01.12.22 Analýza BTC/USD – Listopadová zavírací cena jako signál k poklesu?

4
(10)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu ve slavných dílech autorů jako jsou Adam Smith, David Ricardo a John Keynes. Více jak čtyři roky se věnuji technické analýze kapitálových trhů, k čemuž jsem později začal komplementárně využívat fundamentální analýzu. Zaobírám se makroekonomii, a především měnovou politikou. Jedná se totiž o zásadní disciplíny, které jsou třeba pro pochopení celého kontextu finančního trhu. Na všechna zmíněná témata už roky pravidelně publikuji. Především se snažím své čtenáře v těchto okruzích vzdělávat a poskytnout jim ucelenou myšlenkovou mapu, jak nad celým finančním světem přemýšlet. Osobně totiž preferuji komplexní znalostní základ, díky kterému může každý účastník trhu minimalizovat případná rizika.

Kurz bitcoinu (BTC) za listopad zaznamenal čistou ztrátu ve výši 16 %. Pár ztrátových procentních bodů se včera večer podařilo na poslední chvíli umazat. A to díky tomu, jak akciové trhy reagovaly na řeč Jeroma Powella ohledně budoucí měnové politiky Fed.

Listopadovou svíci můžeme každopádně zařadit mezi nejhorší měsíce, co se týče průběhu kurzu bitcoinu. Podoba svíce je medvědí. A nesmíme zapomínat i na to, že je vlastně průlomová. Všechno si u grafu vysvětlíme.

Včerejší projev Jeroma Powella, Bitcoin skoro bez reakce

Jak jste si jistě mohli všimnout, akciové indexy včera solidně pumply. Tím pádem indexy testují rezistenční konfluence, o kterých jsem mluvil ve středeční analýze. Ta reakce není ve finále tak silná jako po zveřejnění inflace za říjen. Přesto ji považuji docela za neopodstatněnou. Jerome Powell totiž neřekl nic moc nového. Vědělo se, že prosincový hike bude jenom 0,5 procentního bodu. Ostatní bylo akorát opakovačka toho, co už bylo řečeno.

Proto aktuální situaci na akciových trzích považuji za obyčejné bearmarket rally. Jestli ale kurzy indexů prolomí rezistenční konfluence, bude to pro mne záhada. Možná falešný breakout. Akcioví spekulanti jsou hodně krátkozrací a ignorují, že růst úrokových sazeb z letošního roku se zhruba v polovině roku 2023 plně projeví.

Další zajímavost je, že kurz bitcoinu reagoval velmi střídmě. Kurz vzrostl během řeči Powella asi pouze o 2 – 3 %. Ve srovnání s akciovými indexy je to vážně nic. Spekulanti nad tímto trhem evidentně lámou hůl. A to je dobrá zpráva pro všechny ty, co čekali na opravdu nízké ceny. Pokles této volatility způsobené nejrůznějšími zprávami znamená, že potenciální dno může být opravdu blízko.

Kurz bitcoinu se propadl o více jak 16 % za listopad

Pojďme si shrnout měsíční graf. Kurz bitcoinu od all time high po roční low klesl o více jak 77 %. Zatímco čistá ztráta je 75 %. Za listopad je čistá ztráta něco přes 16 %. Kdežto od high po low je to více jak 27 %. Celkově je proto listopadová svíce pro Bitcoin vážnou ztrátou. Připomínám, že vizuálně to tak nemusí vypadat, protože jde o lineární graf. V absolutních hodnotách nejsou ty ztráty logicky tolik velké jako před mnoha měsíci.

Dále má listopadová svíce velmi medvědí podobu. Ani ten čerstvě utvořený malý spodní knot na tom nic nemění. Mimo jiné je listopadová svíce i průlomová, protože zcela proniká skrze dříve důležitý support kolem 19 000 USD. Řečená hladina fungovala velmi dlouho spolehlivě. Takže se v listopadu muselo objevit dostatečné množství agresivních prodejců, aby kurz bitcoinu skrze support sestřelili. To potvrzují i objemy, které jsou dle indexu největší od května 2021.

Závěrem

Připomínám, že nejsilnější supporty nás teprve čekají. Respektive začínají na 12 000 USD, kde je horní hranice objemového clusteru na volume profile a 100měsíční klouzavý průměr. Těžko ale říct, jak dlouho sestup až sem potrvá.

Vzhledem k tomu, co se v současnosti děje na akciovém trhu, to může několik týdnů trvat. Po včerejšku už všichni očekávají tzv. santa rally. To implikuje hodně pozitivní sentiment. A se všeobecně dobrým sentimentem klesá pravděpodobnost brzkého poklesu kurzu bitcoinu.

Jsem nově i na Linkedinu, kde sdílím některé své postřehy a nejlepší články. Směle mě tam můžete sledovat.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ. Máme taky Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací obsah, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hlasujících 10

Buď první kdo článek ohodnotí

11 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
11 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Jan

Děkujeme za analýzu 🙂

Vojtech
Hodnocení článku :
     

Santa sentiment, to je hezké označení 🙂 sdílet jej ovšem nehodlám.

Stanislav

Listopad byl především o FTX. To mě v analýze chybí. Mělo dojít k „dominu“ až na těch vytoužených 12k. Zase nic.
Snad se toho někdy dočkám. Už jsem přece jen starší člověk…

bkf1

Já myslím, že dočkáte, nějaký růst (nebo dokonce pumpa) může být při současném stavu planety jen velmi dočasný a jak se za poslední rok stalo už milionkrát, nakonec se prokázalo, že opět šlo jen o „výstavbu skluzavky“ a pak hurá po ní až do sklepa 😕

Fantom

Jistěže se dočkáte. Tohle je jenom další bulltrap a potom přijde průlom 15k. Nejpozději příští rok jsme na 12k. A bude to zase klasika, nejprve dojde k pohybu a potom se bude hledat fundament 🙂 Nějaká libovolná kryptofirma zkrachuje. Kandidátů je více než dost. Crypto.com Microstrategy a hafo dalších o kterých jsme možná zatím ani neslyšeli. Doufám že to nebude bomba jako Tether nebo Binance – to by byla krytptoatomovka s nukleání kryptozimou.

Kenny

Je opravdu duvod se bat o USDT? Udajne Tether diky svemu USDT vydělává velke penize. Chtel by snad o toto prijit? Ikdyby rekneme nemeli cely obnos USDT kryty, co by se vlastne muselo stat, aby to krachlo? Ze vsichni v jeden cas vymeni sve USDT, tak to se stano asi dost tezko. Nebo tim ma byt neco jineho?
Co se tyce Binance, ano taky mam strach, pac v kryptu clovek nikdy nevi. Ale kolik propadu tu uz Binance existuje?

Poslední editace 2 měsíců před přes Kenny
Standa

..na 12k, na 3k, na zero..
a za 5 let vy všichni věrozvěstové zkázy btc budete mlčet a tvářit se, že jste sem nic takového nepsali..
a všichni dohromady (vč. mne), se budeme bičovat, proč jsme tenkrát za těch 12, 14, 16, 20k nenakoupili all in….

Jack

To ja nakoupim, klidne all in, jen mi reknete, az prijde opravdu to dno – pry nekdy kolem 5. 1.👍😃

Standa

Proto jsem to přece psal; v horizontu dalších cca 5ti let je jedno, jestli teď nakoupíme za 18k, nebo za 12k..
Já mám každý týden trvalý příkaz na nákup za x tisíc, tak to neřeším, ale kdybych musel nakoupit v současné době na hodl 5-8 let najednou, tak prostě teď nakoupím za současný kurz.

Fantom

A pamatujete, jak mi tady mnozí psali, že když jsem vloni nestihl nakoupit pod 40k, tak mi ujel vlak a už NIKDY tam BTC nespadne? A o pár měsíců později, že čekání na 30k je jako čekání na Godota? Že Godot, tedy 30k, už nikdy nepřijde? Před měsícem Katka psala, že by za 19k brala bitcoin všema deseti. Dno jen tak nebude, možná příští rok. Cena pod 10k není žádné sci-fi, ale velice reálná možnost. Když jsem tu vloni psal že očekávám že BTC půjde pod 20k, byl jsem označován za naprostého blázna.

Stanislav

Přátelé, pojdˇme se přestat osočovat a pořád něco vyčítat. Asi nikdo z nás není multimilonář a z nějakého důvodu se o krypto zajímá a mnozí mu i fandí. Já jsem jeden z nich a mám k tomu své dobré důvody.
Analýzy JJ nejsou špatné, nicméně velmi vůči kryptu pesimistické a obsahují hlavně
technickou analýzu. A to se mi jeví jako málo. Listopad byl pro krypto zcela vyjímečný měsíc a testuje se jeho odolnost po krachu FTX a potenciálnímu dominovému efektu
dalších burz. Z tohoto pohledu se je současná situace s BTC slušným výsledkem.
Kdyby se stalo něco podobného na akciové burze, tak se přestane na nějaký čas obchodovat úplně.
Myslím si, že nyní je vše jinak a celkově nás na finančním trhu čeká hodně „legrace“.
Tak si držme palce

Reklama: