07.11.2022 Tržní přehled pro Bitcoin a index S&P500 – Dolarový index v neutrální zóně – Klesající indexy a poslední týden ohlašování zajímavých výsledků

5
(2)
Ing. Adam Nemčík
Ing. Adam Nemčík
Nadšenec pro Trading, technickou analýzu a Futurologii. Zároveň predikování blízké a daleké budoucnosti. Velkou část volného času trávím studiem a čtením. K Tradingu a technické analýze jsem přičichl během studia na Vysoké škole psaním DP na téma: Možnosti predikce cen elektřiny na burze. To mě zaujalo do takové míry, že následující roky jsem prostudoval desítky knih a kurzů na téma tradingu a technické analýzy.

Vítáme Vás u pondělního přehledu trhu pro Bitcoin, kryptoměny a akciový index S&P500. Před námi je poslední týden ohlašovaných výsledků zajímavých amerických společností z indexu S&P500. Bitcoin dál stagnuje kolem 21 000 USD. Ve čtvrtek nás čeká oznámení americké inflace.

Nejvolatilnější kryptoměny za posledních 24 hodin

Bitcoin se v sobotu dostal až na úroveň 21 500 USD. Od té doby klesá a aktuálně se nachází na ceně 20 750 USD (-3,5 %). Velká část kryptoměn se stále nachází v neurčitem trendu a jakýkoliv výraznější růst je krátkodobými obchodníky tvrdě potlačený. Za poslední den vidíme převážně poklesy v jednotkách až desítkách procent.

Další týden ohlašování výsledků amerických společností

Tento týden můžeme očekávat převážně výsledky výrobců elektromobilů. Celý sektor je značně zdecimován, vzniká tady příležitost? Například NIO a Rivian se pohybují kolem historických minim. Jedna z nejsledovanějších společností bude jistě i společnost Palantir, která reportuje dnes před otevřením trhu.

Zveřejnění americké meziroční inflace za říjen

Ve čtvrtek bude mimo jiné zveřejněná americká inflace za říjen. Aktuálně se pohybuje na úrovni 8,2 % a očekává se pokles na 8,1 %. Minulý týden Jerome Powell ve vyjádření uvedl, že je připraven zvyšovat úrokovou sazbu déle, než aktuálně trh předpokládá i za cenu recese. Priorita je pro FED aktuálně snížení inflace. Prosincové navyšování sazeb možná bude vyšší než se aktuálně očekává (0,5 %). Respektive úroková sazba může být zvýšená na delší dobu, než se očekává. V kombinaci s kvantitativním utahováním to vytváří extrémně nepříznivé prostředí pro investory.

Dolarový index v neutrální zóně

V pátek se dolarový index znovu propadl až na hladinu 110,46 bodů. Fundamentální důvod je mi zatím nejasný, mohla to být opožděná reakce na negativní nárůst nezaměstnanosti v US. (Negativní pro dolarový index, pozitivní pro akcie). Na trzích začíná růst napětí a pravděpodobně potrvá ještě pár dní, než si dolarový index vybere jasný směr. Prozatím zůstavá pod růstovou rezistencí v neutrálním pásmu.

Akciový index S&P500 má za sebou negativní týden

Akciový index S&P500 měl minulý týden výprodejní náladu a zachránil ho až páteční retracement pod rezistenci v podobě exponenciálního klouzaváho průměru EMA 55. Uzavřel týden na 3770 bodech. Nejbližší důležitý fundament je tento týden až čtvrteční americká inflace. Pokud se neobjeví něco zásadního, očekával bych do té doby malé obousměrné pohyby v jednotkách procent.

Vzhledem k výše popsaným dlouhodobým fundamentům bych očekával spíše udržení pod rezistenční zónou a postupný pokles na nižší úrovně.

Bitcoin setrvává v pásmu kolem 21 000 USD

V sobotu nám Bitcoin stoupl na úroveň 21 500 USD, od té doby pomalu vyklesal až na 20 750 USD. Velká část altcoinů na to reaguje podobně a s ještě výraznějším poklesem v jednotkách až desítkách procent. Bitcoin se znovu blíží k slabšímu supportu ve formě EMA 55 na denním grafu kolem 20 200 dolarů. Respektive emocionální zóně = vrcholu růstu v letech 2017/2018 na cenu 19 700 USD.

Myslíte, že Bitcoin tuto úroveň udrží a vystoupá až k 25 000 USD ? Nebo se spíše přikláníte k dalšímu propadu k silným supportním zónám kolem 13-15 000 USD? V obou případech je vhodné být připraven a mít pevnou strategii, při které Vás zvýšená volatilita na trhu nerozhodí.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ. Máme taky Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream...

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací obsah, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img