07.12.21 Technická analýza BTC/USD – první důležitá překážka před námi

4.8
(14)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem vystudovaný ekonom, který našel zálibu ve slavných dílech autorů jako je Adam Smith, David Ricardo a John Keynes. Téměř čtyři roky se věnuji technické analýze kapitálových trhů, k čemuž jsem později začal komplementárně využívat i fundamentální analýzu. Zaobírám se ovšem i makroekonomii, a především měnovou politikou. Jedná se totiž o zásadní disciplíny, které jsou třeba pro pochopení celého kontextu finančního trhu. Na všechna zmíněná témata už roky pravidelně publikuji. Především se snažím své čtenáře v těchto okruzích vzdělávat a poskytnout jim ucelenou myšlenkovou mapu, jak nad celým finančním světem přemýšlet. Osobně totiž preferuji komplexní znalostní základ, díky kterému může každý účastník trhu minimalizovat případná rizika.

Bitcoin (BTC) se dokázal konečně odrazit a nyní se blíží k první silnější překážce, kterou je nutno prolomit. Pokud se ji prolomit nepovede, je vcelku jisté, že časem dojde k retestu S/R levelu 42 000 USD. V případě, že se povede překážku překonat, není stejně vyhráno. Vlastně je ta situace pro Bitcoin docela nepříznivá.

Aktuální situace na 1D BTC/USD

Takže Bitcoin se dokázal odrazit, k čemuž posloužil support, který je kolem 42 000 USD. Blízko je high volume node objemového profilu, takže pravděpodobnost odrazu byla nemalá. Když bychom se podívali na nižší časové rámce, šlo by mnohem lépe sledovat, že se na úrovni skutečně vytvářelo dno. I když ty knoty z předešlých svou denních svíček mluví samy za sebe.

BTC

Dá se říct, že cena stoupá už tři dny. Je to ale vcelku střídmé a není divu. Bitcoin je blízko první rezistenční konfluence, která se nachází kolem 52 500 USD. Výsledek otestování bude mít velký vliv na budoucí cenový vývoj. Proto je hodně podstatné, aby cena prorazila. Nicméně ta rezistenční konfluence je tolik silná, že je vysoká pravděpodobnost neúspěchu.

Dokud k pořádnému otestování nedojde, nemáme nic moc z čeho vycházet. Kurz je ovšem dost blízko a na nízkých časových rámcích už můžeme sledovat jistý odpor. Zatím je to ovšem bez známek jakéhosi zřetelného zamítnutí. V každém případě i průlom hladiny není automatické vítězství. Potenciální obratová úroveň je i high volume node objemového profilu, které se nachází kolem 57 000 USD.

Indikátory

Na denním RSI došlo k obratu v blízkosti hraničních 30 bodů. Sice jsme přišli o support kolem 42 bodů, ale i tak se jedná o kladný výsledek. Respektive z pohledu RSI, protože jsme neklesli do tzv. přeprodaných hodnot. Na histogramu MACD se už rýsuje býčí divergence a nyní se už možná uplatňuje.

Závěrem

Bitcoin to nebude mít vůbec lehké, protože těch obratových hladin je před námi mnoho. Blbé je, že ta uptrendová struktura zkrátka padla. Tím si Bitcoin dost uškodil a ty šance na pokračování v bull trendu se proto markantně snížily. Zatím každopádně stačí sledovat reakce kurzu na S/R hladině 52 500 USD. Výsledek je pro nás moc důležitý.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací text, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.8 / 5. Počet hlasujících 14

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: