10.09.21 Technická analýza Altcoin Index a Shitcoin Index – mohutný prodejní tlak, zatím žádná náprava

4.2
(6)
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu v teoretické a investiční ekonomii. Zabývám se i technickou a fundamentální analýzou. Na webu mám na starost hlavně tvorbu analýz, vzdělávacího obsahu, zadávání úkolů a novinek. Téměř vše, co na Kryptomagazinu vyjde, mi projde pod rukama. Především se snažím, abychom čtenáře v klíčových investičních okruzích vzdělávali.

Dnes si zpracujeme stručnou textovou analýzu na Altcoin Index a Shitcoin Index. Včerejší stream byl vážně nabitý mnoha informacemi, kde jsem řešil i Bitcoin dominanci, která je ve spojitosti s altcoinovým trhem velmi důležitá. Všichni držitelé altů by měli být hodně opatrní, protože BTC dominance v rozmezí 40 – 35 % pro ně znamená obrovské riziko.

Aktuální situace na 1D TF Altcoin Index

Než se Altcoin Index lidově řečeno vysypal, kurz byl již velmi blízko od své all time high úrovně. Cena se držela stabilně nad S/R levelem 5 700 bodů a chybělo málo k tomu, abychom šli na nová historická maxima. My víme, že se tak nestalo. Cena se propadla vcelku agresivně, celkově o přibližně 29 %. Takové pády jsou samozřejmě dost bolestivé.

altcoin index

Kurz se zastavil až pod S/R levelem 4 700 bodů, v blízkosti MA 100 a 200. Faktem je, že Altcoin Index byl zachráněn Bitcoinem. Pokud by se král nezastavil na 42 000 USD, Altcoin Index by jistě padl až k 3 800 bodům. V každém případě následně došlo k jistému vytažení, asi o 18 %. Tudíž byla zhruba polovina ztrát smazána.

Nejvíce bych se však chtěl zaměřit na objemy, které jsou vážně mohutné a zcela zakrývají nákupní tlak z předešlých cca dvou týdnů. Větší prodejní tlak byl už jenom z 19. května. Tržní účastníci uvedenou skutečnost vědí, a proto bych ji nebral na lehkou váhu. Prodalo se toho na jeden vrz příliš, takže by mělo logiku, aby cenový propad ještě pokračoval.

Ten pohyb dolů byl prostě potvrzený. Co se týká čerstvého Price Action, trh prozatím není schopen ani prolomit S/R level 5 200 bodů. V podstatě se akorát konsoliduje a čeká se, co Bitcoin.

Indikátory

Na RSI se samozřejmě divergence uplatnily, takže z tohoto pohledu je trh čistý. Na MACD zesílilo negativní momentum, ale prozatím to má daleko od květnových propadů.

Aktuální situace na 1D TF Shitcoin Index

Shitcoin Index byl jaksi opožděný od předchozího indexu. Ale vzhledem k tomu, že trh dosáhl tzv. Golden Ratio na Fibonacciho posloupnosti, ušel daleko. Zde však postup nahoru skončil, konkrétně u S/R levelu 8 400 bodů. Propad kurzu se zastavil až u MA 100, support 6 450 bodů padl hned. Nicméně se pak kurz vrátil zpátky. Dost pomohla i Low Volume Node na objemovém profilu.

shitcoin index

Shitcoin Index dosáhl během propadu též mohutných objemů. Situace je ovšem o to horší, že ten prodejní tlak byl mnohonásobně silnější než nákupní z předešlých několika týdnů. Ten kontrast je zde vážně obrovský a na první pohled tak trh nevypadá pozitivně. Pokud bude každopádně pokles pokračovat, hladina 4 700 bodů by mohla poskytnout silnou podporu. Jestli ale uvedená úroveň padne, je problém.

Indikátory

U indikátorů technické analýzy platí to samé jako u předešlého indexu.

Závěrem

Zmiňovaný mohutný prodejní tlak by měl každý skutečně respektovat a nebrat na lehkou váhu. Když historicky docházelo k obdobnému Price Action v doprovodu silných objemů, pohyb pak brzy pokračoval. Respektive nemáme jistotu, ale z něčeho vycházet musíme. Kromě toho Bitcoin dominance naznačuje, že altcoiny mají před vykrvácením.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.2 / 5. Počet hlasujících 6

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
24 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Dave

Taky jsem toho názoru, že alty půjdou ještě dolů. Podle mě půjde dolů ještě i BTC minimálně na 42K a pokud se nezvětší objemy a býci nebudou mít dostatečnou sílu tak podle mě 35K-30K je reálných.
Mám dotaz pro altaře: co si myslíte o CKB? Už jí pozoruji delší dobu a poslední 2 dny, i když BTC padá a ostatní alty klesají, tak tato vypadá stabilně. Mohla by to být do budoucna dobrá volba?

Vlastimil

CKB nevím, moc bych na to nespoléhal, pokud vyleze na určité vyšší úrovně, může taky padat, ale záleží na jeho fundamentu, může tedy trošku korigovat a pak třeba vystřelit. Alty se nyní obecně víceméně drží, což ještě neznačí žádnou paniku, pokud by šly dolů, tak konečně nastává výraznější změna sentimentu.
Trh půjde tam, kde způsobí nováčkům největší bolest! Zajímavá je pozitivní zpráva o přijetí BTC na Ukrajině, resp. legalizace v právu, ale tam mají ještě oproti Salvadoru čas.

Vlastimil

Je velice pozitivní, že dochází k držkopádu, ale ne zatím k rychlému výkupu, držte si klobouky! Tohle je ideální situace.

Vlastimil
Hodnocení článku :
     

Kryptotrh se drží silou vůle, ale příliš dolů se mu zatím nechce, ale dnes večer by mohl udělat výraznější pohyb, aby už o víkendu “bylo jasno” ? Možná čekají ještě na srovnání 4-hodinových indikátorů, až se cena doplouží ke klouzáku, a RSI k 50 bodům, pak se může lámat chleba. Pokud by došlo k proražení a udrželi cenu kolem 48K, tak by to bylo naopak zase nějakou dobu pozitivnější, možné je všechno 🙂
Ve hře je ještě 50 % retracement, což je asi nejzazší fibo úroveň, pokud nechceme brát pohyb dolů jako fake. Klidně tímto můžou lidem zamotat hlavy. Může nastat podobná situace jako v polovině května po výrazném propadu, nebo ne. No nic uvidíme.

Pet

Co třeba psát o prvních náznacích skutečné adopce a necitovat, kde jakého troubu, který si cucá z prstu ceny BTC. Např. IOTA postoupila jako jediné veřejné DLT v soutěži pro budování evropského blockchainu. Viz tato zpráva https://finance.yahoo.com/news/iota-chosen-eu-empower-european-122309094.html?soc_src=social-sh&soc_trk=tw&tsrc=twtr , to je obrovský úspěch pro celý DLT prostor, že někdo jako je EU bere DLT vážně. Pokud by iota uspěla, pak by její protokol poskytoval veřejné služby pro celou EU. Jinými slovy pro 450 milionů lidí.

Vlastimil

Teď nevím, kdo psal o IOTA a na co reaguješ? Dave, uváděl CKB, ale dobré info, protože IOTU už někteří pohřbívali, a hle …

Pet

Reaguji obecně ohledně článků, většina je jich pouze ne nesmyslné predikci cen. Málokdy se tady dočtu o adopci a tím nemyslím Defi, Nft atd. V průmyslu, kde krypto bude mít velký význam, se s DLT dějí mnohém zajímavější věci než tisíckrát opakované články o budoucí ceně BTC. Krypto žurnalistika by měla hlavně vzdělávat a ne lákat spekulanty nebo lidí co uvěří nesmyslným cenám a vrazí do toho své úspory:)

Pet

Co se týká IOTA, tak je to zajímavý projekt, stačí se podívat na jejích partnery. Prošla si turbulentní obdobím, ale myslím, že teď je na správné cestě. Za mě jediný projekt s dlouhodobým potenciálem, nestaví svůj protokol a aktuálních cool věcech, jako Nft, Defi. Orientují se na průmysl, viz jejich Oracle, decentralizovaná identita, chytré kontrakty, barevné tokeny a další, jejich případy použití jsou mnohem větší díky bezplatných transakcí a datových přenosů. Stojí za to se o IOTA dozvědět víc, aniž byste ji musel kupovat, je zajímavá z pohledu technologie.

AjRep

Iota je z technického hlediska úžasnej projekt, ale měl dlouho smůlu, protože se jeho programátorský tým rozhádal a skoro je to potopilo. Takže jestli se teď dali trochu dohromady a místo vzájemných hádek makají na zlepšeních, tak to je dobrá zpráva.

Vlastimil

Jo, jo, tak tomu bylo, pokud tomu je jinak jen dobře. U toho internetu věcí máš ale i jiné projekty, třeba Helium, které buduje vlastní síť, dříve než bude všude 5G. No nedával bych asi vše do jednoho košíku. Technologie IOTA je zajímavá, protože budou moci na této vrstvě fungovat různé aplikace, ale zatím jsou na začátku. Pokud by byla uznána v Evropě a začala se rozvíjet, tak má velký potenciál.

Pet

Dost lidí spojuje IOTA s iot, což k vzhledem k názvu chápu, ale IOTA není o IOT. S Dellem a Intelem dělají na vlastním Oracle řešení, dělají na vlastní toakenizovanych aktivech, decetralizivane identitě, platební P2P sítí, Defi, Nft a to vše bez poplatků a jiné, jejích případy použití jdou mnohem dál a časem se objeví nové obchodní modely o kterých se nám ani nezdálo:)

Vlastimil

… ale IOTA není o IOT – spíš ne jen to. Mě kdysi zaujala kvůli DAG, bylo kolem toho hype, a některé další měny na tom založily blockchain. Základ byly nulové transakční poplatky, jestli chtějí přidávat defi, nft, atd. tak se vezou zase jen na vlně toho co jsi kritizoval. Na druhou stranu, pokud takovou všestrannost bude umět, tak potenciál je 🙂

Pet

Defi a Nft jsem jen zmínil proto, že IOTA není jen o IOT. Nadace IOTA přímo nebuduje Defi nebo Nft tržiště, všechno to jsou komunitní projekty, postavené na IOTA. Viz např. toto https://nftiota.org/. Chtěl jsem demonstrovat univerzálnost projektu:)

Pet

Byla to banda mladých kluků, kteří měli futuristické nápady viz jejich trinarní DLT:) Dva ze zakladatelů jsou pryč, v tuto chvíli má nadace cca 150 lidí a financování jsou z větší části z grantů. Pokud se podíváte na Git hub, tak aktivita je obrovská. Mají před sebou ještě hodně práce, spustit chytré kontrakty (beta verze by měla být každou chvíli) spustit mainet bez koordinátora. Pokud se vše podaří, pak věřím, že se vrátí do top 10.

Dave

Existuje nějaká internetová doména, na které se věnují obecně těmto zajímavým projektům? Osobně by mě to zajímalo ale nevím, na jakých internetových stránkách hledat.

Vlastimil

Nevím, já sleduji více webů jako cointelegraph, coindesk, pak youtubové kanály, a další, kde hodí občas nějaký článek, ale speciálně o nějakém webu nevím. Existoval také nějaký startup, který poskytoval informace pro investory o ICO, či obecně o projektech s možným potenciálem, ale není zdarma, sepsat něco fundovaně zabere čas a úsilí. Pak se člověk něco většinou dozví, až už je pozdě 🙂

Pet

Taky jsme nic takového neobjevil, většina portálů řeší ceny BTC a kdo další bude eth killer:)

Rob

Házet všechny altcoiny do jednoho pytle je mimořádně hloupé. Proto tyto analýzy jsou naprosto nic neříkající. Ani je nečtu. Jen jsem vám to chtěl říct. Podle mě Jaroslav nedělá špatné analýzy, ale zde je fatální chyba už v samotných základech.

Vlastimil

To určitě, ale jen trefit ty správné 🙂 Jsou tu už tisíce altů, už je problém jen vybrat vhodné z prvních padesáti. Jinak zatím jedeme dolů, sice pomalu, ale třeba se někde zastavíme a trh půjde zase up. Zatím tradiční hra v range, i když se to už asi šteluje.

Vlastimil

BIG shortař Michael Burry napsal Bitcoin is ‘speculative bubble’.

Tomáš

Nastuduj si raději co je Burry zač .-) nejraději by odpálil aktuálně celej retail ne jen v BTC a zase na tom vydělal stovky míčů jako za hypoteční krize. Prázdný slova a bububub, tak jako to dělají velké banky aby na shortíku bliklo xxx % do plusu. Přitom všichni tyhle kecálisti mají krypta plnej fond.

Vlastimil

Ale jo, jen se mu to už kolikrát vyplatilo 🙂 Asi ví, kdy může bejt trh přepíčenej. Na druhou stranu zase s oblibou své tweety maže, když ještě není asi úplně čas.

Eva
Hodnocení článku :
     

Registruje zde vůbec někdo problém čínské Evergrande a jejich linku na tether (usdt)? Ten jejich krach pošle nejen krypto dolů.

Vlastimil

Evergrande je nějaká čínská realitní společnost? Co má společného s Tether? Tether je z velké části krytý dlužními úpisy čínských developerů, hmm. Ví se o tom asi už dva měsíce, ale stále pohodička. Nicméně akciový trh možná právě zamíří v příštích dnech do hlubší korekce, což stáhne aj krypto. Září a říjen bývají konečnou některých cyklů, tak uvidíme!

spot_img