13.09.22 Analýza BTC/USD – Po hypu přestávka, sentiment velmi dobrý

4.4
(7)
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu v teoretické a investiční ekonomii. Zabývám se i technickou a fundamentální analýzou. Na webu mám na starost hlavně tvorbu analýz, vzdělávacího obsahu, zadávání úkolů a novinek. Téměř vše, co na Kryptomagazinu vyjde, mi projde pod rukama. Především se snažím, abychom čtenáře v klíčových investičních okruzích vzdělávali.

Bitcoin (BTC) po předešlém hypu zbrzdil svůj cenový růst. Proto jsme zhruba 24 hodin v těsné blízkosti od rezistenční diagonály, kterou sledujeme poměrně dlouho. Kurz je zároveň pod S/R levelem 23 000 USD. Po dokončení konsolidace je proto velmi pravděpodobné, že přijde pokus o průlom. A pokud se průlom podaří, cenový růst může ještě více zrychlit.

Aktuální sentiment

Psychologie trhu se znatelně v posledním týdnu zlepšila. Hlavně na akciích zase panuje vcelku dobrá nálada, což tlačí nahoru i Bitcoin. Už jsem to zmiňoval dříve a začínám tento názor slyšet od jiných analytiků. Trhy nyní víceméně kašlou na to, co Fed avizuje.

Je jasné, že základní sazby v USA porostou do konce roku na cca 5 %. Možná i výrazněji nad 5 %. Tržní účastníci ovšem zmíněné ignorují. Možná předpokládají, že americká centrální banka jednoduše blafuje. Těžko říct, co se vlastně v pozadí odehrává.

Jít proti tomu, co Fed říká, je ovšem velmi riskantní. Jestli neblafují a myslí to se svou nynější restriktivní měnovou politikou vážně, tyhle spekulanty časem z trhu lidově řečeno vypláchnou. Restrikce, včetně kvantitativního utahování, přiškrcuje postupně likviditu na trzích. A časem se to projeví. Nikdo vám ale nepoví, kdy přesně. Třeba to bude nějakou dobu fungovat. Ale časem se to akciovým a BTC býkům může vymstít. Když brzo tedy nezdrhnou.

Fear and Greed Index
Fear and Greed Index

Co se týká indexu F&G, dle něj to není pořád žádná sláva. Ale dovolil bych si tvrdit, že příliš neodráží současnou realitu. Tu ochotu riskovat vidím úplně všude, takže se to v indexu projeví se zpožděním.

Mimochodem, logika býků má samozřejmě něco do sebe. Mnoho akciových titulů a Bitcoin za cca půl roku hluboce klesl. Proto je přirozené, že mnozí investoři a spekulanti to začnou brát jako velkou příležitost. Leč rizikovost tohoto počínání spočívá ve stále vysoké inflaci, kterou musí Fed dostat pod kontrolu.

Aktuální situace 1D BTC/USD (Binance)

Bitcoin se dostal zpátky nad 22 000 USD a tím pádem konsoliduje v blízkosti rezistence 23 000 USD a rezistenční diagonály. Jistým úspěchem je i prolomení jednotlivých klouzavých průměrů.

S růstem ceny logicky bude i sílit možný odpor. Pro mne osobně třeba není příliš velká meta řečená rezistenční diagonála, ale až zvýrazněná nabídková zóna kolem 24 500 USD. Což je místo, kde BTC ve svém postupu opakovaně selhávalo. Jestli se povede prorazit uvedenou úroveň, přiblíží se tím další meta v podobě 30 000 USD.

BTC

Toho prostoru pro stranový pohyb není málo. Z toho důvodu je lepší počítat s tím, že kurz brzy prorazí, nebo selže a zase klesneme. Ta stranová konsolidace by proto neměla trvat dlouho.

Závěrem

Jakmile kurz BTC prorazí skrze blízké rezistence, zase se sentiment úměrně tomu zlepší. Je možné počítat i s lehkou euforii typu „to nejhorší je za námi“. Ale právě na podobnou psychologii je nutné dávat si pozor, protože je to výborná cesta, jak se dostat do pasti.

Jsem nově i na Linkedinu, kde sdílím některé své postřehy a nejlepší články. Směle mě tam můžete sledovat.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ. Máme taky Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací obsah, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.4 / 5. Počet hlasujících 7

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
20 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Vojtech

No, já už ten malý obnos v btc, co jsem minulý týden nakoupil na short term, prodal. Raději jistých cca 15% profitu, než nemilé překvapení – dnes ve 14:30 budou zverejnena inflační data z USA. Kanada minulý týden dopadla hůře, než trhy očekávaly. Sazim na podobný výsledek i v USA dnes. Ale uvidíme, třeba nás skutečně na btc čeká raketa🙂

Fantom

Taky čekám, že se to za hodinku někam pohne. Vzhledem k poslednímu vývoji na trzích bych očekával ještě další růst. Ale s tím asi počítá i většina obchodníků a možná s nimi trh vyběhne… . Nejpravděpodbnější je podle mne krypto-klasika – velmi prudký pohyb na obě strany a tím likvidace pákových obchodníků na long i short. A potom možná dalsí pozvolný růst. Nakonec ale stejně očekávám Rudý Říjen 😀

Magister peditum

Na nějaké výrazné rakety v tomhle trhu prozatím nevěřím. Ekonomická situace se nijak zvlášť nezlepšila.

tranutenberg

Inflace nižší, než se očekávalo a letí to dolů, nechápu.

Fantom

Srpnová jádrová inflace vzrostla na 6,3 % meziročně oproti 5,9 % v červenci. Trhy očekávaly růst 6,1 % meziročně. Celková inflace klesla na 8,3 % meziročně oproti 8,5 % v červenci, přičemž trhy očekávaly pokles na 8,1 %.” Uveřejněno před chvílí na kurzy.cz, zpráva je převzata z ČSOB-Dealingu.

tranutenberg

Děkuji.

Standa

Myslím, že už je potřeba do všech predikcí zahrnout to, že příští halving, který měl být v II.Q 2024, se díky nustálému ath mining-hashratu posune (nejspíš), již na III.Q. 2023 (!!). Dle mého hlavně díky této skutečnosti, již k žádným výrazným a dlouhým propadům/korekcím/kapitulacím nedojde; naopak halving v podstatě “za dveřmi” bude hnát cenu btc už jen nahoru.

Fantom

Pochybuji. Já si naopak myslím že halving bude tak jak je plánováno, tedy v 2024 a cena ještě půjde hodně dolů. Ostatně, hned po zveřejnění CPI se to rozjelo. Zatím dolů, ale nedivil bych se, kdyby to zase vyletělo nahoru, aby burzy zlikvidovaly pákové obchodníky. Prostě krypto klasika 🙂

Rob

Souhlasím. O tom halvingu ještě v roce 2023 psala tady na Kryptomagazínu Michala Nocarová. Ten článek jsem, pravda, ještě nečetl, ale tohle konkrétně je nesmysl. Obtížnost se nastaví (každých cca 14 dní) podle hashrate a dost možná zase mineři nebudou naopak stíhat blok/10min. Takže se halving opět lokální optikou posune do roku 2025 a jak to takhle bude pořád balancovat, vyjde to na ten druhý kvartál roku 2024. 🙂

Poslední editace 1 rok před přes Rob
Standa

Rouzumím, ale beru v úvahu to, že mining hashrate roste naprosto bezprecedentně už cca půl roku v kuse, nové ath překonává každou chvíli.. A výhled (počet připravovaných, resp. zapojovaných asiců do těžby), je – optikou historie -, astronomický. A tento jev je v algoritmu btc/těžby zakódován, resp. posouvá halving dopředu. O jak moc dopředu je otázka, ale o miningu a jeho kvantitativnímu rozvoji něco vím a ta čísla jsou obrovská.

LHTS

Souhlasim, vyvoj hashrate je absolutne nesrovnatelny s jinymi “bearmarkety”. Podle vyvoje aktualniho hashrate jsme porad v bycim cyklu jak psal Bloomberg, jen se BTC obchoduje se slevou. V CR se momentalne rozhoduje zda se zde vubec bude tezit. Tezari maji cca 3Kc /KWh do konce roku a vyhled neni zatim zadny. I s nejnovejsimi ASIC stroji S19 141THs je to na hrane. U S19 96TH je prumerna “nakupni” cena BTC 21.700. P.S. pokud to pujde takto dal, opravdu nas ceka halving v 4/2023

Poslední editace 1 rok před přes LHTS
Tomáš

Tenhle čůrák má větší koule a péro než všichni medvědi na světě dohromady. Kokot co tu snad 2 roky přednáší BTC za 100 USD nebo za kolik. Většího debila jsem fakt snad ještě neviděl.

Fantom

Zdravím Tomáši! Taky tě tu rád vidím 😀 O 100 USD jsem nikdy nepsal, ale je tu i možnost, že BTC jednou skončí na 0. Ale to bych si vážně nepřál. Co tvoje portfolio? S nákupem nad 50k asi nic moc co? A když jsem tě varoval, tak jsi se smál. No nic směj se dál. Nám přeci ujel vlak, protože BTC pod 40k už nikdy nebude, že? 😁🐻

Martin Burdik

Zdravím Tomáši!Řekni mě po pravdě jaký to byl pocit,když jsi koupil bitcoin za 50 tisíc dolarů s tím,že pujde na sto tisíc,potom na milióóón a pak na MOON!!!
A on se dneska prodává za dvacet.😅🤣😂Už ten bitcoin zase zacal posilovat z 19 tisic na 23 tisíc a stále rostl a BUM za pár hodin je zase na dvaceti tisících a kdy se zase vyšplhá na 50 tisíc,jestli se tam někdy ještě vyšplha tak to je ve hvězdách…Nezavidím vám vaši situaci vy všichni hodleři a bitcoin maximalisti,ale je to váš boj,vybrali jste si to dobrovolně…

Vojtech

Pánové, jak dlouho čekáte, že budou trhy zaceňovat ta dnešní inflační data? Fed má rozhodnout o sazbách až příští středu, nepletu-li se. Tak uvažuji o další short term spekulaci na růst do té doby – než oznámí, že to hajkujou o 100bp😂

Fantom

Já myslím že pro krypto to není až tak důležité. Korelace s akciovým trhem je zřejmá, ale velcí hráči hrají svoji hru. Je tu Merge a prostor pro Bull trap, ale času už moc nezbývá. Čekal jsem Bull trap na 25k max 27k, ale zdá se že trh na to ani nemá sílu. Očekávám další propad, ale v pásmu 17k – 18k odraz. Na Dual investment Binance už jsou zase zajímavé nabídky 😁

Ladislav
Vojtech

Hm, díky za názor. Nemyslím si sice, že pro krypto to není až tak důležité (naopak na horšící se makro reagovalo oproti akciovým trhům s předstihem – ale třeba to interpretují mylně), ale ten dnešní sešup je i na krypto celkem slušný a i objemy to má. No nic, počkám si každopádně na close a zítřejší reakci na něj.

Fantom

Jednoduše řečeno – měla by mít odchylka 0.2% od očekáváne inflace tak velký dopad aby způsobila takový výplach na dosud vesele rostoucím kryptu? Je to jen záminka, krypto má vlastní pravidla která určují velryby a burzy. Není to tak dávno co se tvrdilo, že BTC je hedge a měl by mít zápornou korelaci s akciovým trhem 😀

Stephanos

Těžko říct. Možná už je to vše (prozatím). Těsně u 20k byla dnes večer reakce a níž se mu zatím nechce. Akciové indexy se v poklesu také zastavily na nejbližším supportu. Zítra může jít btc klidně zase zpátky nahoru třeba k 21k. A pak to může jít třeba do strany až do zasedání FEDu. Jestli nastane očekávané zvýšení o 75bp, trh už to patrně vezme neutrálně a bez větších reakcí. Ale taky se to může zítra totálně vysypat. Ale i tak bych teď do shortu odvahu jít neměl. Kdyby nakonec bylo zvýšení jen o 50bp (což asi nebude), určitě by to vyvolalo prudkou bear market rally.

spot_img