13.09.21 Technická analýza BTC/USD – korekce, nebo definitivně nižší vrchol?

3.5
(12)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem vystudovaný ekonom, který našel zálibu ve slavných dílech autorů jako je Adam Smith, David Ricardo a John Keynes. Téměř čtyři roky se věnuji technické analýze kapitálových trhů, k čemuž jsem později začal komplementárně využívat i fundamentální analýzu. Zaobírám se ovšem i makroekonomii, a především měnovou politikou. Jedná se totiž o zásadní disciplíny, které jsou třeba pro pochopení celého kontextu finančního trhu. Na všechna zmíněná témata už roky pravidelně publikuji. Především se snažím své čtenáře v těchto okruzích vzdělávat a poskytnout jim ucelenou myšlenkovou mapu, jak nad celým finančním světem přemýšlet. Osobně totiž preferuji komplexní znalostní základ, díky kterému může každý účastník trhu minimalizovat případná rizika.

Máme ukončený další týden, s čímž přichází analýza na Bitcoin (BTC), kde se zaměříme pouze na týdenní graf. Jak jsem říkal v nedělní video analýze, samotná podoba svíce v danou chvíli nebyla vůbec příznivá. Jak jsem každopádně včera ukazoval na grafu dluhopisového ETF, jsou tam známky, že institucionální investoři ve velkém odcházejí právě na dluhopisový trh.

Na dluhopisovém trhu retailoví investoři participují naprosto minimálně. Proto je také tak důležité tento trh sledovat, neboť je mnohem racionálnější, než například akciový trh. Instituce zde zajímá jenom úrok a nepredikují žádný růst cen, jak je tomu na akciích nebo Bitcoinu. Více o tom budu mluvit na čtvrtečním streamu na kanálu Žraloci sobě.

Aktuální situace na 1W BTC/USD

Čerstvě zavřená týdenní svíce není samozřejmě ani náhodou býčí. Ta několik týdnů trvající expanze se jednoduše zlomila. Nicméně obdobné propady byly během bull runu standard a pak cenová expanze jednoduše pokračovala. Háček je v tom, že většina propadů byla ještě v týž den vykoupena, takže podoba těch svící takhle pak nevypadala.

BTC

Výjimkou je týdenní svíce z konce února, po které Bitcoin stejně pokračoval v expanzi. Ale těm racionálnějším bylo hned zřejmé, že se cosi pokazilo. Ignorování těchto medvědích svíček není vůbec rozumné. Jak to pak dopadlo, nyní víme. Ale nás zajímá hlavně současnost. Z Price Action jsme zjistili, že supportní konfluence kolem 42 000 USD funguje výborně.

Konfluence je tvořena Low Volume Node objemového profilu, cenovou hladinou a klouzavým průměrem MA 20. Odraz byl zde proto v minulém týdnu téměř okamžitý. Z čehož lze implikovat, že nakupující mají na své straně silný support. Co se týká zase objemů, ty zastínily objemy z předešlých pár týdnů.

Nebyly tudíž absolutně nijak závratné. Když bych měl právě vycházet pouze z objemů, hádal bych, že poslední propad znamenal pro Bitcoin obyčejný korektivní pohyb. Má to ovšem několik háčků. Býčí objemy byly během několikatýdenní expanze příliš slabé a už není podzim roku 2020. Prostředí na finančních trzích je přirozeně odlišné, což musíme taky brát v potaz. Jinak to ani nejde.

Tím chci říct, že bear volume z minulého týdne může stačit, aby prodejci získali dostatečné sebevědomí a šli do toho plnou vervou. Aktuální týden tak mohou být prodejní objemy zase o dost větší – zkrátka nám zde může vzniknout nový trend. V neprospěch hraje i fakt, že zamítnutí nastalo na Golden Ratio Fibonacciho posloupnosti, kde se historicky vždy lámal chleba.

Ovšem těch 42 000 USD je vážně silná hladina. Mimoto dle objemového profilu cenové rozmezí 42 000 – 30 000 USD jedna velká zeď. Proto není úplně jednoduché si svou stranu vybrat.

Indikátory

Momentum na RSI je nyní samozřejmě negativní. Ještě chvíli a vrátíme se pod 50 bodů – problém. Na MACD sice před pár týdny došlo k bullish crossu, ale BTC na to téměř vůbec nereagoval.

Závěrem

Je nemálo pravděpodobné, že Bitcoin vytvořil nižší vrchol jako na začátku roku 2018. Chtělo by to ale potvrzení v podobě masivního prodejního tlaku. Ve prospěch býků ale stále hraje fakt, že těch 42 000 USD je velmi relevantní hladina. Proto se zde bude hrát o to, zda vznikne vyšší low.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3.5 / 5. Počet hlasujících 12

Buď první kdo článek ohodnotí

49 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
49 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: