05.07.22 Analýza BTC/USD – Vypadá to pro bitcoin nadějně

3.8
(10)
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu v teoretické a investiční ekonomii. Zabývám se i technickou a fundamentální analýzou. Na webu mám na starost hlavně tvorbu analýz, vzdělávacího obsahu, zadávání úkolů a novinek. Téměř vše, co na Kryptomagazinu vyjde, mi projde pod rukama. Především se snažím, abychom čtenáře v klíčových investičních okruzích vzdělávali.

Bitcoin (BTC) se moc pěkně drží nad 19 000 USD. A dokonce se kurz dostal nad psychologických 20 000 USD. Když se proto podívám na strukturu trhu z předešlých pár týdnů, líbí se mi to. Respektive by to mohl být ten začátek pro bearmarket rally. Jestli k rally dojde, čím déle konsolidujeme lokální dno, tím silnější to rally bude.

Odpolední update

Netuším momentálně proč, ale celý trh se lidově řečeno z něčeho podělal. Dolarový index pumpnul o cca 1,35 %, což je možná největší nárůst za posledních několik měsíců. Čili risk off je najednou maximální.

Dolarový index

Bitcoin a sentiment

Mimochodem, zítra se zveřejňuje FOMC minutes. A je velice pravděpodobné, že se tam mohou objevit detaily, které s trhy lidově řečeno zamávají. Proto je dobré se připravit na více volatilní chvíle. Což se odvíjí od informací, které v FOMC minutes zazní. Jestli tam nebude nic nového, je to pro bitcoin a ostatní trhy bullish. Pokud tam budou nějaké „jestřábí“ novinky, zase nás to může smést.

Bitcoin Fear & Greed Index.
Bitcoin Fear & Greed Index. Zdroj: alternative.me

Jinak dle přiloženého grafu se sentiment začíná mírně zlepšovat. A to je právě faktor, který my potřebujeme zlepšit. My chceme, aby se tržní účastníci tolik nebáli. Když se bojí, nenakupují. A to i přesto, že jsme na potenciálním lokálním minimu. Mnoho spekulantů dostalo přes prsty a pořád si lížou rány.

Jakmile je burzovní psychologie v depresi, alespoň lokální dno se prostě blíží. Vždy to tak v historii fungovalo. Stejně jako nic neroste do nebe, tak nic nemůže soustavně klesat věčně. Můžeme samozřejmě pokračoval z nynějších míst v poklesu. Ale vzhledem ke kontextu dává větší smysl rally do proti trendu.

Dowova teorie

Psychologie se samozřejmě analyzuje hrozně těžko. Můžete maximálně sledovat sociální sítě, ale i tam jste v jakési sociální bublině. Pak je tu ještě ten přiložený index, ale ten je třeba brát též s rezervou. Proto je nejlepší barometr pro burzovní psychologii price action. To je nejvíce relevantní.

Aktuální situace na 1D BTC/USD

Do denního grafu BTC jsem šipkami zaznačil pár míst. Jsou to vlastně reakce dokazující, kde se objevuje dostatečně iniciativní poptávka, aby se kurzový sestup zastavil. Což se děje zhruba kolem 19 000 USD. Dokonce se nám 30. června vytvořil malý Pin bar a to se solidními objemy. Trh na to okamžitě reagoval agresivní růstem, ale ve finále se z price action stal Pump & Dump.

Zkrátka to nevyšlo a výsledkem je, že první červencová denní svíce má bearish podobu. Nicméně se prodávajícím přesto nedaří cenu tlačit níž. Dokud se bitcoin drží nad aktuálním supportem, odraz je pořád možný. Navíc bitcoin konsoliduje už poměrně dlouho. Tím chci říct, že se nám zde vytvořila malá tržní rovnováha, což dokazuje i objemový profil. Čili pohyb nahoru, nebo dolů, může být skutečně intenzivní.

BTC

Respektive se bitcoin musí dostat z toho malého vymezeného obchodního rozpětí. Jestli půjde nahoru, první překážkou je i ta lokální trendová čára. Možná to bude konečně impuls pro další růst.

Každopádně si nemyslím, že konsolidace BTC na aktuálních úrovní potrvá dlouho. Už se nám totiž cosi rýsuje. Zkrátka to stranové obchodní rozpětí je dost malé. Kurz v podobně malých strukturách moc dlouho nevydrží.

Závěrem

Vím, že je aktuální situace hodně nudná. A doléhá to již na mě. Pozornost postupně klesá a člověk se musí čím dál více nutit. Když to ale člověk vydrží, budete mít výhodu před ostatními.

P.S.: Jak jsem nedávno říkal, přítelkyně mi založila profil na linkedinu, který doteď ještě ladím a ladit jistou dobu budu. Budu tam každopádně dávat své „lepší“ příspěvky z různých webů, kde publikuji. Obecně tam chci být aktivní, protože FB pro to není moc vhodné. Pokud si mě tam chcete přidat, stačí si mě najít. Nebo v desktopové verzi kryptomagazinu je titěrná ikona s linkem přímo pod mým BIO u každého článku.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ. Máme taky Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací obsah, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3.8 / 5. Počet hlasujících 10

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Martin

DXY si nasadilo jetpack tak to moc nadějně nevypadá

Michal

Kdyby někdo před třemi týdny napsal, že se Bitcoin “moc hezky drží nad 19 tisíc”, tak se mu všichni vysmějí. Tohle je fakt komický 🙂

spot_img