02.12.20 Technická analýza XMR/USD a NEO/USD – Zatím pouze konsolidujeme

5
(1)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem vystudovaný ekonom, který našel zálibu ve slavných dílech autorů jako je Adam Smith, David Ricardo a John Keynes. Téměř čtyři roky se věnuji technické analýze kapitálových trhů, k čemuž jsem později začal komplementárně využívat i fundamentální analýzu. Zaobírám se ovšem i makroekonomii, a především měnovou politikou. Jedná se totiž o zásadní disciplíny, které jsou třeba pro pochopení celého kontextu finančního trhu. Na všechna zmíněná témata už roky pravidelně publikuji. Především se snažím své čtenáře v těchto okruzích vzdělávat a poskytnout jim ucelenou myšlenkovou mapu, jak nad celým finančním světem přemýšlet. Osobně totiž preferuji komplexní znalostní základ, díky kterému může každý účastník trhu minimalizovat případná rizika.

V rámci dnešní analýzy se zaměříme zase na altcoiny – konkrétně si rozebereme NEO a Monero (XMR), na které jsme relativně dlouhou dobu analýzu nezpracovali. Na úvod bych chtěl uvést, že trh s kryptoaktivy je nyní jako na trní a není vůbec zřejmé, kam se trhu bude chtít. Vzhledem k xxx indikátorům by technicky dávala smysl korekce alespoň k 20týdennímu klouzavému průměru (na BTC).

Nicméně není zcela vůbec jisté, zda předtím Bitcoin nestihne ještě jeden spike. Nyní si opravdu málokdo dovolí něco odhadovat na příštích 24 hodin, protože je trh jednoduše na křižovatce a musí udělat ten první krok, který rozhodne, jakým směrem se vydáme. Nicméně i známí moonboys už nad tím růstem dost často kroutí hlavou. Respektive nad tím, že tomu chybí jakákoliv korekce.

Jak jistě víte, tak já z těch přepálených podmínek panujících na trhu mám ohromný respekt a nenabízím nesmyslné předpovědi, že ještě letos dáme 25 000 USD a podobné nesmysly. Třeba to tak vysoko někdo vypumpuje, ale nikdo z nás nemůže vědět, pokud by se něco takového chystalo. Když se však nyní podívám na graf, tak je ta nejistota zřejmá.

Aktuální situace na 1W TF XMR/USD

Začneme tedy s Monerem, kde se slušně drží od března rostoucí trend, který je podmíněn zakreslenou diagonálou. Monero se za tento cyklus zhodnotilo o více jak 430 % a to bez jakéhokoliv hlubšího retracementu. Co se každopádně týče svíček z posledních několika týdnů, tak na rozdíl třeba od XRP a jiných se XMR moc nepředvedlo.

Navíc svíce z minulého týdne je klasický double dildo, takže to vypráskalo slušně obě strany trhu. Volatilita každopádně nízká není, ale po technické stránce se trh nedokázal vymanit z toho úzkého zaznačeného koridoru. Monero jednoznačně neví, kam se vydat, takže ta iniciativa nakupujících a prodávajících je jaksi nepřítomna.

Co se Volume profile týče, tak se v cenovém rozmezí 140 USD – 44 USD zobchodovalo obrovské množství kusů tohoto coinu. Ten v podstatě stranový pohyb trvá už příliš dlouho a mohutný breakout jako na Bitcoinu je jednoznačně za dveřmi. To ovšem neznamená, že k tomu dojde dnes. Plus je dost pravděpodobné, že v rámci korekce se alty dost vypláchnou. Což vůbec nevadí, protože dole čeká hromada natěšených nakupujících.

V konotaci na S/R levely má trh trable s prolomením 138 USD, což je historicky dost silná úroveň. I v roce 2017 se průlom podařil až na druhý pokus. Jenom podotknu, že tehdejší volatilita byla naprosto šílená a během dumpu Monero kleslo i o 70 %, ale ještě tentýž týden se cena vrátila zpátky. Počítejte tedy s tím, že jak cena poroste, tak poroste i volatilita na tu špatnou stranu.

Indikátory

RSI je od léta bez debat dost bullish a nezdá se, že by mělo dojít k jakékoliv změně. Technicky vzato je růst na Moneru vcelku zdravý, protože není nikterak přepálený. K MACD není výtek, protože i tento indikátor je dlouhodobě bullish. Nicméně dle histogramu jde poznat, že trhu za listopad chyběla šťáva.

Aktuální situace na 1W TF NEO/USD

NEO je oproti Moneru rozdílné v tom, že tady k retracementu a tedy korekci došlo. Zároveň se otestovala důležitá úroveň na 13,34 USD a cena začala rychle zase růst. Nicméně se ta poptávka u S/R levelu 20,82 USD rychle vyčerpala a následně sražení kurzu nebylo zanedbatelné. Výsledkem je ne zrovna pozitivní close svíce, která má dost dlouhý knot.

Na hranici 15,98 USD se pokles sice ihned zastavil, ale poté již nedošlo k agresivnímu výpadu proti rezistenci. Chtěl bych především upozornit na skutečnost, že kolem aktuální ceny se dle Volume profile vytváří nová rovnováha. Dříve byla rovnováha u cca 9 USD. To je dost bullis fakt, protože my s rostoucí cenou potřebujeme, aby se vytvářela i rovnováha ve vyšších cenových relací.

Dovolím si zde malou odbočku k trhu s Bitcoinem, protože přesně něco takového si tam představuji v rozmezí 12 000 USD až 14 500 USD. Proto si i myslím, že NEO již nenavštíví ceny pod 13,34 USD. A pokud ano, tak maximálně krátce škrtneme 10,33 USD. Jednoduše se do té downtrendové struktury cena s nejvyšší pravděpodobností nevrátí.

Indikátory

Co se týče RSI, tak zde platí vlastně to stejné jako u Monera. S tím rozdílem, že na NEO proběhla korekce, takže aktuální výchozí bod je odlišný. Indikátor MACD stále opanovává negativní momentum, které výrazně zesláblo. Ukončení korekce tak není potvrzeno bullish crossem.

Závěrem

Na úplný závěr asi už nemám moc co říct. Oba trhy vypadají při makro pohledu opravdu solidně a nelze jim nic významného vytknout. Řekl bych, že NEO a Monero může klidně pokračovat v expanzi, ale o tom holt rozhoduje Bitcoin a tam neustále hrozí hluboké pročištění. Což by logicky na krátkou dobu smetlo i oba tyto coiny.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: