10.09.21 Technická analýza Altcoin Index a Shitcoin Index – mohutný prodejní tlak, zatím žádná náprava

4.2
(6)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem vystudovaný ekonom, který se již tři roky věnuje technické analýze kapitálových trhů. Přes dva roky publikuji na několika portálech, a to nejenom technickou analýzu, ale i populárně-naučné články a jednoduché makroekonomické analýzy. Studiu ekonomie se nadále věnuji ve volném čase a našel jsem zálibu ve slavných dílech Adama Smitha, Davida Ricarda a Johna Keynese. Mimo ekonomie je mým koníčkem též politická filozofie a historie.

Dnes si zpracujeme stručnou textovou analýzu na Altcoin Index a Shitcoin Index. Včerejší stream byl vážně nabitý mnoha informacemi, kde jsem řešil i Bitcoin dominanci, která je ve spojitosti s altcoinovým trhem velmi důležitá. Všichni držitelé altů by měli být hodně opatrní, protože BTC dominance v rozmezí 40 – 35 % pro ně znamená obrovské riziko.

Aktuální situace na 1D TF Altcoin Index

Než se Altcoin Index lidově řečeno vysypal, kurz byl již velmi blízko od své all time high úrovně. Cena se držela stabilně nad S/R levelem 5 700 bodů a chybělo málo k tomu, abychom šli na nová historická maxima. My víme, že se tak nestalo. Cena se propadla vcelku agresivně, celkově o přibližně 29 %. Takové pády jsou samozřejmě dost bolestivé.

altcoin index

Kurz se zastavil až pod S/R levelem 4 700 bodů, v blízkosti MA 100 a 200. Faktem je, že Altcoin Index byl zachráněn Bitcoinem. Pokud by se král nezastavil na 42 000 USD, Altcoin Index by jistě padl až k 3 800 bodům. V každém případě následně došlo k jistému vytažení, asi o 18 %. Tudíž byla zhruba polovina ztrát smazána.

Nejvíce bych se však chtěl zaměřit na objemy, které jsou vážně mohutné a zcela zakrývají nákupní tlak z předešlých cca dvou týdnů. Větší prodejní tlak byl už jenom z 19. května. Tržní účastníci uvedenou skutečnost vědí, a proto bych ji nebral na lehkou váhu. Prodalo se toho na jeden vrz příliš, takže by mělo logiku, aby cenový propad ještě pokračoval.

Ten pohyb dolů byl prostě potvrzený. Co se týká čerstvého Price Action, trh prozatím není schopen ani prolomit S/R level 5 200 bodů. V podstatě se akorát konsoliduje a čeká se, co Bitcoin.

Indikátory

Na RSI se samozřejmě divergence uplatnily, takže z tohoto pohledu je trh čistý. Na MACD zesílilo negativní momentum, ale prozatím to má daleko od květnových propadů.

Aktuální situace na 1D TF Shitcoin Index

Shitcoin Index byl jaksi opožděný od předchozího indexu. Ale vzhledem k tomu, že trh dosáhl tzv. Golden Ratio na Fibonacciho posloupnosti, ušel daleko. Zde však postup nahoru skončil, konkrétně u S/R levelu 8 400 bodů. Propad kurzu se zastavil až u MA 100, support 6 450 bodů padl hned. Nicméně se pak kurz vrátil zpátky. Dost pomohla i Low Volume Node na objemovém profilu.

shitcoin index

Shitcoin Index dosáhl během propadu též mohutných objemů. Situace je ovšem o to horší, že ten prodejní tlak byl mnohonásobně silnější než nákupní z předešlých několika týdnů. Ten kontrast je zde vážně obrovský a na první pohled tak trh nevypadá pozitivně. Pokud bude každopádně pokles pokračovat, hladina 4 700 bodů by mohla poskytnout silnou podporu. Jestli ale uvedená úroveň padne, je problém.

Indikátory

U indikátorů technické analýzy platí to samé jako u předešlého indexu.

Závěrem

Zmiňovaný mohutný prodejní tlak by měl každý skutečně respektovat a nebrat na lehkou váhu. Když historicky docházelo k obdobnému Price Action v doprovodu silných objemů, pohyb pak brzy pokračoval. Respektive nemáme jistotu, ale z něčeho vycházet musíme. Kromě toho Bitcoin dominance naznačuje, že altcoiny mají před vykrvácením.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.2 / 5. Počet hlasujících 6

Buď první kdo článek ohodnotí

24 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
24 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: