10.03.23 Analýza BTC/USD – Klesáme na 19 000 USD

4
(4)
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu v teoretické a investiční ekonomii. Zabývám se i technickou a fundamentální analýzou. Na webu mám na starost hlavně tvorbu analýz, vzdělávacího obsahu, zadávání úkolů a novinek. Téměř vše, co na Kryptomagazinu vyjde, mi projde pod rukama. Především se snažím, abychom čtenáře v klíčových investičních okruzích vzdělávali.

Bitcoin prolomil support kolem 21 500 a pokračuje v poklesu. Kurz bitcoinu se tak rychle blíží k dalšímu klíčovému pásmu, které se nachází kolem 19 000 USD. Dlouhé čekání se tak mnohým na první pohled vyplácí. Na tomto konkrétním příkladu můžete skutečně sledovat, že trpělivost je klíčem. Hlavně otestování 19 000 USD nám přinese spoustu nových informací. Představte si to klidně jako takovou aktualizaci. Jelikož od října jsme v řečeném pásmu žádnou relevantní kurzovou reakci neměli.

Peněžní zásoba

Meziroční změna v peněžní zásobě (M2) v globálu. Meziroční změna v peněžní zásobě je záporná. A naposledy došlo ke kontrakci během tzv. velké hospodářské krize na přelomu 20. a 30. let. Asi nemusím říkat, že zmíněné může značit obrovský problém. Respektive implikace nemusí být zrovna příjemná.

Poté již nikdy ke kontrakci nedošlo, až doteď. Všimněte si i dalších dat. Pokaždé když se peněžní zásoba dostala do kontrakce, přišla hospodářská recese. Můžeme se ale dohadovat nad tím, jak moc je to nyní relevantní ukazatel. Respektive, jak moc peněžní agregát M2, navíc celosvětově, opravdu koreluje s výkonností globální ekonomiky. Na tomhle se totiž ekonomové ne úplně shodnou. Když bychom to ale měli brát tak, že vývoj peněžní zásoby opravdu striktně koreluje s HDP, může přijít pekelné období. Mám z toho dost velké obavy.

Bitcoin klesá k 19 000 USD

Bitcoin prorazil support, na kterém moc dlouho nesetrval. Varoval jsem, že jakmile kurz bitcoinu podruhé otestuje podporu kolem 21 500 USD, úplně bych si na další odraz nevsadil. Nevylučoval jsem to, ale vzhledem k chování celého finančního trhu, se mi to zdálo málo pravděpodobné.

Mimo to kurz bitcoinu vypadl z toho rostoucího kanálu. Takže další faktor nasvědčující, že nás čeká spíše úplný zlom. A to se i stalo. Bitcoin díky tomu poslednímu poklesu každopádně umazal skoro 60 % z předešlých kurzových zisků. Zisků, které trh nabral od low z minulého roku. Dále si všimněte, že tzv. golden ratio na fibonacciho posloupnosti se nachází zrovna na 19 000 USD. Tím pádem je supportní konfluence v pásmu dost silná. Což zvyšuje, že se Bitcoin odrazí.

Opakuji, že otestování pásma okolo 19 000 USD nám přinese spoustu důležitých informací. My z toho můžeme poté usoudit, jak moc jsou kupci na hladině agresivní. Jestli je ta obrana v pásmu hutná. Může se i logicky stát, že tím kurz projede jako nůž máslem. Ale to by se muselo něco hodně pokazit, aby vznikl tolik agresivní prodejní tlak. Denní indikátor RSI je už teď na 27 bodech. K odrazu by mělo tedy mělo dojít.

Závěrem

Bitcoin se konečně dostane do pásma, na což jsme tak dlouho čekali. Jednak je to logicky potenciální příležitost a jednak tím získáme nové informace ohledně skutečné síly kupců na trhu. Jestli nebude obrana dostatečná, čeká nás časem průlom a retest low z předešlého roku. Navíc na trzích vzrůstá nervozita. Hlavně v bankovním segmentu kvůli Silvergate.

Jsem nově i na Linkedinu, kde sdílím některé své postřehy a nejlepší články. Směle mě tam můžete sledovat.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ. Máme taky Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací obsah, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Vojtech

Copak Silvergate, ale SIVB (Sillicon Valley bank)…

Vojtech

… a krasojízda pokračuje i dnes😃

Poslední editace 11 měsíců před přes Vojtech
spot_img