03.10.21 Technická analýza pro zlato (XAU) – stejná struktura jako na Bitcoinu?

4.7
(3)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem vystudovaný ekonom, který našel zálibu ve slavných dílech autorů jako je Adam Smith, David Ricardo a John Keynes. Téměř čtyři roky se věnuji technické analýze kapitálových trhů, k čemuž jsem později začal komplementárně využívat i fundamentální analýzu. Zaobírám se ovšem i makroekonomii, a především měnovou politikou. Jedná se totiž o zásadní disciplíny, které jsou třeba pro pochopení celého kontextu finančního trhu. Na všechna zmíněná témata už roky pravidelně publikuji. Především se snažím své čtenáře v těchto okruzích vzdělávat a poskytnout jim ucelenou myšlenkovou mapu, jak nad celým finančním světem přemýšlet. Osobně totiž preferuji komplexní znalostní základ, díky kterému může každý účastník trhu minimalizovat případná rizika.

V dnešní analýze se zaměříme na zlato (XAU), protože se nám tu na žlutém kovu rýsuje stejná struktura jako na trhu s Bitcoinem. Osobně si nemyslím, že je to náhoda. Přesněji řečeno oba trhy dost ovlivňuje dolarový index, o čemž jsme mluvil v posledním streamu a dnešní video analýze. Stejně jako Bitcoin, zlato nemá rádo, když má dolarový index rally. Mohli bychom se tedy dočkat stejného odrazu jako na BTC?

Aktuální situace na 1D zlato (XAU)

My již nějakou dobu víme, že zlato poněkolikáté selhalo u S/R levelu 1 830 USD/unce. Naposledy zde došlo k zamítnutí 3. září. Od té doby trval soustavný pokles, z čehož vznikla zakreslená struktura. Tato struktura je býčího charakteru – klesající klín. I přesto, že kurz padl pod S/R level 1 765 USD/unce, je vysoká šance, že se nad hladinu ještě vrátíme.

XAU, zlato

Nasvědčuje tomu i samotné Price Action. Čtvrteční svíce je impulsní a má velmi dobré objemy. Leč páteční svíce znamená zřetelné zaváhání a je v kontrastu se čtvrteční svící spíše negativního rázu. Zastavení postupu má ovšem logiku, protože je kolem S/R levelu 1 765 USD/unce konfluence.

Nad cenovovou rezistencí je totiž High Volume Node objemového profilu a začíná zde silný likvidní cluster. To znamená, že býci nemají snadný úkol. Vlastně je dosti možné, že aktuální rezistenci neprorazí a zlato tak bude odsouzeno k dalšímu poklesu. Nemyslím si však, že pokračování poklesu vyloženě vadí.

Trh střednědobě zřetelně inklinuje k poklesu na S/R level 1 678 USD/unce, který je velmi silný a určitě by zde přišel další odraz nahoru. Otazné ovšem je, jak moc velký odraz by přišel. Zároveň je nanejvýš důležité, aby tato hladina prodejní tlak ustála. V případě, že medvědi cenu sundají níže, zlato určitě padne k cca 1 500 USD/unce.

Indikátory

RSI má nejbližší dno na cca 33 bodech, takže jsme ještě nepropadli pod hraničních 30 bodů. Pozitivní momentum bylo hodně silné, ale otázkou je, zda vůbec vydrží. Co se týká MACD, zde se schyluje k bullish crossu.

Závěrem

Ta tržní struktura nasvědčuje tomu, že ma zlato šanci prorazit nahoru. Což bude umocněno tím, když dolarový index bude maximálně konsolidovat. V případě, že americký dolar bude spěšně pokračovat v rally, zlato půjde spíše na klíčový support 1 678 USD/unce.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací text, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.7 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: