10.10.21 Technická analýza LTC/USD – prolomí Litecoin blízkou rezistenci?

5
(2)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem vystudovaný ekonom, který se již tři roky věnuje technické analýze kapitálových trhů. Přes tři roky publikuji na několika portálech, a to nejenom technickou analýzu, ale i populárně-naučné články a jednoduché makroekonomické analýzy. Studiu ekonomie se nadále věnuji ve volném čase a našel jsem zálibu ve slavných dílech Adama Smitha, Davida Ricarda a Johna Keynese. Momentálně se však maximálně věnuji měnové politice. Mimo ekonomie je mým koníčkem též politická filozofie a historie.

V sobotní analýze jsme se věnovali Bitcoin Cash, takže dnes dáme prostor jinému altu – Litecoin (LTC). Litecoin je na tom v podstatě velmi obdobně. Toho potenciálního prostoru pro růst je docela dost, neboť all time high je nad 400 USD. Pokud tedy Bitcoin zvládne udělat ještě jednu vlnu nahoru a prodloužit tak býčí cyklus, LTC má mnoho volného prostoru před sebou.

Aktuální situace na 1D LTC/USD

Litecoin dokázal skvěle využít supportu, který je kolem 143 USD. Zároveň se jednalo o spodní část býčího patternu, který byl k vidění na mnoha trzích včetně Bitcoinu. Litecoinu to každopádně hrálo do karet a průraz směrem nahoru byl úspěšný. Prvně se povedlo prolomit MA 100 a následně postup pokračoval k S/R levelu 195 USD a MA 200. Nad levelem je mírná špičatost na objemovém profilu.

LTC

U řečené hladiny je tedy jistá konfluence, která z této úrovně dělá validní překážku. Pokud ale Bitcoin zůstane stabilní a v nejlepším bude pokračovat ve svém růstu, Litecoin by v takovém případě neměl mít problém s překonáním rezistence. Momentálně je zřejmé, že Price Action není nijak úctyhodné. Momentum skomírá, objemy jsou velice podprůměrné.

Jakmile se však povede odpor prorazit, cenový vývoj by v tu chvíli mohl být dynamičtější a i objemy se pospolu s tím objeví. Hlavně si všimněte, že dle objemového profilu se stačí dostat nad S/R Level 240 USD, kde pak není žádná solidní hloubka trhu. Jestli se Litecoin dostane nad tuto úroveň, měla by být cenová expanze velmi rychlá.

Indikátory

Hodnoty denního RSI jsou pod 60 body, takže trh ještě nic velkého nepředvedl. Ale zas na druhou stranu je hrozně moc prostoru pro případnou expanzi. I na základě MACD nebylo dosavadní momentum vůbec silné. Třeba se to ale změní.

Závěrem

Stejně jako Bitcoin Cash, tak i Litecoin má šanci udělat solidní zhodnocení v případě, že Bitcoin se udrží nad těmi 52 500 USD. Jak jsem ukázal v dnešní video analýze, altcoiny jsou oproti BTC dost pozadu. Ale to nevadí, protože jakmile dominance krále začne slábnout, altcoiny jako je Litecoin resty rychle doženou. Buďte ale opatrní a sledujte signály. Hlavně mějte na paměti, že objemy jsou na bull run příliš slabé.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací text, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: