14.01.22 Technická analýza XMR/USD – projev velké síly

5
(3)
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu v teoretické a investiční ekonomii. Zabývám se i technickou a fundamentální analýzou. Na webu mám na starost hlavně tvorbu analýz, vzdělávacího obsahu, zadávání úkolů a novinek. Téměř vše, co na Kryptomagazinu vyjde, mi projde pod rukama. Především se snažím, abychom čtenáře v klíčových investičních okruzích vzdělávali.

Monero (XMR) zase překvapilo, protože do jisté míry překonává ostatní altcoiny. Po pěkném odrazu od klíčového supportu se opětovně blížíme k první důležité úrovni, která právě může ještě leccos zvrátit ve prospěch medvědů. Pokud ovšem Bitcoin zůstane stabilní, kurz by měl tu blízkou rezistenci spíše překonat.

Aktuální situace na 1D XMR/USD

Monero se v závěru minulého roku vyšplhalo až nad S/R level 242 USD, ale jak můžeme vidět, byl z toho typický bull trap. Čili kurz se rychle propadl zpátky na předešlou úroveň, která se nachází kolem 185 USD. Zde však došlo pouze ke krátké konsolidaci, po které následoval impulsní růst.

XMR

Ta čtvrteční svíce má hodně býčí podobu – je impulsní. Její horní knot je velmi krátký. Objemy jsou vysoce nadstandardní. Postup se prozatím zastavil v blízkosti sledované rezistence. Vzhledem k tomu, že jsou zde oba klouzavé průměry200denní a 100denní – máme tu rezistenční konfluenci

Mimo jiné jsme velmi blízko high volume node objemového profilu. Vlastně ta úroveň 242 USD je střed celého clusteru. Čili lze předpokládat silný prodejní odpor.

Indikátory

Denní RSI jsou momentálně 54 bodů. Tudíž je toho případného prostoru pro růst dostatek. Co se týče MACD, máme čerstvě po bullish crossu. Bearish cross tudíž moc dlouho nevydržel.

Závěrem

Monero má zase dobře našlápnuto. Nicméně se celkový vývoj trhu přirozeně odvíjí od toho, co udělá Bitcoin. A zase za posledních 12 hodin je král slabší. Leč Monero se docela drží, což je dobrý signál. Zatím je třeba sledovat reakci kurzu u rezistenční konfluence.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací text, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
18 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Fantom

Díky za analýzu jednoho z mála kvalitních altů 🙂 Myslím ale, že ten krásný růst dlouho nevydrží.

LHTS

Tenhle graf je dobrej!
comment image

skoda ze jsem v listopadu 2017 nenakoupil BTC 🙂
Monero na mesicnim grafu soustavne klesa. Bude mit podle mne problem – prinuti ho k semianonymite jako u BTC.

Fantom

Já doufám že ne. Je privátní už z definice a pevně věřím že takové už zůstane. Následkem bude delistování z mnoha burz a zákazy v mnoha zemích které fakticky nejsou svobodné. To je téměř celý svět včetně Japonska a Jižní Koreje. Pokud vím tam už je Monero dlouho zakázané. To může srazit cenu extrémně, klidně zase pod 100 USD jako dříve. Pak bude příležitost pro nákup, ale je tu i riziko že se už poté neprosadí. Přesto mu dlouhodobě věřím. Je to opravdový digitální ekvivalent hotovosti s implementovanou inflací, která zajistí zájem těžařů i po vytěžení (tail emission). Tohle třeba bitcoinu chybí, včetně té anonymity.

Lhts

To je otázka jestli pseudo anonymita je pro BTC na škodu řekl bych že ne. Je to momentálně zajímavý kompromis konkrétního člověka si s transakci nedokážete spojit nicméně zloději se neschovají

Vojtech

Bude prý mít brzy dalšího konkurenta – světe, div se, Ltc😃 Po ohlášené Mimble wimble aktualizaci bude Ltc podporovat untrackable režim. Detaily zatím neznám, ale pochopil jsem to tak, že proběhly kšeft se na blockchainu sice nejspíš zobrazí, nicméně adresa walletky zůstane skrytá.

Fantom

O tom se už mluví víc než rok a dělá na tom 1 (!) programátor, tedy jestli se to nezměnilo. Dříve jsem to sledoval, LTC patřil do mého portfolia, teď už se o něj moc nezajímám. Nevypadá to s ním dobře.

Vojtech

Aha, tak to jsem zas jednou předvedl – říkejte mi Blesku😃 Ano, taky jsem těch svých pár ks Ltc už z portfolia vyřadil. Jestli jednou dojde na to, že z něj skutečně bude digistribro a btc čtvrťák, tak snad vzteky sežeru svou zadnici🤭

Lhts

Já bych jel teď se vůbec nezatracoval běží na něj m první pes a jako mm coin se klidně může prosadit

bkf1

Já sice LTC v portfóliu mám (opět), ale jen jako doplněk, celkově na mě působí jako BTC (tj. nuda, co vlastně nic moc neumí, vývoj táhlý, ale má velké zastoupení). Už jsem se ho dříve zbavil, ale nějak jsem si nemohl pomoct, zase jsem si ho do portfólia musel zařadit, to je prostě ta psychologie kryptoinvestora-sběratele 😀 Ale nikomu bych tenhle coin nedoporučil, pro běžného kryptoinvestora nemá potenciál.

E15

Tak LTC je můj milášek a ani mu moc neříkám shitcoin :-DD. Pokud je ten programátor génius, tak to třeba zmákne sám nejlíp, alespoň nehrozí špatná koordinace a jiné týmové neduhy :-)).
Ne, vážně, LTC mám ze všech altů asi nejradši, připadá mi tak nějak nejmíň vyčůraný a naopak velice funkční. Na druhou stranu, jestli je s nástupem Lightningu na BTC potřebný, je otázka, já si třeba myslím, že ano (ale beru i opačný názor). Problém LTC je to, že dělá to co dělá, dělá to dobře, ale to je asi tak všechno. Není meme a není ani smart, takže nějaký hype se kolem něj dělá dost těžko….

bkf1
Hodnocení článku :
     

Nelze si nevšimnout, jak si Jarda za poslední dobu tenhle altcoin oblíbil 🙂 Já si na něm nějaké měsíce zkouším tu težbu, kterou jsem vždycky chtěl vyzkoušet, ale na něčem, co je v dnešní době aspoň trošičku těžitelné (tj. že za rok těžby nebude výdělek tak možná v hodnotě rohlíku 😀).
PS: Pokud někdo má zájem, tak MinerGate, jednodužší těžba snad už být ani nemůže.

Lhts

Mine Housing cz nabízejí 2,2 Kč za kilowatthodinu

Lhts

Zkuste LT 6 od goldshell prodávají pouze jeden ks na zákazníka 😉

Bkf1

Díky za tip, ale mining je pro mě tak okrajová záležitost, že bych ji ani nechtěl nazývat okrajovou záležitostí, to bych se tomu věnoval mnohem více 😀 MinerGate (a “mining” z Brave Browseru) mám jen tak pro srandu 🙂

Vojtech

Bezva, tak to by jsi mi mohl poradit! Já totiž ať klikam nebo neklikam na ty brave adds, pokaždý mi na konci měsíce přistane 0.25-0.75 bat. Tedy bída s nouzi. Pravda, za měsíc jsem kliknul v rámci testování max tak 10x. Což je asi málo. Ale pokud by to treba vyneslo aspoň tak 50bat, tak klidně klikat budu. Kolik to hodilo tobě nejvíc?

Libor

Načo analyzovať Monero ? Monero patrí na dark net. Akékoľvek krypto bez kryptoburzy neznamená nič, a nemá pre držiteľa ekonomický význam. Kryptá ako Monero budú na regulárnych burzách zakázané, a budú existovať iba ak v undergrounde na dark nete obdobne ako iné ilegálne veci. Venovať sa analyticky Moneru, to je ako sa venovať akciovke s anonymnými vlastníkmi s listinnými akciami na doručiteľa uloženými v súkromných anonymných trezoroch so sídlom na ostrove v daňovom raji, a tieto akcie sa obchodujú na súkromných neregulovaných burzách. A čo takto začať sa venovať ak Muskovmu Dogelonu-u ? Však tam tiež funguje “kapitálový trh”……..

Libor

A navyše kvázi akciovke, ktoré ani nič ekonomicky neprodukuje. Monero je iba IT protokol, žiadna ekonomická entita….

Libor

IT protokol s tokenom na oprávenie používať túto IT službu….

spot_img