10 tipů, jak obchodovat – znáte je?

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Netflix pravděpodobně nakoupí bitcoiny • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Odpolední zprávy] • Bitcoin zpátky nad 50 000 USD • Ethereum nyní k dispozici i na Amazonu • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě. TRHY Celková kapitalizace kryptotrhu zůstala nad...

Chcete obchodovat jako profík? Nebo si jen chcete ověřit, že jste profesionál? Zde je 10 nejdůležitějších charakteristik.

1. Orientace

Kryptoměny se často obchodují bez zaměření na výsledek a nepovažují se za zisky s týdenními výplatami. Profesionál nemusí dělat stovky obchodů denně, aby dosáhl stanovených cílů.

Je však třeba věnovat několik hodin denně udržování pozic, analýze trhů a samotnému obchodování.

2. Ovládání emocí

Tato rutina vede k jednomu důležitému požadavku: profesionál musí být trpělivý a důsledný. Hlavně nedělat unáhlené závěry, pokud se pozice nepovede. Chladná hlava je nutností pro každého. Podle tohoto pravidla by se také investoři měli vyhýbat FUD a FOMO.

3. Plán

Správná obchodní strategie nebo několik strategií pro různé tržní podmínky jsou povinné i pro nováčky. Netřeba dodávat, že profesionálové mají také plány a drží se jich. Takový přístup jim pomáhá vypořádat se s obchody a získat kontrolu nad svými emocemi.

4. Kreativita

Kvůli nezralosti a nestálosti se trh může pohybovat v jakémkoli směru bez jakýchkoli předpokladů, takže i ta nejziskovější strategie může náhle selhat. Proto musí být profesionál intuitivní osobou, která se nebojí odchýlit se od plánu. Tyto intuitivní schopnosti jistě přicházejí se zkušenostmi, takže v tomto bodě buďte velmi opatrní.

5. Individualita

Je snadné najít stovky obchodních skupin, chatů, komunit a fór, kde lidé sdílejí své nápady, anebo dokonce poskytují „100% pravdivé a ziskové signály“. Zastavte se a přemýšlejte: proč by ostatní obchodníci šířili tuto spolehlivou informaci?

6. Přijímání ztrát

Občas trhy hrají proti vám. Někdy jsou jen špatné dny. Ale přijdou ztráty a mohou být docela obrovské. Také si pamatujete na své emoce? Přijetí ztrát je potřeba řešit v klidu.

7. Řízení rizik

Každý obchodník vždy znát přesnou míru rizika. O to více by měl pečlivě vyhodnotit, zda do obchodu vstoupit. Říká se tomu poměr rizika/odměny.

8. Pevné znalosti

Začátečníci začínají se základy obchodování, poté se zajímají o kryptoměny, dále zkoumají technické a fundamentální analýzy, a tím se jim otevírá svět obchodů. A co je nejdůležitější, profesionálové jsou neustále otevřeni novým znalostem a dovednostem.

9. Advanced Tech

I když existuje mnoho odborníků, kteří odmítají moderní technologie a inovace, tak roboti dokáží automatizovat obchodní strategie.

10. Osobní život

V neposlední řadě mistři nepovažují kryptoobchody za jedinou věc, na které záleží. Tráví čas se svými blízkými, sledují filmy, cestují a jedí nezdravé jídlo. Prostě jsou to obyčejní lidé se všemi slabostmi a nedostatky. Chápou však, že mimo obchodování existuje mnohem více aktivit. Když se stane obchodování prací, zasloužíte si odpočinek, že?

Závěr

Každý může být úspěšný na býčích trzích s dostatkem štěstí, ale také se každý může dopustit chyb. Smutnou pravdou je, že takzvaní profesionálové nejsou vždy ti nejlepší. Často znají několik strategií a těch se drží. Vždy je potřeba zapojit i svůj selský rozum a vyhodnotit, zda je informace věrohodná.

Pamatujte na jednoduché znaky a nikdy nezapomeňte, proč obchodujete. Hodně štěstí!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře