10.07.20 Technická analýza ETH/USD a LTC/USD – Snaha byla, zůstane to bez úspěchu?

0
Litecoin, Ethereum
Zdroj: Pixabay.com

Přináším vám další analýzu na trhy s altcoiny Ethereum (ETH) a Litecoin (LTC), kde máme díky posledním dnům docela záživný price action. Zkrátka se na tom trhu s altcoiny pořád něco děje a není tudíž takový problém situaci bedlivě sledovat.

Ovšem přišlo to v docela nečekanou dobu, kdy se spíše předpokládalo, že během letních prázdnin se nic moc dít nebude. Nakonec aktuální chování trhu trochu připomíná právě minulé léto, kdy toho price action bylo na „okurkovou sezónu“ docela dost.

Každopádně, hlavně na Ethereu to vypadalo velmi nadějně a dalo se tu uvažovat o vstupu na swing. Nicméně, včera se to celkově trochu pokazilo.

Aktuální situace na 4H TF ETH/USD

Jak víme z poslední analýzy na Ethereum, tak cena měla zrovna čerstvě po zamítnutí na dlouhodobé rezistenční trendovce (rudá čerchovaná). Pokles trval po krátký čas, z čehož máme typický „partial decline“, což zvyšuje pravděpodobnost průrazu během dalšího pokusu. A skutečně se breakout podařil a cena tak pokračovala k S/R levelu 247,12 USD.

V konotaci na historický price action se zrovna jedná o hladinu, která je docela významná. Z toho důvodu jsem zde očekával začátek throwbacku a retestem předtím proražené trendovky. Když by byl retest podařený, tak by se jednalo o vynikající příležitost ke vstupu do trhu pro konzervativnější obchodníky, kteří chtějí mít breakout potvrzený.

Měl jsem tedy radost, že je průběh přesně takový, jak jsem avizoval. Kurz skutečně reagoval na té původně rezistenční trendovce a byla šance, že z toho ve finále vznikne support. No, bohužel se tak nestalo, protože cena se propadla pod. Dost mě to zamrzelo, protože při potvrzeném průrazu by mělo Ethereum nakročeno k slušnému rally.

V těchto chvílích se cena nachází v rámci malého falling wedge, takže možná uvidí opětovný pokus o průraz a třeba bude úspěšný. Ovšem moc bych si na to nevsadil, protože pro býky nebylo zrovna price action z předešlých 24 hodin příznivé. Pokud dojde k pokoření supportu na S/R levelu 233,2 USD, tak je určitě na místě se přiklánět k postupnému poklesu.

Indikátory

Co se týče indikátorů technické analýzy, tak na RSI je malá anomálie v podobě medvědí divergence. Evidentně to stačilo a došlo k jejímu uplatnění. Naštěstí byla fakt malá, takže ten výprodej nebyl zas tak hrozný. Na MACD během včerejšího odpoledne proběhl bearish cross, takže ten breakout z bear struktury byl opravdu ve finále dost fail.

Aktuální situace na 4H TF LTC/USD

Nyní ještě přejdeme na trh s LTC, kde postup kurzu byl zastaven na SR/ levelu 45,82 USD. To zamítnutí na této hranici bylo vcelku jednoznačné, takže žádné překvapení, že následoval drop. Ten ale netrval zrovna dlouho a kvituji price action za předešlých pár hodin.

Všimněte si toho, že na supportu 43,77 USD se vytvořila bullish svíce hammer s volume, jenž tu bylo naposledy začátkem května. Osobně to tedy považuji za pozitivní signál a myslím si, že nakupující tím dali jasně najevo, že Litecoin jen tak nepustí.

Což je vzhledem k price action z předešlých pěti týdnů moc hezká změna. Ovšem trh musí ještě řádně na tuto svíci zareagovat. Nejlépe formou rázného impulsu up, ale k tomu potřebujeme, aby se Bitcoin minimálně nehnul.

Indikátory

Vývoj křivky RSI byl totožný jako na předešlém trhu, takže i tady máme malou medvědí divergenci, která se uplatnila. Každopádně, pokud býci budou iniciativní a využijí toho hammeru, tak máme dno na necelých 50 bodech. Což považuji za býčí signál. Vývoj na MACD díky bearish crossu potvrdil ten neúspěch při snaze prorazit rezistenci, který vyústil v propad.

Závěr

Na trhu s Litecoinem to teď díky tomu hammeru s velkým volume vypadá docela nadějně. Nejsem si ale zcela jistý, zda tomu budou okolnosti přát. Na Ethereu bude určitě snaha pokusit se prorazit z té bear struktury, ale to musí podpořit Bitcoin.

Když by včera Bitcoin nedropl, tak jsem přesvědčený, že by cena Etherea měla teď za sebou throwback s úspěšným retestem té horní hrany, čímž by se z toho stal support. Naneštěstí tomu okolnosti zkrátka nepřály a selhalo to.

Trh je ale teď docela dynamický, takže se možná ta situace brzy zase změní k lepšímu.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře