10.04.21 Technická analýza BCH/USD – Pokoříme roční vrchol?

5
(1)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem vystudovaný ekonom, který našel zálibu ve slavných dílech autorů jako je Adam Smith, David Ricardo a John Keynes. Téměř čtyři roky se věnuji technické analýze kapitálových trhů, k čemuž jsem později začal komplementárně využívat i fundamentální analýzu. Zaobírám se ovšem i makroekonomii, a především měnovou politikou. Jedná se totiž o zásadní disciplíny, které jsou třeba pro pochopení celého kontextu finančního trhu. Na všechna zmíněná témata už roky pravidelně publikuji. Především se snažím své čtenáře v těchto okruzích vzdělávat a poskytnout jim ucelenou myšlenkovou mapu, jak nad celým finančním světem přemýšlet. Osobně totiž preferuji komplexní znalostní základ, díky kterému může každý účastník trhu minimalizovat případná rizika.

V dnešní analýze bych se chtěl věnovat minci Bitcoin Cash (BCH), neboť jsme (kromě Etherea a Litecoinu) už docela dlouho nevěnovali pozornost jinému altu. Přemýšlím, že zítra bychom se na oplátku mohli zaobírat i XRP. Každopádně bych se ještě na úvod chtěl vyjádřit k trhu ve všeobecné rovině. Vlastně bych chtěl okomentovat sentiment, čemuž jsem se v poslední době příliš nevěnoval.

Ze sociálních sítí jsem zaregistroval ryzí radost z toho, když Bitcoin poskočil o více jak 5 %. A už se zase maluje 100 000 USD a podobné bullish scénáře. Lidi díky té relativně dlouhé stagnaci už začali být nervózní a vážně hledají naději i v titěrných pohybech. Ještě v lednu/únoru neznamenal pohyb o 5 % skoro nic a nyní se jedná o důvod k oslavám. Pro mne osobně je hrozně zajímavé sledovat davovou psychologii na trzích.

Avízo k zítřejší video analýze:

Během druhé poloviny nedělního odpoledne zase vydám video analýzu na Bitcoin. Jakmile k tomu dojde, budete samozřejmě upozorněni. Můžete se opětovně těšit na další analýzu plnou užitečných informací, kde si i vysvětlíme důležité souvislosti, které se od většiny jiných analytiků nedozvíte. Kdyžtak si dejte rovnou odběr, abyste analýzu nepropásli.

Aktuální situace na 1W TF BCH/USD

Prvně bychom se měli podívat na týdenní graf, abychom mohli lépe zhodnotit strukturu, která se na trhu tvoří posledních několik týdnů. Od počátku roku je to na první dobrou docela tragédie, protože cenový vývoj je docela chaos. Lidově řečeno nám Bitcoin Cash jde nahoru, dolů, nahoru, dolů. Přitom obratová struktura tvořící se mezi lety 2019-2020 byla velmi solidní.

S novým rokem je to takové nejisté a riziko vyhození z trhu na stop loss velmi pravděpodobné. Avšak nepoužívat stop loss není řešením, taková metoda je gamblerství. Každopádně do začátku letošního roku objemy soustavně stoupaly, což nám potvrzovalo expanzi kurzu. Leč od té doby volume spíše klesá, což bullish rozhodně není. A posledních pár týdnů volume spíše stagnuje, z čehož lze odhadovat, že se blíží spike. Volatilita totiž stoupá, takže v dohledné době bychom měli být svědky větších objemů.

Indikátory

Na RSI byla medvědí divergence, kterou můžeme považovat za uplatněnou. Ovšem existuje jisté riziko, že při překonání S/R levelu 774 USD, dojde k vytvoření dvojnásobné medvědí divergence. Pro MACD platí též řečené, respektive na histogramu bychom měli divergenci určitě. Jinak hrozil velmi těsný bearish cross, ale nakonec díky rychlé rotaci došlo k jeho zamítnutí.

Aktuální situace na 4H TF BCH/USD

BCH

Avšak na 4H grafu vypadá BCH vcelku pozitivně. Více jak měsíc kurz konsolidoval v rámci zakresleného obchodního pásma a v blízkosti S/R levelu 430 USD se nám v podstatě vytvořilo dvojité dno. A řečené dvojité dno se i potvrdilo ve chvíli, kdy došlo k průrazu z již zmiňovaného pásma, protože jsme pokořili lokální vrchol z 13. března.

Vůbec nejdůležitější ovšem je, že průraz horní stěny pásma a S/R levelu 620 USD byl doprovázen slušným bull volume. V kontrastu s únorem jsou objemy ale stále slabé. Leč důležité ovšem je, že k spiku v objemech došlo, čímž se zvýšila šance na úspěšné pokračování v expanzi kurzu.

Osobně vnímám jako problém, že při otestování horní stěny pásma byly objemy menší a bez zjevného většího úsilí. Proto je taky ten odraz takový nemastný, neslaný. Jednoduše řečeno, další nakupující váhají, protože si nemohou býti jisti, že je toliko skloňovaná hranice pásma silným supportem.

V těchto chvílích je tedy dost důležité vnímat price action ve spojení s objemy. Poroste cena společně s volume? Výborně. Poroste cena, zatímco objemy stagnují? Špatně. Nicméně v těchto chvílích se cena zase blíží k S/R levelu 687 USD, kde došlo k silnému zamítnutí. Pokud nakupující level prolomí, dalším cílem je dosavadní roční vrchol z poloviny února. Jestli se dočkáme breakoutu, sebevědomí na trhu markantně vzroste.

Indikátory

Dle RSI je Bitcoin Cash stále dost bullish, ale už samozřejmě není tolik silný, jako tomu bylo minulý rok. Což není problém, expanzivní trend má velkou šanci na obnovení předešlé síly. Nebude to ovšem přes noc. Co se týče MACD, schyluje se k bullish crossu. Tudíž negtivní momentum zcela ztratilo sílu.

Závěrem

Na nižším časovém rámci vypadá celá situace docela pozitivně a je zde nemalá šance na pokoření dosavadního ročního vrcholu na S/R levelu 751 USD. Nicméně týdenní graf už toliko pozitivně nevypadá. Vlastně je struktura trhu dost chaos, což není radno podceňovat. Bitcoin Cash je zkrátka na nepříznivý vývoj trhu dost citlivý. Mnohem více, než třeba Ethereum, které zase pokořilo all time high.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

15 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
15 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: