05.10.21 Technická analýza BTC/USD – dolar na supportu, Bitcoin u rezistence

4
(4)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem vystudovaný ekonom, který našel zálibu ve slavných dílech autorů jako je Adam Smith, David Ricardo a John Keynes. Téměř čtyři roky se věnuji technické analýze kapitálových trhů, k čemuž jsem později začal komplementárně využívat i fundamentální analýzu. Zaobírám se ovšem i makroekonomii, a především měnovou politikou. Jedná se totiž o zásadní disciplíny, které jsou třeba pro pochopení celého kontextu finančního trhu. Na všechna zmíněná témata už roky pravidelně publikuji. Především se snažím své čtenáře v těchto okruzích vzdělávat a poskytnout jim ucelenou myšlenkovou mapu, jak nad celým finančním světem přemýšlet. Osobně totiž preferuji komplexní znalostní základ, díky kterému může každý účastník trhu minimalizovat případná rizika.

Bitcoin (BTC) měl včera vskutku namále, protože to několik hodin vypadalo, že se trh připravuje na průlom S/R levelu 47 000 USD. Včerejší Price Action bylo tudíž vcelku napínavé. V každém případě jsem včera shrnul týdenní graf, takže pokud jste analýzu nečetli, můžete to nyní napravit.

Aktuální situace na 1D DXY

V poslední video analýze jsem upozorňoval, že je velmi důležité sledovat vývoj na dolarovém indexu. Kurzový průběh je totiž nanejvýš dynamický a hlavně jsme prorazili klíčový level. Po tom silném rally došlo ke korekci, jak se předpokládalo – díky tomu se mohl Bitcoin zase nadechnout. Což se stalo, jak nyní víme.

Dolarový index má však nyní potenciálně po korekci. Dochází totiž ke konsolidaci v pásmu, které předtím dost dlouho fungovalo jako rezistence. Je sice možné, že kurz prorazí dolů, ale spíše méně pravděpodobné. Proto je třeba mít na mysli, že kurz indexu je zrovna na silném supportu. Tudíž existuje nemalá možnost pro odraz nahoru. Zatímco je DXY na silném supportu, Bitcoin se blíží k rezistenční konfluenci.

Aktuální situace na 1D BTC/USD

Jak jsem říkal, včerejšek byl pro Bitcoin docela hektický. Probíhal neústupný prodejní tlak a medvědi byli po několik hodin vážně na koni. Hlavně altcoiny se chovaly jaksi přecitlivěle. I když Bitcoin setrvával na supportu, alty měly vývoj, jak kdyby se celý trh měl za okamžik sesypat. Byly to tudíž nervy, ale brzy na to se situace stabilizovala.

BTC

Včerejší close na BTC má tak podobu zelené svíce se spodním knotem. Jednoduše řečeno se býci pokusili support využít jako odrazový můstek. Dnešek je ale prozatím slabší, nic moc se neděje. Což je určitě dáno tím, že jsme se zase přiblížili k rezistenční konfluenci. Ta je tvořena blízkou rezistenční diagonálou, cenovým levelem 52 500 USD, Low Volume Node objemového profilu a tzv. Golden ratio na Fibonacciho posloupnosti.

Jak jsem se i zmínil u dolarového indexu, blížící se atakování rezistenční konfluence momentálně odpovídá možnému odrazu od supportu na DXY. V případě, že kurz BTC bude zrovna u rezistence a DXY pumpne, je to problém.

Indikátory

Křivka RSI prorazila zakreslenou diagonálu, což je rozhodně býčí. Zatím jsou hodnoty cca 61 bodů, takže jsme vcelku blízko od hraničních 70 bodů. Těch 70 bodů budeme asi testovat zrovna ve chvíli, kdy se bude kurz nacházet pod rezistenční konfluencí. Na MACD postupně sílí momentum.

Závěrem

Je zrovna dost negativní, že ve chvíli, kdy máme otestovat klíčovou rezistenci, je kurz DXY na klíčovém supportu. Pokud totiž dolarový index využije support pro novou rally, Bitcoin to u rezistence dost schytá. V každém případě se v nadcházejících dnech rozhodne, jestli trh dokáže překonat vrchol ze 7. září.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací text, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

14 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
14 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Milan S.
Hodnocení článku :
     

Význam dxy je možná dobré sledovat z dlouhodobého hlediska=trendu. Já tam prostě tu okamžitou kerelaci nevidím.

Petr 2

To neni krypto tam 10k % za rok nebude , ani akciovy tj dxy

Petr 2
Hodnocení článku :
     

No je to sranda,trhy myslím tim krypto ,akciovy , dolar a dluhopisy se z meho pohledu chovají dost chaoticky jeden den vše roste i kdyz by měly jit proti sobě druhy den zase jinak . Akciove indexy jeden den -2% druhy den +
V celku to na mně působí vytvořit chaos ,k tomu opět moon řeči už i od snowdena.
no nervozita je znat .

Za mně doufám že těch 52 dáme . Mam postavený balík na shorty 52 , 54,8 a samo ze i 57,8k plus SL .

Mimo to včera mě obdarovala Shiba i když je to shitcoin a nikdo nevi co bude dale ale lepší než btc v up% za posledních par dni 🤣

Tereza

A co to má za smysl shortovat nad rezistencí?

Petr 2

🤣🤣🤣 stejný jako že BTC pro toto období s problémy jake okolo jsou už nemá co nad 50k dělat…

Věřím v růst ale posléze😉

Tereza

Já osobně věřím, že do jednoho roku bude ještě jedna vlna nahoru, ale chápu, že ne každý si to myslí a nikomu svůj názor nenutím, ale nechápu, když čekáte propad, proč neprodáte hned? Na 50-52 je golden pocket, takže pokud se dostaneme nad, spíš bych uvažovala o nákupu…

balbe

Sorry ale z těch tvých shortů od 10K co shortuješ bitcoiny tak máš leda tak holou prdel místo bitcoinu .

Poslední editace 7 měsíců před přes balbe
balbe

Ty už musíš mít holou prdel z těch shortů ty vole , ty své hovna tu tlačíš jak stál btc pod 10K .

Petr 2

Chtěl by jsi mít můj profit za posledni 2 roky ….. ty s 30 ruznymi nicky .
BTC jsem vyhodil na 18 k proti BNB ktere jsem vyhazoval az na 500usdt a to jen proto že jsem byl na dovci a neresil jsem burzu , zhodnocení portfólia tak bylo vyšsí než kdybych v btc zustal .
To zaprve , za druhé obchoduji několik párů a btc beru jako jeden ze signálu.
Obchoduji akcie , komodity a měnové páry .plus Fondy templeton. A plno shitcoinu ktere čekají i par let na výstřel a možná ne .

Od 6 měsíce mám shibu za 10k usdt , mám u prdele tvuj podělaný BTC .
Kolik jsi ty vydelal za posledni 3 dny ?

pietro

Že ses nepochlubil, když jsi nakoupil shibu. Člověk by řekl, že taková sr…. tě vůbec nemůže zajímat. To by mě zajímalo, jak jsi se svým mindsetem přišel na to kdy a jak půjde tento coin nahoru.. Pochlub se, ať se přiučíme.. 🙂

Martin

A shiba obdarovává i dnes🤑

Petr 2

Mam všechny shitcoiny s hodnotou 3 a 4 desetinymi čísly 🤣🤣 , takže shiba byla spíše loterie ale je to jedno ještě není čas ji vysypat ven, doge také pár let čekal

Martin

Ja shibě věřím..nepodceňoval bych totiž sílu sociálních sítí kde shiba vládne…prostě marketing zdarma

Petr 2

Přesně 👍

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: