05.11.20 Technická analýza XMR/USD a ChainLink/USD – Bitcoin posiluje, alty dost krvácejí

3
(2)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu ve slavných dílech autorů jako jsou Adam Smith, David Ricardo a John Keynes. Více jak čtyři roky se věnuji technické analýze kapitálových trhů, k čemuž jsem později začal komplementárně využívat fundamentální analýzu. Zaobírám se makroekonomii, a především měnovou politikou. Jedná se totiž o zásadní disciplíny, které jsou třeba pro pochopení celého kontextu finančního trhu. Na všechna zmíněná témata už roky pravidelně publikuji. Především se snažím své čtenáře v těchto okruzích vzdělávat a poskytnout jim ucelenou myšlenkovou mapu, jak nad celým finančním světem přemýšlet. Osobně totiž preferuji komplexní znalostní základ, díky kterému může každý účastník trhu minimalizovat případná rizika.

Jak jste jistě zaregistrovali, tak altcoinový trh víceméně strádá. Některé alty jsou na tom lépe a relativně se drží (Ethereum, Litecoin), ale třeba Monero (XMR) a ChainLink (Link) Bitcoin viditelně vysává. Už jsem se tímhle tématem zabýval mnohokrát a snadná odpověď na otázku, proč tomu tak je, v žádném případě neexistuje.

Bitcoin každopádně atakoval už těch cca 14 500 USD a na okamžik dokázal tuhle hodnotu překonat. Naposledy jsme se kolem této ceny pohybovaly na počátku roku 2018, takže všichni začínají mít v očích bull run. A ani se nedivím, protože i přes hromadu potenciálních sell signálů se ani jeden vůbec neuplatnil. Trh to jednoduše ignoruje, což jsem za ty poslední tři roky ještě v tak velké míře neviděl.

Tip: Ceny kryptoměn můžete sledovat i na našem webu. Kromě cen tam najdete i jiné užitečné nástroje pro obchodování a těžbu. 

Jestli je tu bull run nebo není, tak nechávám na vás. Já bych si dovolil tvrdit, že Bitcoin do značné míry táhne setrvačnost v konotaci na akciový trh. Volby jsou totiž ukončeny a pro trh to byl asi sám o sobě trigger, že může nahoru. Tím chci říct, že jestli akcie zase zapumpují několik měsíců v kuse, tak Bitcoin určitě nezůstane stát.

Aktuální situace na 4H TF XMR/USD

Monero až do těchto chvil vypadalo solidně, protože korektivní struktura měla podobu falling wedge s bullish pozadím. Nicméně, jak můžete sami z grafu poznat, tak jsme asi propálili spodní hranu patternu. Jestli to takhle půjde i dál, tak asi Monero atakuje S/R level 103,68 USD. Zas na druhou stranu, když by se trh s Bitcoinem více stabilizoval, tak se kurz může dovnitř wedge ještě vrátit.

Jestli propadneme, tak je to dost škoda, neboť Monero mělo nepochybně moc hezky nakročeno a takhle musíme hledat potenciální odraz pro odraz bůhví kde. Když to ovšem vezmeme trochu více smířlivěji, tak to můžeme i považovat za výbornou příležitost. Přeci jen je Bitcoin v parabole – do něčeho takového není rozumné vůbec vstupovat.

Tím aktuálním chováním jsou vlastně altcoiny a tedy i Monero mnohem cenově lákavější, než Bitcoin. Problém je však v tom, že v případě větší korekce Bitcoinu, tak altcoiny klidně padnou o více jak 20-30 %. Což by konkrétně u Monera znamenalo pokles pod 90 USD. Člověk by tak nyní chytal nůž, který se chystá spadnout z velké výšky.

Nejvýznamnější je asi level v rozmezí 100 USD – 95 USD, ale to je lépe poznat až na denním grafu. Dle našeho 4H časového rámce je aktuální sledovat support 103,68 USD a třeba už tady dojde k spolehlivému odrazu. Jestli je leč tohle definitivně bull run na Bitcoinu, tak by snad už pod těch 90 USD Monero nemuselo jít. Dřív nebo později by se konečně měli chytnout i alty.

Indikátory

Indikátor RSI atakuje přeprodané hodnoty, což jsme na 4H grafu od počátku záři neměli. Nicméně v kontextu cenového supportu 103,68 USD dává právě smysl někde v této blízkosti nemalou šanci na odraz. Záleží na dynamice, ale můžeme sporadicky klesat ještě minimálně několik dní. Dle MACD je trh slabý, ale to negativní momentum není až tak agresivní. Když bych to měl říct po lopatě, tak to není žádná lavina.

Aktuální situace na 4H TF Link/USD

Kurz Linku se stále drží v rámci toho rostoucího kanálu. Dokud je uvnitř tohoto patternu, tak je vše v pořádku a bez obav. Však v případě definitivního vylití kurzu bychom museli počítat i s cenovými možnostmi mezi 8,95 USD – 8 USD. Sami musíte i uznat, že včera měl Link docela namále, ale rychle se podařilo cenu vyhnat zpátky nad tu spodní hranu.

Pokud se cena ale udrží uvnitř patternu, tak je směr zřetelný. V podstatě Link i zase udržuje ze střednědobého hlediska expanzivní trend, neboť jsme z té korekční struktury nepochybně venku. To ale neznamená, že jeden „leg“ dolů nemusí přijít. Když by cena prorazila skrze spodní hranu kanálu, tak je to červeně blikající kontrolka.

Sám za sebe mohu potvrdit, že bych i rád měl ceny v rozmezí 8,95 USD – 8 USD, protože pravděpodobnost dropu níž je docela malá. Tou poslední korekcí se trh pročistil natolik, že už není důvod jít mnohem níž. Naopak by pokles o 12 % – 20 % byl obrovská příležitost s moc pěkným RR (risk ratio).

Tip: K obchodování se můžete zaregistrovat i na Binance, pomocí tohoto linku získáte až 10 % z poplatků zpět. A kromě toho podpoříte i nás v dalším vývoji. 

Indikátory

Na RSI nakupující bránili těch hraničních 30 bodů, takže jsme níž nakonec nešli. Zas na stranu druhou je snadno rozpoznatelné, že je trh deset dní opravdu dost slabý. Indikátor MACD tohle tvrzení i potvrzuje.

Závěr

Že altcoiny takhle strádají je i dalším argumentem, že trh v tom naprosto jasném bull runu ještě není. Tržní účastníci v tom jasno evidentně nemají a čeká se, co nastane. Technicky tu bull run je, protože jsme na Bitcoinu přesvědčivě překonali swing high z roku 2019.

Nyní čekáme jen na vytvoření swing low, o které se můžeme opřít. Alty asi prostě čekají na tu korekci a až pak se třeba utrhnou ze řetězu. Zatím je to akorát vysává – některé velmi málo, některé poměrně dost. To musí přestat, měly by naopak navazovat na pohyby BTC.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

5 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
5 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
ppetr1

Trh to jednoduše ignoruje, což jsem za ty poslední tři roky ještě v tak velké míře neviděl – a co jste cekal?staci jen sledovat zpravy a vyvoj ekonomiky a politiky – to je cela veda.
jiz pred mesicem ci dvema jsem rikal ze btc bude na cene 15k +-1k do konce roku.
osobne si myslim (strizlivy odhad) je to ,ze btc poroste kazdorocne o 30-50%.kdo zna slozeny uroky jiste si spocita kolik to bude delat za 10 let 🙂
dnes ekonomika je vlastne politika!to driv nebyvalo.

ppetr1

politika je dnes nevyzpytatelna a je treba to mit na pameti – u vsech investic!!!

Jib

Ale to je přece smysl kryptomen, aby je to neovlivnovalo… je třeba mít na mysli, ze je to prave ta decentralizace, která je ma držet mimo politiku, ač to tak úplně není.

Teď je spíš třeba si ujasnit jestli
bitcoin je více investiční nástroj nebo kryptomena… já se klonim k první variante, jako měna se bude používat čím dál tím mín a preklopí se do investičního kanálu.

E15

Každoročně 30-50% po dobu 10 let je teda dost optimistický odhad. Hlavně pak v té druhé „pětiletce“ 😉

Jan M.

Do 10 let bude minimálně jedna hyperinflace. A hyperinflace znamená zvýšení poměru vůči fiat měně (např. dolaru) třeba 100x či milionkrát.

Reklama: