03.01.23 Analýza BTC/USD – Konstrukce medvědí vlajky?

3.7
(9)
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu v teoretické a investiční ekonomii. Zabývám se i technickou a fundamentální analýzou. Na webu mám na starost hlavně tvorbu analýz, vzdělávacího obsahu, zadávání úkolů a novinek. Téměř vše, co na Kryptomagazinu vyjde, mi projde pod rukama. Především se snažím, abychom čtenáře v klíčových investičních okruzích vzdělávali.

Kurz bitcoinu se pospolu s čerstvým začátkem roku 2023 ještě nijak výrazněji nepohnul z místa. To je dáno i tím, že ve Spojených státech se trhy otevírají až dnes. A to by mohlo už dodat nový impuls. S otevřením trhů v letošním roce přijde nový přísun likvidity. Takže bych si dovolil tvrdit, že už moc dlouho čekat nebudeme. Proto je pro nás důležité, jak vypadá současná struktura trhu. Kurz bitcoinu totiž na první pohled konstruuje obyčejnou medvědí vlajku. Tudíž se trh nejspíš chystá na průlom.

Kurz bitcoinu konstruuje medvědí vlajku

Takže kurz bitcoinu setrvává již po několik týdnů mezi důležitými úrovněmi 19 000 a 16 000 USD. Obecně vzato málokdo počítá s tím, že kurz bitcoinu prolomí právě rezistenci. Bitcoin hladinu otestoval pouze jedinkrát v polovině prosince. Spíše okrajově a výsledek je zřejmý. Poté se kurz vrátil zpátky do těsné blízkosti 16 000 USD. Kde prodejci nejsou nadále aktivní. Avšak ani kupující nepředvádí žádnou větší iniciativu.

A po většinu času se kurz drží právě v těsné blízkosti supportu. Proto se na volume profile vytvořilo lokální high volume node. Tudíž zde nějaké obraty jsou. Otázkou je, jaká strana je dominantní. Když vezmeme v potaz tu medvědí vlajku, lze to brát jako akumulaci krátkých pozic. Navíc býci skutečně nepředvádí žádnou iniciativu.

Když budeme proto vycházet z toho, co v grafu vidíme, kurz bitcoinu se nejspíš připravuje na průlom skrze 16 000 USD. Zatím bych ale nepředbíhal, protože záleží i na průběhu akciového trhu. Bitcoin poslední dobou do značné míry nekopíruje vývoj akcií. Ale to neznamená, že tam neexistuje žádný vliv. Někdy musíme počítat i s něčím, co nejde zrovna vidět.

Závěrem

Technicky vzato se nám do grafu sedí další pokračování kurzu bitcoinu. Mám ale čím dál více problém s tím, že o tržním armageddonu mluví nyní kdejaký jouda. Všichni zdánlivě očekávají, že se akciový trh zhroutí o další velká čísla. A že přijde minimálně citelná ekonomická recese. Což je zvláštní situace. Zas na druhou stranu, možná dojde k efektu sebenaplňujícího proroctví.

Ono je třeba i myslet na to, že investoři a spekulanti se snaží makro předcházet. Mají nějaký spekulativní důvod, proč do trhu vstupují. A chtějí být proto v trhu dříve než ostatní. Takže i když joudové věští katastrofu, nejsou to oni, kdo s kurzy hýbe. Jsou to velcí spekulanti, kteří se snaží zobchodovat svou hypotézu. V tomhle případě jde nejspíš o hypotézu počítající se slabší recesí, brzký návrat úrokových sazeb do neutrálních úrovní a rychlému poklesu inflace.

Měli bychom se každopádně brzy sami na vlastní oči přesvědčit, jak to celé proběhne. V letošním roce ta recese přijde, nebo nepřijde asi vůbec. V letošním roce ty finální propady přijdou, nebo je v opačném případě nespatříme v dohledných několika letech. Máme alespoň tu jistotu, že v roce 2023 zjistíme, jak na tom jsme.

Jsem nově i na Linkedinu, kde sdílím některé své postřehy a nejlepší články. Směle mě tam můžete sledovat.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ. Máme taky Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací obsah, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3.7 / 5. Počet hlasujících 9

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
6 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Miloš
Hodnocení článku :
     

Díky za článek. Je to vlastně vše krásně řečeno v posledním odstavci… “V letošním roce ta recese přijde, nebo nepřijde asi vůbec. V letošním roce ty finální propady přijdou, nebo je v opačném případě nespatříme v dohledných několika letech.”.

Takže nevíme nic, můžeme jen hádat a ono to nějak dopadne. Proto platilo a pořád platí, že čím rizikovější aktiva kupujeme, tím více je to spíš jako sázka do loterie a je třeba počítat i s téměř 100% ztrátou. A hlavně se nedivit 😉

Nezbývá, než si prostě držet palce.

Šťastný nový rok všem!
M.

Stephanos

Tak samozřejmě. Investuji jen tolik, o kolik si můžu dovolit přijít, aniž by mě to nějak existenčně ohrozilo. Dělat opak je čiré bláznovství. Vždy je nutné počítat se všemi scénáři.

bkf1
Hodnocení článku :
     

“…o tržním armageddonu mluví nyní kdejaký jouda”

I kdejaký jouda totiž vidí tu tragickou ekonomickou situaci, takže predikce teď může dělat i “zedník Franta” s kámoškou “uklízečkou Jarkou”. Jak je ale správně uvedeno na konci “i když joudové věští katastrofu, nejsou to oni, kdo s kurzy hýbe”. Takže uvidíme, jak se tato nepěkná celosvětová situace bude vyvíjet.

Pavel
Hodnocení článku :
     

Co se tak chvilku věnovat solaně když vystřelila nahoru.?
Z Bitcoinu je stable….

Pandrhola & Trautenberk & Krkovička

Dobrý Dead cat bounce: za necelý týden nám ten shitcoin hodil cca 60 %.

Jack

Na Solane se neni v rovine technicky analyzy cemu venovat, protoze podle grafu jde od kauzy FTX primo do haje. Ten “vystrel nahoru” je reakce na jeden Tweet Buterina… jestli to vydrzi tezko rict, ale kdo nakoupil pred Silvestrem na 8 dolarech tak se ted dobre zahojil, nicmene tem, co kupovali pred rokem za 200+ to asi moc nepomohlo. 🙂

Poslední editace 1 rok před přes Jack
spot_img