09.02.23 Analýza S&P 500 a Nasdaq – Náznak slabosti, bude růst pokračovat?

3.8
(4)
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu v teoretické a investiční ekonomii. Zabývám se i technickou a fundamentální analýzou. Na webu mám na starost hlavně tvorbu analýz, vzdělávacího obsahu, zadávání úkolů a novinek. Téměř vše, co na Kryptomagazinu vyjde, mi projde pod rukama. Především se snažím, abychom čtenáře v klíčových investičních okruzích vzdělávali.

S&P 500 a Nasdaq zaznamenaly po posledním zasedání Fed nemalé kurzové zisky. Respektive ten čerstvý čas po zasedání. S novým týdnem se ale kurzový postup víceméně zastavil. Volatilita zůstala, ale kurz indexů se nikam obzvlášť neposunul. Jde proto o jistý náznak slabosti. Osobně právě očekávám, že trhy se do zveřejnění inflace nikam příliš nepohnou. Má to samozřejmě své opodstatnění.

S&P 500 a Nasdaq mají slušně našlápnuto

Akciový index S&P 500 prorazil ze zaznačeného stranového pásma, které se v grafu tvořilo měsíce. Na horní hranici pásma máme S/R level 4 100 bodů a zároveň high volume node volume profile. Z technického hlediska jsem proto průlom považoval za nemalý úspěch ve snažení akciových býků. Už je to asi dva týdny od průlomu rezistenční diagonály, který býkům dlouho nedala spát.

V současnosti kurz S&P 500 víceméně konsoliduje na zmíněné horní hranici. To je logicky pro býky plusový bod. Daří se jim zůstat na důležitou hladinou. Takže mají našlápnuto pro další kurzový růst. Mimoto došlo k otestování S/R pásma 4 230 bodů. Respektive jenom povrchnímu otestování. Dále kurz překonal high z prosince, takže máme vyšší vrchol.

Akciový index S&P 500 na tom v současnosti vypadá opravdu dobře. Jestli se podaří ubránit nynější pozici, může technicky trh pokračovat v dosavadním rostoucím trendu. Nemyslím si ale, že že akciový trh do úterý předvede něco velkého. I když, kdo ví. Před měsícem trh naopak rostl, což znamenalo spekulace na větší pokles inflace.

Akciový index Nasdaq je na tom též velmi dobře. Prosincový vrchol byl s velkou rezervou překonán. Rezistenční diagonála je též dávno prolomená. A povedlo se kurzu Nasdaq udržet nad horní hranicí toho stranového pásma. Nedaří se však průlom rezistenčního pásma, které je okolo 12 900 bodů. Volatilita je stále poměrně velká.

Závěrem

Akciové indexy momentálně váhají v dalším kurzovém postupu. Však taky nastalo na několik dnů risk off. Které se může každým dnem zase vrátit. Výnosy na krátkodobých federálních dluhopisech šplhají nahoru. Což může právě avizovat pokračující utahování měnových podmínek na trzích. Mějte proto na paměti, že akciové trhy jsou v současnosti ve velkém nebezpečí. Více si celou situaci vysvětlíme na dnešním streamu.

79 % účtů drobných investorů přichází o peníze při obchodování s CFD s tímto poskytovatelem.

Jsem nově i na Linkedinu, kde sdílím některé své postřehy a nejlepší články. Směle mě tam můžete sledovat.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ. Máme taky Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací obsah, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3.8 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img