14.01.22 Technická analýza XMR/USD – projev velké síly

5
(3)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem vystudovaný ekonom, který našel zálibu ve slavných dílech autorů jako je Adam Smith, David Ricardo a John Keynes. Téměř čtyři roky se věnuji technické analýze kapitálových trhů, k čemuž jsem později začal komplementárně využívat i fundamentální analýzu. Zaobírám se ovšem i makroekonomii, a především měnovou politikou. Jedná se totiž o zásadní disciplíny, které jsou třeba pro pochopení celého kontextu finančního trhu. Na všechna zmíněná témata už roky pravidelně publikuji. Především se snažím své čtenáře v těchto okruzích vzdělávat a poskytnout jim ucelenou myšlenkovou mapu, jak nad celým finančním světem přemýšlet. Osobně totiž preferuji komplexní znalostní základ, díky kterému může každý účastník trhu minimalizovat případná rizika.

Monero (XMR) zase překvapilo, protože do jisté míry překonává ostatní altcoiny. Po pěkném odrazu od klíčového supportu se opětovně blížíme k první důležité úrovni, která právě může ještě leccos zvrátit ve prospěch medvědů. Pokud ovšem Bitcoin zůstane stabilní, kurz by měl tu blízkou rezistenci spíše překonat.

Aktuální situace na 1D XMR/USD

Monero se v závěru minulého roku vyšplhalo až nad S/R level 242 USD, ale jak můžeme vidět, byl z toho typický bull trap. Čili kurz se rychle propadl zpátky na předešlou úroveň, která se nachází kolem 185 USD. Zde však došlo pouze ke krátké konsolidaci, po které následoval impulsní růst.

XMR

Ta čtvrteční svíce má hodně býčí podobu – je impulsní. Její horní knot je velmi krátký. Objemy jsou vysoce nadstandardní. Postup se prozatím zastavil v blízkosti sledované rezistence. Vzhledem k tomu, že jsou zde oba klouzavé průměry200denní a 100denní – máme tu rezistenční konfluenci

Mimo jiné jsme velmi blízko high volume node objemového profilu. Vlastně ta úroveň 242 USD je střed celého clusteru. Čili lze předpokládat silný prodejní odpor.

Indikátory

Denní RSI jsou momentálně 54 bodů. Tudíž je toho případného prostoru pro růst dostatek. Co se týče MACD, máme čerstvě po bullish crossu. Bearish cross tudíž moc dlouho nevydržel.

Závěrem

Monero má zase dobře našlápnuto. Nicméně se celkový vývoj trhu přirozeně odvíjí od toho, co udělá Bitcoin. A zase za posledních 12 hodin je král slabší. Leč Monero se docela drží, což je dobrý signál. Zatím je třeba sledovat reakci kurzu u rezistenční konfluence.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací text, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

18 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
18 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: