06.11.20 Technická analýza BTC/USD – Cesta k 17 000 USD otevřená?

4.6
(9)
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu v teoretické a investiční ekonomii. Zabývám se i technickou a fundamentální analýzou. Na webu mám na starost hlavně tvorbu analýz, vzdělávacího obsahu, zadávání úkolů a novinek. Téměř vše, co na Kryptomagazinu vyjde, mi projde pod rukama. Především se snažím, abychom čtenáře v klíčových investičních okruzích vzdělávali.

Asi každý z vás postřehl, že od středeční analýzy na Bitcoin (BTC) trh velmi agresivně akceleruje, což není až takovým překvapením. Ta likvidita je zkrátka minimální a dlouhé zelené svíce se daly očekávat. Nicméně má to i stinnou stránku, neboť díky slabě likvidním cenovým úrovním může dojít k tomu stejnému, akorát na opačnou stranu.

To FOMO je nyní naprosto neuvěřitelné a zase větší část lidí vůbec nepřemýšlí a tím pádem nechápe, že věčně růst v kuse nemůžeme. Samočistící schopnost trhu je stejně jistá jako gravitace a nelze ji ignorovat. Navíc během minulého bull runu pravidelně docházelo k agresivním dumpům o 30 % – 40 %, což je během expanzivního trendu takový zlatý standard.

Každopádně z chování kapitálového trhu (nejen Bitcoin) vyvozuji, že je to reakce na to, že v Americe republikáni posílili znatelně v kongresu a pravděpodobně získají na úkor demokratů i další mandáty v senátu. Tudíž i když Biden prezidentské volby vyhraje, tak stejně neprosadí nic z toho, co by trhy nemusely vidět rády. Jednoduše proto, že demokraté nemají v těchto institucích většinu. I když Biden tedy zvítězí, tak je to pro demokraty Pyrrhovo vítězství. A ještě víc těchto vítězství může znamenat ve finále porážku.

Tip: Ceny kryptoměn můžete sledovat i na našem webu. Kromě cen tam najdete i jiné užitečné nástroje pro obchodování a těžbu. 

Aktuální situace na 1W TF BTC/USD

Začneme s týdenním grafem, kde chci akorát zopakovat to, co jsem zmínil před pár týdny. Jakmile došlo k průrazu 12 000 USD, tak se tím z velké míry trhu otevřela k tomu, aby dalších pár svící mělo právě tu podobu, kterou vidíte v grafu. A čím jdeme výše, tak tím je snazší vytvářet dlouhé zelené svíce.

Proč? Odpověď je vlevo na volume profile, který jednoduše ukazuje, že se toho moc v rozmezí 12 000 USD – 20 000 USD nezobchodovalo. A čím blíže jdeme k 20 000 USD, tak je ten růst samozřejmě agresivnější a má podobu ještě delších impulsních svící. Když vycházíme z volume profile, tak je to naprosto normální price action, protože ta likvidita je zde hrozná.

Daleko od fair value

Tudíž stačí vcelku málo k tomu to pushovat nesmyslně nahoru. Má to ale několik háčků, protože jsme strašně daleko od value area high, což je asi 10 000 USD. Navíc na základě volume profile začíná lepší likvidita až na 12 000 USD. Tady ty cenové hladiny budou přitahovat cenu jako magnet, protože jsme hrozně daleko od tzv. fair value.

Takže stejně jako šla cena nahoru, tak úplně stejně může jít dolů. Když bych to měl říci polopatě, tak cena se při poklesu nemá kde zachytit. My ani nevíme, zda je support těch 12 000 USD, protože naposledy došlo k odrazu od této hladiny na začátku roku 2018 a pak to byla pouze rezistence. Jsme strašně vysoko a nemáme nic jistého.

Víme akorát, že je dobrá nálada a z dlouhodobého hlediska je bez debat úspěch, že máme vyšší roční swing high. Chytří z výše zmíněného pochopili a určitě si sami už dokázali odpovědět na otázku kladenou v titulku dnešní analýzy. Úplně v klidu cena může spiknout až k 17 000 USD, protože je tu směšná likvidita.

Indikátory

Hodnoty RSI jsou nyní skoro 78 bodů a momentum to táhne pořád nahoru. Vzhledem k tomu, že je to týdenní graf, tak jsou tyto hodnoty už dost extrém. Během minulého bull runu kolem 80 bodů pravidelně docházelo ke korekcím. Proto bych si dovolil tvrdit, že těch 17 000 USD je vlastně krátkodobě maximum. Co se týče MACD, tak každý bearish cross je čím dál dříve negován brzkým bullish crossem – býci střednědobě nepochybně vedou.

Aktuální situace na 1D TF BTC/USD

Na denním grafu jsem zaznačil dvě staré úrovně, které jsou překážkami na cestě k těm 20 000 USD. Jsou to levely 15 826 USD a 17 164 USD. U první zmíněné úrovně právě sledujeme negativní reakci a potenciál pro obrat. Nicméně já bych si dovolil tvrdit, že nakupující tu úrovně prorazí a atakují ten druhý řečený level.

U něj už ale dost pochybuji nad tím, že by byli býci schopni prosadit průraz. Každopádně se kurz dostal pryč z toho broadening wedge, i když se jednalo bearish pattern. Jakmile byl breakout jistý, tak to ještě přidalo pod kotel. Co se týče volume profile, tak během cesty nahoru se potenciálně vytvořil likvidní pool v rozmezí 12 800 USD – 13 800 USD. I tak je to ale slabota a největší likvidita začíná až na 12 000 USD.

Indikátory

Na denním RSI se úspěšně zneplatnily divergence a aktuální hodnoty jsou tak 82 bodů. V podstatě díky neschopnosti medvědů srazit denní křivku indikátoru pod 70 bodů byl pro nakupující zase impuls k iniciativě. Co se týká histogramu MACD, tak zde ta divergence je, ale mnohem menší. Abych byl upřímný, tak trh ty divergence stejně ignoruje.

Aktuální situace na 4H TF BTC/USD

Na 4H grafu chci ukázat, že přes 48 hodin rosteme pod velmi strmým sklonem, který bezesporu moc dlouho nikdy nevydrží. Za další si všimněte toho, že i zde se povedlo prorazit ten broadening wedge a posléze využít horní stěnu jako support pro odraz. Tím chci naznačit, že nakupující vykupují celkem všechno, co by mohlo fungovat jako support. Neskutečný hype.

Aktuální situace na 15min TF BTC/USD

Na 15m grafu chci akorát ukázat, co by se mělo odehrát na týdenním grafu. Původně měl VP před vámi stejnou podobu jako na prvním grafu, kdy point of control byl na cca 14 470 USD. Tehdy měl volume profile i podobu Gaussovy křivky, nebo jednoduše písmena D. Jakmile ale trh šel nahoru, tak D profil se začal transformovat na P profil, což znamená, že se fair value (a tím i point of control) přesunulo do vyšších cenových hladin.

My máme nyní na týdenním grafu D profil v rozmezí 3 000 USD – 12 000 USD a my potřebujeme P profil a tudíž je nutná konsolidace v cenovém intervalu 12 000 USD až třeba 17 000 USD. Fair value se tak přesune k vyšší ceně a s tím i potřebná likvidita – akumulace se též přesune výše.

Tip: K obchodování se můžete zaregistrovat i na Binance, pomocí tohoto linku získáte až 10 % z poplatků zpět. A kromě toho podpoříte i nás v dalším vývoji. 

Závěr

Že cena Bitcoinu pumpuje jako o závod je fajn, ale pokud se nevytvoří a nepotvrdí ve vyšších cenových hladinách supporty, tak je nám to k ničemu. Potřebujeme otestovat minimálně S/R level 12 000 USD a ideálka by byla atakování S/R levelu na 10 000 USD. Myslíte si, že je druhá úroveň nereálná? Tak se pozorně vlevo na týdenním grafu podívejte na volume profile.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.6 / 5. Počet hlasujících 9

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
9 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
ppetr1

nerealny je pokles.
jeste nezacaly btc nakupovat banky a vlady – az toto zacne pak to bude masakr a TA budou uplne k nicemu.je to o zpravach a ty v TA nejsou nikdy zahrnuty.
jak banky tak i vlady budou muset casem diverzfikovat sva portfolia.v minulosti nesmely nakupovat akcie a kde jsme dnes???? :-))

ppetr1

jen dovetek – centralni banky nesmely ze sveho statutu kupovat akcie a dnes jsme kde??

Spaik
Hodnocení článku :
     

Popravde se doslova modlim za nejake korekcni dny…tyhle vertikaly nejsou ani trosku zdrave…radeji bych videl postupny a dlouhy rust nez tohle nekontrolovatelne expandovani..
Testovani supportu je nezbytne pro stabilni rust…je treba si uvedomit ze ted pod zadkem skoro zadny poradny support neni protoze tyhle cenove hladiny (15-20k) byly k videni jen jednou v historii btc…

Kunděj

Hm a rostl BTC vubec nekdy jinak nez “nezdrave a vertikalne” tohle je pro BTC prirozeny rust :))

Poslední editace 3 let před přes Kunděj
Apas

Mozna prave proto po kazdem rustu zatim vzdy nasledoval pred dalsim poradny drzkopad. Ja bych byl rad, kdyby tomu bylo tentokrat jinak – a prvni predpoklad jsou korekce behem expanze.

Ori

Bud rád za držkopád kámo Bitcoin stojí 15K prodej nastav si nakupku na 10K a si v balíku .
To stejné rada pro Spaika buď rád za to že Bitcoin nezdravě roste chceš vydělat ? máš šanci , víš že bude brzy držkopád prodej na 15K a nakupku si udělej na 6K vyděláš místo jednoho Bitconu 2 a víc jednoduché jak facka .Nechápu lidi co řeší jak je to nezdravé a podobné nesmysli , když je to pro tebe nezdravé tak toho využij ve svůj prospěch když seš si 100% jistý držkopádu po nezdravém růstu prodej na slušné ceněn a vydělej balík když víš že přijde 30% ,40%, 50% či více korekce na bitcoin tak toho využij a nebreč jak je něco nezdravé , chyt šanci za pačesy a vytřískej z toho co se dá .

Kunděj

Asi jsi brzo prodal a potrebujes levne nakoupit…

Libor

mě přijde , že se jedna korekcička rozjíždí, jsem to říkal, že 15960 je top

Ori

5%korekce je v naprostém pořádku ale já se obávám že mistr Spaik by rád aspoň 30% korekci když prodal už na 12K

spot_img