneme nejdřív s trhem Litecoinu, kde je ta aktuální situace docela ošemetná, protože kurz je ohraničen úplně ze všech stran nějakou rezistencí nebo supportem. Prostě se kurz nemůže už v podstatě nikam pohnout, aniž by něco nebylo proraženo. Každopádně, jak jsem říkal v minulé analýze, tak cena se dostala zpátky nad tu střednědobou uptrendovou trendovku, což je samo o sobě fajn.

Zdá se, že kurz i na trendovku reaguje, takže nakupující dotyky evidentně vykupují. Leč nepovedlo se ještě prorazit skrze horní stěnu toho downtrendového kanálu a zároveň jsme hned pod velmi silnou rezistencí na cca 51 USD. Litecoin je relativně dlouho slabý coin, ale myslím si, že by to tu rezistenci mohlo klidně prorazit.

A když by se to povedlo, tak je případný throwback k S/R levelu 51 USD naprosto ideální příležitost. Avšak tahle rezistence je i dle volume profile docela zeď. Všimněte si vlevo, že těch objemů se v této úrovni moc nezobchodovalo. Je tu vůbec nejnižší sloupeček, což je v kontextu rezistencí. Tržní účastníci zkrátka nemají zájem v této cenové úrovni nakupovat/prodávat a tak má zde cena tendenci se zastavovat.

Když by se každopádně povedl průraz aktuální rezistence, tak je druhou významnou překážkou hranice 56 USD. Další úrovně ani neuvádím, protože si nemyslím, že by se Litecoin v dohledu dostal výš. Litecoin je prozatím dost propadák, ale osobně vnímám tuhle minci jako spícího draka, jenž je schopný jednou udělat i 100 % během pár dní. A to neříkám kvůli tomu, že bych byl fanda LTC – vycházím z historického price action.

Indikátory

Na RSI je jednoznačně snaha růst, ale nyní to ještě není nic přesvědčivého. Vrchol je na 61 bodech, takže jsme ještě ani neškrtnuli hraničních 70 bodů. Co se týče MACD, tak dle histogramu je MACD ok a hlavně se blížíme zpátky do kladných čísel.

 Aktuální situace na 1D TF ETH/USD

Co se týče Etherea, tak tady se trh dokázal udržet nad střednědobou uptrendovou čárou. Aktuálně je tedy dno na S/R levelu 312 USD a povedlo se prorazit klíčovou hranici cca 363 USD. Současně nakupující překonali horní stěnu toho klesajícího kanálu, čímž jsme se technicky dostali z té korekční struktury.

Nyní je však důležité, abychom zůstali nad těmi 363 USD. Krátkodobě je určitě opodstatněné, že by došlo k otestování zmiňované úrovně s konsolidací a posléze odraz nahoru. Jestli se ale nad tou zmiňovanou úrovni neudržíme, tak asi atakujeme únorové maximum. Proč je každopádně těch 363 USD důležité? Je tam totiž swing high minulého roku.

Pokud se Ethereum nad touto úrovní není schopno udržet, tak si nechte o býčím cyklu jenom zdát. Mně se třeba nelíbí ta určitá nerozhodnost, kdy těmi 363 USD projíždíme z obou stran za relativně krátký časový úsek. Můžeme tedy snadno levelem zase propadnout? Dle minulého cenového vývoje úplně klidně a to se mi právě nelíbí. Není na tu hranici zrovna spoleh.

Indikátory

K vývoji RSI indikátoru snad jen to, že je to velmi obdobné jako u Litecoinu. Vrchol je v tuto dobu na cca 61 bodech, takže se trh zrovna moc nepředvedl. Pozitivně ovšem můžeme vnímat to, že během té korekce jsme ani netečnuli hraničních 30 bodů.

Závěr

Jak jsem zmínil v úvodu, tak je toho docela dost, co by mohlo nečekaně s trhem pohnout. Proto je potřeba si dávat pozor. Na Litecoinu a Ethereu se zdá, že jsou ty korekční struktury v podstatě narušené.

Na LTC to tedy ještě není úplně tak jisté, ale i tak se dá předpokládat, že k tomu brzo dojde. Určitě to neberte tak, že je vše špatné za námi. Chování trhu za předešlých 48 hodin se mi nezdá a nepřekvapil by mě z ničeho nic přicházející dump.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

3 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
ppetr1

v pripade BTC jsem naprosto v klidu – ten si pujde svoji cestou 🙂

E15

Nicméně bývaly doby, kdy ho LTC následoval jako takový rychlejší pejsek. Pak se nám ale z vodítka nějak utrhl a zapomněl vzadu. A když nepomohly ani platby na pornhubu, tak už nevím 😀

Kunděj

A to je jedine dobre,na co shitcoin co neumi nic navic.

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: