04.04.21 Technická analýza LTC/USD – Litecoin konsoliduje v mohutné býčí struktuře

5
litecoin
Zdroj: Pixabay.com

Zatímco ve včerejší analýze jsme se věnovali trhu s zlatem, dnes zase dáme přednost nějakému altcoinu, konkrétně jsem vybral Litecoin (LTC). Na Litecoin jsme měli poslední analýzu hned začátkem týdne a osobně si myslím, že z těch top altů je momentálně nejzajímavější díky struktuře trhu. Jinak, jak jste si jistě všimli, včerejší večer a brzká noc nebyla pro trh zrovna příznivá.

Máme to tedy brát jako příležitost, nebo se jedná o signál ke stáhnutí z trhu? Na řečené samozřejmě není lehká odpověď a rozhodně se nedá zodpovědět z analýzy na jeden altcoin. Proto si trh zase zevrubně rozebereme v dnešní video analýze.

Avízo k dnešní video analýze:

Během druhé poloviny nedělního odpoledne zase vydám video analýzu na Bitcoin. Jakmile k tomu dojde, budete samozřejmě upozorněni. Můžete se opětovně těšit na další analýzu plnou užitečných informací, kde si i vysvětlíme důležité souvislosti, které se od většiny jiných analytiků nedozvíte. Kdyžtak si dejte rovnou odběr, abyste analýzu nepropásli.

Aktuální situace na 4H TF LTC/USD

LTC

Přejděme rovnou k samotné analýze LTC, pro což nám bohatě stačí 4H graf. Trh totiž přibližně šest týdnů konsoliduje v rámci zakresleného symetrického trianglu. Vlastně na vyšších časových rámcích bychom mohli mluvit i o velkém býčím praporku, protože sklon jednotlivých hran je spíše plošší. Proto bych se více přikláněl k býčím praporku.

Ale na tomto časovém rámci naše oči zkrátka vidí trojúhelník, tak tomu budeme tak i říkat. Samotná existence dané struktury je pro trh nesmírně bullish, protože přirozeně předpokládáme, že v rámci útvaru docházelo k postupné reakumulaci mincí. Po čemž by pak měl přijít mohutný breakout, jež trh zavede i přes roční vrchol, který je u S/R levelu 244 USD.

Že je trh v rámci jakési struktury napovídají i objemy, které postupně spíše klesají. I když ve všeobecnosti je situace s volume od poloviny března dost hrozná. Co se týče čerstvého price action, v blízkosti S/R levelu 165,26 USD došlo k odrazu a pak si kurz držel zdravé rostoucí momentum. Jednotlivé úrovně se dařilo překonávat, díky čemuž se nám vytvořil jakýsi mikro-trend.

Vlastně byl vývoj za poslední týden skoro identický jako v rozmezí 28. února – 15. března. Tedy solidní krátký uptrend, po kterém následuje výplach s volume spike. Tentokrát byl ovšem rozdíl v tom, že už jsme znali horní stěnu našeho trianglu. A jak sami můžete vidět, býci se na LTC pokusili o průraz. Bohužel to skončilo neúspěchem, protože se cena pak rychle vylila zpátky dovnitř patternu.

Pokles měl rozhodně sílu, povedlo se skoro okamžitě prorazit blízký support (nyní rezistence) a trendovou diagonálu zmíněného mikro-trendu. Cena LTC se zastavila až na druhé úrovni v řadě, takže máme skutečně velmi podobný cenový vývoj jako ve dříve řečeném období. A jestli z historického price action máme vycházet, cena pravděpodobně atakuje zvýrazněnou oblast u S/R levelu 179,44 USD. Pokud by ovšem k rotaci kurzu up došlo dříve, třeba už na aktuální podpoře, jednalo by se o bullish signál.

Indikátory

Momentum se u hraničních 70 bodů výrazně zpomalilo. Sice se povedlo překročit onu hranici, ale dlouho zde trh nevydržel. Trend byl tedy narušen. Na MACD máme čerstvě po bearish crossu a negativní setrvačnost je stále dost silná.

Litecoin závěrem

Samotná existence trojúhelníkové struktury je pro Litecoin velmi bullish. Jestli se totiž povede silný průraz, osobně věřím, že se pak mince může i hodně rychle zhodnotit o 100 %. Leč musí k tomu být samozřejmě podmínky, Bitcoin nesmí strmě padat a ani strmě růst. Potřebujeme stabilitu a zároveň odhodlání investorů vstupovat do altů.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
5 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře