02.01.22 Technická analýza XMR/USD – Monero stále překvapuje

5
(5)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu ve slavných dílech autorů jako jsou Adam Smith, David Ricardo a John Keynes. Více jak čtyři roky se věnuji technické analýze kapitálových trhů, k čemuž jsem později začal komplementárně využívat fundamentální analýzu. Zaobírám se makroekonomii, a především měnovou politikou. Jedná se totiž o zásadní disciplíny, které jsou třeba pro pochopení celého kontextu finančního trhu. Na všechna zmíněná témata už roky pravidelně publikuji. Především se snažím své čtenáře v těchto okruzích vzdělávat a poskytnout jim ucelenou myšlenkovou mapu, jak nad celým finančním světem přemýšlet. Osobně totiž preferuji komplexní znalostní základ, díky kterému může každý účastník trhu minimalizovat případná rizika.

Monero (XMR) je v současnosti velmi překvapujícím altcoinem, neboť i přes nezdar na hlavním trhu (BTC) dokáže pokračovat ve směru růstu. Monero samozřejmě není jediný altcoin, kterému se daří, ale jedná se o jeden z mála. Za poslední dva týdny se tento trh zhodnotil o více jak 40 %.

Dowova teorie

Aktuální situace na 1D XMR/USD

Jak bylo tedy řečeno, Monero se od lokálního dna, které je kolem S/R levelu 185 USD, zhodnotilo o více jak 40 %. Čili se jedná o velmi solidní růst. Zajímavé každopádně je, že denní svíce z 27. prosince má tolik zamítavou podobu, ale trh dokázal po krátkém klopýtnutí zase pokračovat v cenové expanzi. Vlastně se dalo spíše očekávat, že se kurz vrátí zpátky k těm 185 USD.

Místo toho kurz pokračoval v růstu vstříc S/R levelu 242 USD. Během pár dní se sem cena dostala. Na konci roku došlo k menšímu otestování, ale to bylo víceméně bez výsledku. Cena se od původně rezistence jen mírně stáhla. A včera přišel hodně solidní průlom, který byl dokonce doprovázen objemovým spikem.

Samotná podoba svíce je jednoznačně impulsní. Jedná se tudíž o vskutku pěkné price action, které není momentálně moc k vidění. Je to taková rarita, ale nedá se říct, že pouze Monero má tak dobrý cenový vývoj.

V každém případě je průraz 242 USD nemalý úspěch, protože se zde nacházela konfluence. Kurz momentálně na hladině konsoliduje, což samozřejmě lze brát jako přípravu pro pokračování v cenovém růstu. Pro trh je nyní klíčové, aby nakupující level ubránili a využili jej jako výchozí bod pro nový postup vpřed.

Nejbližší překážka je jednoznačně point of control objemového profilu, které se nachází na 266 USD. Následně je velmi silná hladina 290 USD.

Indikátory

Denní RSI se dostalo k hraničním 70 bodům. Tato úroveň samozřejmě funguje jako rezistence a zároveň je malým úspěchem, že se trh dostal až sem. Dle MACD pozitivní momentum postupně sílí.

Závěrem

Monero je momentálně jedním z nejsilnějších trhů. Ten růst o více jak 40 % je vážně moc pěkný. Hlavně toho bylo dosaženo i navzdory tomu, že Bitcoin celý trh víceméně brzdí.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací text, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Fantom
Hodnocení článku :
     

Díky za analýzu. XMR je fundamentálne silný coin se silnou základnou fanoušků a často se chová jinak než ostatní alty. Přesto si myslím že dlouhodobě proti proudu jít nemůže. Buď se BTC vrátí k růstu a pak se trend může udržet nebo ne a pak bude XMR zase klesat. Trochu mne mrzí že jsem ho teď při růstu prodal. ☹️ Ale co příležitosti jistě ještě přijdou.

Reklama: