13.10.21 Technická analýza BTC/USD – korekce a mírně podivné chování trhu?

4.4
(14)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem vystudovaný ekonom, který našel zálibu ve slavných dílech autorů jako je Adam Smith, David Ricardo a John Keynes. Téměř čtyři roky se věnuji technické analýze kapitálových trhů, k čemuž jsem později začal komplementárně využívat i fundamentální analýzu. Zaobírám se ovšem i makroekonomii, a především měnovou politikou. Jedná se totiž o zásadní disciplíny, které jsou třeba pro pochopení celého kontextu finančního trhu. Na všechna zmíněná témata už roky pravidelně publikuji. Především se snažím své čtenáře v těchto okruzích vzdělávat a poskytnout jim ucelenou myšlenkovou mapu, jak nad celým finančním světem přemýšlet. Osobně totiž preferuji komplexní znalostní základ, díky kterému může každý účastník trhu minimalizovat případná rizika.

Bitcoin (BTC) šel prozatím do menší korekce, což právě dávalo smysl, jak jsem včera říkal. Nicméně trh se začal chovat podivně. Jakmile se Bitcoin hodně přiblížil k dosavadní all time high úrovni, altcoiny lidově řečeno dostávají kouř. Všiml jsem si toho už před pár dny, ale považoval jsem to pouze za nějaké opožděné chování altcoinového trhu.

Bitcoin dominance

Zatímco Bitcoin šel velmi střídmě nahoru, Bitcoin dominance zažívala vskutku nemalou volatilitu. A včera začalo být do očí bijící, že kurz BTC stagnuje, ale dominance přesto rostla. Což nedávalo smysl, protože právě v tu chvíli mohli altcoiny převzít iniciativu. Když je rally a Bitcoin si dá přestávku, situace mají využít alty.

Nic takového se ovšem nestalo. Místo toho začaly altcoiny i vůči dolaru krvácet. Bylo tedy zřejmé, že z nějakého důvodu se tržní účastníci nepřesouvají ani do Bitcoinu, ale ani do altů. Místo toho preferují spíše dolar. Nebo prostě nějaký stablecoin navázaný na dolar. Nebylo to samozřejmě moc dobré znamení, protože zbytek trhu je daleko za Bitcoinem. A jejich snaha našeho krále dohnat je dost slabá.

Aktuální situace na 1D BTC/USD

Jak bylo řečeno, Bitcoin svůj postup zastavil. Růst se paradoxně zbrzdil nad high volume node objemového profilu, který je kolem 56 500 USD. Po průrazu měl trh rozhodně šanci pokračovat v postupu, ale nevyužil toho. Cena se tak velmi rychle propadla do těsné blízkosti supportu 52 500 USD. Ale vyloženě k průniku dovnitř pásma podpory nedošlo.

BTC

Což je škoda, protože bychom právě tuto hladinu nutně potřebovali otestovat. Zjistili bychom, kolik kupců zde ve skutečnosti je. Já myslím, že by jich bylo hodně, ale potřebujeme to vědět jistě. Celý trh potřebuje vědět jistě, zda se na úroveň můžeme opravdu spolehnout.

Ona je ale pořád velká pravděpodobnost, že k otestování dojde, protože Bitcoin má tendenci se k hladině vracet. Je evidentní, že nakupujícím dochází střelivo a proto je potřeba ho někde nabrat. Bohužel se tím vrátíme pod celý ten velký cluster objemového profilu, co je nad sledovaným supportem.

Indikátory

Trh u hraniční úrovně 70 bodů evidentně selhal. Jak jsem v úterý varoval, momentum prostě sláblo. Uvedené potvrzoval i histogram na indikátoru MACD. Tudíž včerejší a dnešní pokles by nikoho neměl překvapit.

Závěrem

Dokud je Bitcoin nad supportní konfluencí kolem 52 500 USD, je trh pořád bullish. Ale upozorňuji, že když cena padne pod tuto sledovanou hladinu, je to velký problém. Sice jsme vytvořili vyšší vrchol u té střednědobé cenové expanze, ale takové selhání se v blízkosti ATH moc netoleruje. Kromě toho nesmíme přijít o jednu z nejsilnějších úrovní.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací text, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.4 / 5. Počet hlasujících 14

Buď první kdo článek ohodnotí

22 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
22 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: