09.07.20 Technická analýza BTC/USD – Máme za sebou breakout, co přijde dalšího? (UPDATE)

4
(4)

Zprávy a souhrny

[Polední zprávy] • Čínská státní digitální měna bude použita v Hongkongu • Uniswap přidal skoro 58 000 nových uživatelů za měsíc • a další novinky

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během posledního dne v kryptosvětě.  TRHY Celková tržní kapitalizace kryptotrhů za...

[Večerní souhrn článků] • Důvod, proč byl John McAfee včera v Evropě zatčen • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Technické analýze finančních trhů a psaní populárně-naučných článku do ekonomie se aktuálně věnuji jen jako přivýdělku ke studiu. Úspěšně jsem absolvoval bakalářské studium z oboru Regionální rozvoj a správa na FRRMS MendelU. V šoučasnosti mám čerstvě po úspěšném dokončení magisterského studia téhož oboru, ale na ESF MUNI. Můj obor studia tedy nebyly finanční trhy, ale ekonomie blahobytu. I přesto se chci raději věnovat analýze finančních trhů a to na full time, kde mohu využít i své znalosti z ekonomie, které mám díky studiu svého oboru. Ve volném čase se věnuji studiu historie, politické filosofie apod.

Tak má úvaha z poslední analýzy na Bitcoin (BTC) byla správná. Vzhledem k tomu, že uvnitř bullish patternu falling wedge byl i inverzní head & shoulders, tak jsem předpokládal, že by to mohli nakupující využít jako jakousi startovací plochu.

Update 19:30  – Tak to na chvíli skutečně vypadalo na ten avizovaný throwback s retestem horní hrany falling wedge. Bohužel se ale nepochopitelně cena propadla zpátky pod tu horní hranu, čímž retest zcela selhal. Propad se zastavil u S/R levelu 9 159 USD, kde v těchto chvílích kurz konsoliduje.

Startovací plochu, díky které by setrvačnost postupu kurzu nabrala významně na síle, čímž by hodně brzo mohl nastat průraz z wedge. Posledních pár dní jsem Bitcoin pečlivě sledoval a myslím si, že lze konstatovat, že ten reálný průběh koresponduje s mým předešlým odhadem.

Nicméně, zatím stále není vůbec vyhráno, protože největší překážkou nebyla horní hrana falling wedge, ale rezistenční pásmo 9 934 USD – 10 481 USD. Zatím není důvod k velkým oslavám, ale na druhou stranu nejsou ty podmínky tak hrozné, jak jsem původně myslel.

Aktuální situace na 4H TF BTC/USD

Pojďme si pro úplnost rozebrat, co samotnému breakutu z wedge předcházelo. Jakmile cena prorazila neckline inverzního H&S, tak velmi rychle jsme viděli útok na tu horní hranu zakresleného patternu. Ovšem medvědi hranu evidentně bránili a navíc to bylo v místě, kde je v těsné blízkosti i S/R level 9 401 USD.

O to těžší je pak něco překonat, když je těch překážek na jednom místě vícero.Došlo sice k zamítnutí, ale prodávající ve svém tlaku pak už nepokračovali. Respektive, býci zase situaci opanovali a zaútočili znova na horní hranu. Tohle je jinak učebnicová situace, které se říká „partial decline“ nebo analogicky „partial rise“.

Když dojde od hrany patternu k odrazu, ale ten navazující pohyb daným směrem je jen částečný (v tomto případě velmi malý), tak pak roste pravděpodobnost úspěšného průrazu během dalšího pokusu. Ten pokus byl tedy úspěšný a cena pokračovala v expanzi až nad S/R hranici 9 401 USD.

Co očekávat?

Nad touto úrovní pohyb ustal a malinko nám i cena spadla. Dovolil bych si tvrdit, že kurz akorát konsoliduje na aktuální úrovni a brzy bychom mohli mít před sebou obnovenou snahu o růst. Já jsem ale v tomhle ohledu dost konzervativní a čekám ještě na throwback k té mnohokrát zmiňované horní hraně.

Pro mě osobně je throwback s úspěšným retestem signálem pro nákup a rozhodně bych neváhal. Problém je, že se toho nemusím vůbec dočkat, protože k throwbackům/pullbackům ne vždy dochází. Nějaké statistiky existují a záleží na povaze grafického útvaru, ze kterého ten průraz máme.

Každopádně při ceteris paribus (nezměněných podmínek) očekávejme zanedlouho atakování spodní hranice rezistenčního pásma. Což znamená S/R level 9 934 USD. Jestli si býci budou dostatečně věřit, tak to nákupním tlakem mohou k tomuto levelu pushnout do 24 hodin. Čím déle jim to bude trvat, tak tím hůře – důkaz slabé iniciativy.

Indikátory

Na RSI indikátoru je malá anomálie v podobě medvědí divergence. Zatím bych řekl, že neuplatněná. Zároveň můžeme konstatovat, že hodnoty indikátoru mají kolem těch 70 bodů problém vyšplhat výš. Teď zpozorněte, protože je po tom breakout z wedge nesmírně důležité, aby nakupující v těchto chvílích ukázali sílu.

A ta se předvede tehdy, když hodnoty RSI budou hluboko v překoupené části a nebude problém tam i setrvat. Bude to jenom další potvrzení, že ten cenový pohyb z patternu můžeme brát vážně a není to jen zase fake rally, které je dopředu odsouzené k neúspěchu.

Co se týče MACD, tak kvituju fakt, že křivky prorazily tu klesající trendovou čáru. Tušil jsem, že takový průraz bude potvrzením pro breakout z toho wedge. Jinak, jakožto projekce síly setrvačnosti zatím nic moc. Je potřeba mnohem více.

Závěr

Jak jsem řekl, tak zatím není žádný důvod k euforii. Už jsem zase na sociálních sítích viděl pulzovat pozitivní emoce a přitom k tomu není vůbec důvod. Kurz se sice vymanil z více jak měsíc tvořícího se útvaru, ale potřebujeme k tomu ještě několik technických signálů.

Pokud se nic nepokazí  a graf nám poskytne vše, co jsem vyjmenoval, tak budeme snad brzy svědky opětovného pokusu o průraz skrze rezistenční pásmo 9 934 USD – 10 481 USD. A to bude teprve ta chvíle, kdy se rozhodne o tom, zda ještě tento rok bude na trhu s Bitcoinem tolik chtěný bull run.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

4 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře