01.11.22 Analýza BTC/USD – Nadějné zakončení října a rally Bitcoinu k 25K?

3.2
(9)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu ve slavných dílech autorů jako jsou Adam Smith, David Ricardo a John Keynes. Více jak čtyři roky se věnuji technické analýze kapitálových trhů, k čemuž jsem později začal komplementárně využívat fundamentální analýzu. Zaobírám se makroekonomii, a především měnovou politikou. Jedná se totiž o zásadní disciplíny, které jsou třeba pro pochopení celého kontextu finančního trhu. Na všechna zmíněná témata už roky pravidelně publikuji. Především se snažím své čtenáře v těchto okruzích vzdělávat a poskytnout jim ucelenou myšlenkovou mapu, jak nad celým finančním světem přemýšlet. Osobně totiž preferuji komplexní znalostní základ, díky kterému může každý účastník trhu minimalizovat případná rizika.

Bitcoin (BTC) ukončil měsíc říjen a tím dal mnohým býkům naději na příznivější vývoj. Zakončení října nebylo nic výjimečně býčího. K tomu to má vážně daleko. Ale po mnoha měsících máme před sebou měsíční svíci, která není určitě tragická. Samozřejmě je to subjektivní a tudíž věc názoru. Pravdou je, že support kolem 19 000 USD prodejní tlak ustál a je proto možné, že se kurz BTC utrhne ze řetězu. Když k tomu přirozeně vzniknou podmínky.

Je jednoduché najít tržní dno na BTC?

Vlastně jsem už pumpu očekával, protože akciový trh krypto slušně tahal. Ale pořád je zde nemalé váhání, což chápu. Kontext je hodně bearish. A člověk má pak blok vzít dlouhou pozici, i když je poměr Risk/Reward ve prospěch býků. Pod námi je totiž silný support a nad námi je nejbližší silná rezistence až v blízkosti 25 000 USD. Takže poměr je cca 3 body. Jestli se kurz BTC utrhne, nakupující kolem 19 000 USD udělali dobrý kauf.

To ale neznamená, že je to hned bull run. Prostoru pro pokles je pořád dost a nejtlustší „beton“ začíná až na 12 000 USD. Bitcoin v průběhu předešlých medvědích trendů klesl o více jak 80 % úplně normálně. A to bylo v ekonomické konjunktuře. Nyní je ve vzduchu největší ekonomická recese tohoto milénia. Mějte na paměti, že nestačí najít aktivum, které ztratilo podstatnou část své hodnoty. Vždy jde o ten kontext. Když je kontext špatný, i významná ztráta nemusí být konečná. Může se bez problémů více prohloubit.

Aktuální situace 1M BTC/USD

Takže měsíční svíce pro BTC zavřela v podobě spinning top. Tedy obyčejná točící káča. Jinou svíčku v tom teď opravdu nevidím. Podoba svíce není vyloženě kdovíjak býčí, ale je to jedna z mála slušných svící, které v grafu v letošním roce máme. Já ji osobně beru jako potvrzení, že těch 19 000 USD se úspěšné brání. A tím pádem je cesta nejmenšího odporu severní strana. Mimochodem, objemy jsou v průměru po několik měsíců zvýšené. Takže je jasné, že se v blízkosti těch 19 000 USD něco většího odehrávalo. Jestli to byla akumulace nebo redistribuce, vám nikdo nepoví, dokud to to neprorazí.

Jestli kurz BTC vydrží v postupu směrem nahoru, první překážkou je dle měsíčního grafu 50měsíční klouzavý průměr. Mimochodem to vcelku vychází na to rezistenční pásmo, které je kolem 25 000 USD. V blízkosti řečené úrovně je právě 200týdenní klouzavý průměr. Čili je nad kurzem dost masivní rezistenční konfluence. Proto taky moc nesouzním s názorem býků, že máme tržní dno za sebou. Pravda, třeba kurz prorazí. Ale opravdu se najde tolik silné poptávky? Na to si každý už musí odpovědět sám. Jestli je opravdu tak silná poptávka na trhu, která to dostane nahoru.

Kde by se silná poptávka vzala? Když se podíváme na hospodářské výsledky největších akciových společností, víme, že jim klesají obraty, marže a zisky. To znamená, že poptávka všeobecně slábne. Situace je jednoduše úplně odlišná oproti roku 2020, kdy byla poptávka extrémně silná a všude to bylo znát. Holt, výsledek nulových úrokových sazeb a kvantitativního uvolňování.

Závěrem

Technicky je aktuální situace jednoznačně na straně býků. I z pohledu měsíčního grafu lze sledovat, že medvědi selhali při jednotlivých pokusech prolomit klíčový support. Proto je cesta nejmenšího odporu nahoru. je to na první pohled v grafu vidět. Jak ale opakovaně upozorňuji, současný kontext není moc v pohodě a nemám představu, kde by se vzaly ty peníze, co jsou potřeba na nový bull run. Pokud máte jiný názor, klidně ho napište do komentářů 🙂

Jsem nově i na Linkedinu, kde sdílím některé své postřehy a nejlepší články. Směle mě tam můžete sledovat.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ. Máme taky Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací obsah, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3.2 / 5. Počet hlasujících 9

Buď první kdo článek ohodnotí

9 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
9 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Ivan

Nemusí pršet, stačí, když kape😏

Jožo Koumes

Spíš je mlha. A každý za ní vidí, co vidět chce. Jasně nikdo nevidí. Prostě listopad.

Milan
Hodnocení článku :
     

Se mi líbí, že v neděli Jarda ve videu tvrdí, že to přeci musí jít dolů a v úterý zase, že už to půjde na 25k :-).
Uvidíme zítra večer…

Mako

Technická analýza je principem podobná předpovědi počasí. Není to křišťálová koule. To by pak obchodování přestalo dávat smysl :⁠-⁠) na dně by nikdo neprodal a na vrcholu nikdo nekoupil …

Azgard

A vo… vo… vo… tom to je! 😜👍

Libor

Súčasná predpoveď počasia na základe satelitných snímkov z družíc je už celkom seriózna vedecká činnosť oproti tomu čo bolo pred 50-timi rokmi. Zato TA sa za tých 50 rokov nikam neposunula, iba ak vo forme, že grafy nie sú offline na papieri, ale online na internete a zobrazené na počítači či smartfóne. Obsah je furt rovnaký „shit“. TA sa podobá najviac na predpoveď do ďalších dní podľa znamenia ala HOROSKOPY…..

Mako

Serióznost je srovnatelná. V některých oblastech jsou tornádová období (medvědí trh). „Ví“ se, že se tornáda objeví (přijde drop dolů). Ale dokud se neobjeví, tak není nejmenší šance předem určit čas, sílu nebo směr. Také se může stát, že podmínky prostě nenastanou a tornádo nebude ani jedno. Máme tedy hodnotit celou meteorologii za pavědu?

Stanislav
Hodnocení článku :
     

Zdravím všechny. Na investiční trh jsem se vrátil po letech a je to zase něco nového.
Krypto se mezitím pevně usadilo v portfoliech investorů. Ekonomická situace je
vyjímečná a tedy lze očekávat také ne-standardní a ne-predikovatelný vývoj.
Silný dolar, inflace, tisk peněz, vysoké úroky, recese na obzoru – to je pane mix!
Zajímavá je korelace krypta se zlatem, mnohdy nižší volatita než na akciových trzích
a tedy netradiční stabilita. Krypto jako symbol finanční svobody a nezávislosti leží
v žaludku nejednoho státu, klasické banky se kryptu vyhýbají a když jsem se nedávno
zeptal mojí letité bankéřky na krypto, odpověděla, že investice do krypta klientům
nedoporučují. O vedení kryptoúčtu nechtějí ani slyšet. Na mainstreamu se o kryptu píše jen negativně. Ani nevím, jak je daleko vývoj digitální měny (CzK, EUR).
Rezistence BTC kolem 19k je určitě pozitivní… popřejme si příjemnou zábavu!

Libor

To je úžasné, on sa vrátil na „investičný trh“…už len si Tipnúť na víťaza….

Reklama: