08.12.22 Analýza XAU (zlato) – Centrální banky drží nejvíce zlata za 50 let

3.7
(3)
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu v teoretické a investiční ekonomii. Zabývám se i technickou a fundamentální analýzou. Na webu mám na starost hlavně tvorbu analýz, vzdělávacího obsahu, zadávání úkolů a novinek. Téměř vše, co na Kryptomagazinu vyjde, mi projde pod rukama. Především se snažím, abychom čtenáře v klíčových investičních okruzích vzdělávali.

Kurz zlata se pořád drží u dosavadního vrcholu, který se vytvořil pod důležitým S/R levelem. Ten se nachází kolem 1 830 USD/unce. Propad z úvodu týdne nevypadal hezky, ale pořád lze současné price action na trhu se zlatem považovat za nemalý úspěch. Mnozí zlatí býci proto nyní proklamují, že nadchází čas právě pro komodity, jako jsou zlato a stříbro.

Už jsem se párkrát nechal slyšet, že podle mne je to ještě předčasné. Nevíme totiž úplně přesně, jak to v následujícím roce bude vypadat s měnovou politikou Fed. Navíc až během prvního kvartálu můžeme sledovat, jak moc byly restrikce z letošního roku opravdu efektivní v boji s inflací. Zatím nemáme data. Víme akorát, že dluhopisový trh počítá s recesí. Ale jak recese bude v reálu probíhat, nikdo neví.

Centrální banky drží nejvíce zlata za posledních 50 let

Jistě si pamatujete, že jsem před jistou dobou zmiňoval, že zlato se těší obrovské poptávce ze strany centrálních bank. Za třetí kvartál centrální banky nakoupily skoro 400 tun. Což je nejvíce za předchozích 50 let. Ale to není vše. Centrální banky taktéž momentálně drží vůbec nejvíce zlata za 50 let. Jak jsem upozorňoval, zlato je v praktické rovině centrálním bankám k ničemu. Ale veřejnost má zkrátka ráda, když centrální banky drží něco, čím svou měnu jakože jistí. Faktem ale je, že tím nejistí nic.

Centrální banky drží nejvíce zlata za 50 let
Centrální banky drží nejvíce zlata za předešlých 50 let

Zlato se brání dalšímu propadu

Kurz zlato zastavil svůj postup na začátku aktuálního týdne. Býkům se povedlo otestovat důležitý level, který se nachází kolem 1 830 USD/unce. Zamítnutí bylo před pár dny opravdu rázné, protože výsledkem je plná červená svíce. Takže to trh lidově řečeno dost sundalo. Kurz se ale akorát vrátil k supportu, který se nachází kolem 1 678 USD/unce. Zde určitě hraje i svou roli point of control na volume profile. Respektive se jej snažili býci využít jako odrazový můstek. Aktuální úrovně mohou proto využít noví nakupující. Když se jim povede nabídku absorbovat, převis poptávky nad nabídkou protlačí zlato nahoru.

Zlato ale musí nabrat solidní momentum, aby došlo ne jenom k průlomu blízké rezistence. Musí následně dynamicky pokračovat v expanzi kurzu. Jestli býci ve své snaze selžou, průlom supportu 1 765 USD/unce asi zlato odsoudí k poklesu k ročnímu low. Tržní minimum se momentálně nachází na S/R levelu 1 620 USD/unce. Na řečené hladině jsou rovnou tři tržní dna.

Závěrem

Osobně též očekávám, že drahé kovy jako je zlato půjde v příštím roce spíše nahoru. Recese byly vždy živnou půdou pro kurz zlato. Proč by to mělo být nyní jinak? Je ale třeba si uvědomit, že dokud rostou úrokové sazby, krotí se tím inflační očekávání. Pravá chvíle přijde tehdy, jakmile Fed přestane sazby zvyšovat.

79 % účtů drobných investorů přichází o peníze při obchodování s CFD s tímto poskytovatelem.

Jsem nově i na Linkedinu, kde sdílím některé své postřehy a nejlepší články. Směle mě tam můžete sledovat.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ. Máme taky Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací obsah, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3.7 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img